خبر

 • تک بورد - Blue Origin در 12 اکتبر ویلیام شاتنر را به فضا می فرستد

  Blue Origin در 12 اکتبر ویلیام شاتنر را به فضا می فرستد
  14 روز و 10 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ شرکت هواپیمایی خصوصی جف بزوس اعلام کرد که Blue Origin ویلیام شاتنر را به فضا می فرستد. پرتاب در انتظار ، شاتنر را تبدیل به مسن ترین فردی می کند که به فضا پرواز کرده است. این پرواز تاریخی احتمالاً مدتی است که در حال بحث است ، با توجه به اینکه قرار است هفته آینده انجام شود.

  شاتنر تا زمانی که اکثر ما به خاطر داریم در هالیوود فعالیت داشته است. در محافل فناوری ، او بیشتر به خاطر بازی در نقش کاپیتان جیمز تی کرک در حق امتیاز Star Trek از سال 1966 تا 1969 شناخته شده است. پس از رکود در حرفه او ، اوضاع در نیمه دوم 1970 افزایش یافت ، و شاتنر در نقش دیگر بازی کرد. کرک در مجموعه ای از فیلم های Star Trek طی چند دهه آینده.

  دو نفر باورنکردنی و الهام بخش به تیم #NS18 ملحق می شوند. بازیگرWilliamShatner و معاون رئیس ماموریت و عملیات پرواز Blue Origin Audrey PowersAudreyKPowers. pic.twitter.com/xqI9nw1KX8

  - Blue Origin (blueorigin) 4 اکتبر 2021

  Blue Origin در حال حاضر جوانترین و مسن ترین فرد را در فضا قرار داده است. در ماه ژوئیه ، الیور دیمن 18 ساله در اولین پرواز فضایی خدمه Blue Origin به بزوس پیوست. او در کنار والی فانک ، هوانورد آمریکایی ، که در سن 82 سالگی مسن ترین فضانورد جهان بود نشست. البته ، ستاره آن روز خود بزوس بود.

  شاتنر در 22 مارس 1931 به دنیا آمد ، به این معنی که او وقتی به فضا می رود 90 ساله شود اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود ، او در این مرحله رکورد را از فانک می گیرد. ادری پاورز ، معاون عملیات و پرواز Blue Origin و دو خدمه دیگر ، Chris Boshuizen و Glen de Vries ، به او ملحق می شوند.

  New Shepard NS-18 قرار است از راه اندازی سایت One در وست تگزاس ساعت 8:30 صبح مرکزی در 12 اکتبر (12 اکتبر) Blue Origin میزبان پوشش مستقیم رویداد در وب سایت خود خواهد بود که 90 دقیقه قبل از بلند شدن شروع می شود.

خبرهای دیگر از علوم پایه