خبر

 • تک بورد - DeepMind AI Alphabet

  DeepMind AI Alphabet "مشکل تاشو پروتئین " را حل کرده است
  14 روز و 18 ساعت قبل

  TL؛ DR: DeepMind Technologies ، یک آزمایشگاه تحقیقاتی در انگلستان متعلق به Alphabet ، هوش مصنوعی ایجاد کرد که می تواند شکل تا خورده پروتئین را در عرض چند ساعت تعیین کند ، که معمولاً به ماهها یا سالها تحقیق آزمایشگاهی نیاز دارد. بسته به نحوه توزیع این فناوری توسط Alphabet به جامعه علمی ، این پیشرفت می تواند تأثیر بسزایی در تحقیقات عظیم پزشکی و بیولوژیکی بگذارد.

  دانشمندان کامپیوتر در DeepMind ، آزمایشگاهی متعلق به Alphabet ، شرکت مادر گوگل ، هوش مصنوعی ایجاد کرده اند که جهشی چشمگیر در حل "مشکل تاشو پروتئین" ایجاد کرده است. این معما ده ها سال است که زیست شناسان را آزار می دهد ، و حل آن می تواند مطالعات بی شماری دیگر در زمینه پزشکی ، کشاورزی و حفاظت را تسریع کند ، به این ترتیب می توان نام چند مورد را نام برد. آمینو اسید. این رشته های مولکول با خواندن DNA ارگانیسم و ​​انسداد زنجیره های طولانی اسیدهای آمینه در داخل هر سلول ساخته می شوند. از بین 20 آمینو اسید که پروتئین ها را تشکیل می دهند ، هر کدام از آنها انتخاب شده به توالی DNA خوانده شده بستگی دارد و هر اسید آمینه دارای خواص ویژه ای است که باعث می شود زنجیره طولانی مولکول ها به صورت کاملاً خاص و بسیار پیچیده روی خود جمع شوند ، پروتئین عملکرد آن است.

  درک شکل و چگونگی ارتباط آن با عملکرد پروتئین ها بسیار مهم است زیرا آنها مسئول اکثر عملکردهای بیولوژیکی در بدن هستند ، از جمله پاسخ ایمنی ، هضم ، تولید انرژی ، انقباض عضله ، لخته شدن خون و موارد بیشمار دیگر.

  https://techbord.com DeepMind AI Alphabet حل شده است

  علاقه بسیاری از گروههای تحقیقاتی حول پروتئینهای مصنوعی مورد استفاده در داروها است. دانستن نظم اسیدهای آمینه در یک پروتئین برای محققان اگر توالی DNA را که به عنوان الگوی استفاده می شود بدانند ، به اندازه کافی آسان است ، اما دانستن شکل آن می تواند روند تعیین عملکرد آن در افراد ، باکتری ها یا ویروس ها را به طرز چشمگیری تسریع کند. از جمله رازهای دیگر این مسئله می تواند کشف شود ، به تحقیق در مورد واکسن بپردازید ، موضوعی که اکنون در ذهن همه است.

  شبکه عصبی DeepMind با توجه به رشته آمینو اسیدهای متشکل از پروتئین ، می تواند به سرعت و با اطمینان فرم پروتئین را تعیین کند.

  بیش از 50 سال است که دانشمندان برای شکستن این مهره سخت کار می کنند. رقابتی با عنوان ارزیابی انتقادی پیش بینی ساختار (CASP) 25 سال پیش برای گردهم آوردن این تحقیق ، مقایسه نتایج و تحریک تحقیقات تشکیل شد.

  تا زمان آمدن DeepMind هیچ کس واقعاً به حل این مشکل نزدیک نشده است روی صحنه شبکه عصبی DeepMind که بر روی انواع پروتئین ها آزمایش شده بود ، توانست با دقت آزمایشات آزمایشگاهی که حل آنها معمولاً ماهها یا سالها طول می کشد ، ساختار چین خورده پروتئینی را با دقت فرض کند.

  لازم به ذکر است که کارشناسان می گویند حل مشکل تاشو پروتئین سرعت اولیه مرحله طولانی تولید ایمن دارو را تسریع می کند.

  این نیز ظاهراً خیلی دیر ظاهر شده است تا تحقیقات واکسن در ویروس کرونا را تحت تأثیر قرار دهد اما می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای جلوگیری از همه گیری های آینده ، تعیین اینکه آیا داروهای موجود می توانند در مورد عفونت های جدید استفاده شوند یا خیر ، و تحقیق در مورد بیماری های ژنتیکی مانند آلزایمر. در مورد این پیشرفت جدید ، "من همیشه امیدوار بودم که بتوانم این روز را ببینم."

خبرهای دیگر از علوم پایه