خبر

 • تک بورد - Blue Origin در حال توسعه مرحله دوم قابل استفاده مجدد ، سایر پروژه های پیشرفته است

  Blue Origin در حال توسعه مرحله دوم قابل استفاده مجدد ، سایر پروژه های پیشرفته است
  19 روز و 21 ساعت قبل

  "این تفاوت بین سود و ضرر در زمان پرتاب New Glenn است." - در اواخر ماه مه ، شایعه ای در مورد موشک بزرگ Blue Origin جدید New Glenn در چندین سایت رسانه های اجتماعی که مورد علاقه علاقه مندان به پروازهای فضایی است ، پخش شد.

  طبق شایعات ، Blue Origin در حال تغییر مواد اولیه ساخت موشک جدید خود از آلیاژ آلومینیوم به فولاد ضد زنگ بود. پست های رسانه های اجتماعی توجه قابل توجهی را برانگیخت ، زیرا حاکی از این بود که این شرکت در انتخاب مواد خود از یک رقیب تقلید می کند - SpaceX's Starship و Super Heavy اساساً از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. علاوه بر این ، چنین تغییری باعث تأخیر بیشتر در برنامه توسعه New Glenn شد ، که سالها از برنامه عقب مانده بود.

  خواندن بیشتر موشک عظیم New Glenn Blue Origin تا سالها به تأخیر افتاده است. چه چیزی اشتباه پیش رفت؟

  در آن زمان ، من با یک منبع تماس گرفتم و متوجه شدم که این شایعه نادرست است. New Glenn اولین مرحله خود را به فولاد ضد زنگ تغییر نمی داد.

  با این حال ، پس از گزارش بعدی ، هسته ای از حقیقت را در مورد شایعات موشک های فولاد ضد زنگ و Blue Origin کشف کردم. سه منبع به آرس تأیید کرده اند که Blue Origin کار بر روی پروژه توسعه یک مرحله فوقانی کاملاً قابل استفاده مجدد برای New Glenn را آغاز کرده است ، که ممکن است به طور بالقوه از مخازن سوخت پیشران فولاد ضد زنگ استفاده کند.

  هدف اصلی این تغییر این است که هزینه پرتاب موشک New Glenn را پایین بیاورید. مرحله بالایی بزرگ این وسیله نقلیه ، با قطر 7 متر و دو موتور BE-3U ، هزینه بر است و بنیانگذار Blue Origin ، جف بزوس ، به دنبال راه هایی برای صرفه جویی در موشک کلی است.

  "این است تفاوت بین سود و زیان در راه اندازی New Glenn ، "یکی از منابع صنعت آشنا به برنامه مرحله بالاتر قابل استفاده مجدد گفت.

  پروژه جارویس

  برنامه مرحله دوم قابل استفاده مجدد به نظر می رسد بیش از مواد فولاد ضد زنگ آن از SpaceX الهام گرفته است. Bezos در ساخت هر دو مرحله اول و دوم New Glenn به طور کامل قابل استفاده مجدد ، از نقشه جاه طلبانه ماسک برای فرود و استفاده مجدد از مرحله فوق العاده تقویت کننده Super و Starship تقلید می کند.

  تبلیغات

  هنگامی که ماسک پروژه Starship را به طور رسمی در سال 2016 (سپس به آن ITS یا سیستم حمل و نقل بین سیاره ای گفته می شود) ، بسیاری از افراد در صنعت نسبت به برنامه وی برای ساخت یک سیستم پرتاب عظیم و قابل استفاده مجدد تردید داشتند. آنها در اوایل سال 2019 مشکوک باقی ماندند ، پس از آنکه ماسک از تغییر شکل الیاف کربن به فولاد ضد زنگ ارزان قیمت برای ساختار اصلی موشک خبر داد. اگرچه فولاد ضد زنگ ارزان تر است و در هنگام ورود مجدد توانایی مقاومت در برابر گرمایش هوا را دارد ، اما حدود پنج برابر سنگین تر از کامپوزیت ها است.

  بزوس از کارمندان ارشد خود در مورد مراحل بالای قابل استفاده مجدد می پرسید ، اما مشاوران چنین رویکردی را به او گفتند منابع گفتند بعید است کار کند. همچنین به نظر می رسد که به بزوس گفته شده است که SpaceX برای پیش نمونه سازی سریع و آزمایش سریع کشتی های فضایی ، با چند روند و رویه ، به SpaceX "شکست رو به جلو" گفته شود که موفق نخواهد شد.

  خواندن بیشتر لحظه ماسک در مریخ: جسارت ، جنون ، درخشش - یا شاید هر سه

  با این حال ، در طول سال گذشته ، بزوس توجه خود را به هنگام راه اندازی و فرود SpaceX وسیله نقلیه Starship خود اعلام کرد. این یکی از دلایلی است که وی تصمیم گرفت پروژه ای به نام "جارویس" را در برنامه Blue Origin در برنامه مرحله دوم قابل استفاده مجدد آغاز کند. منابع گفتند كه بزوس بخشهايي از برنامه توسعه مرحله دوم را از بقيه Blue Origin محصور كرده و به رهبران خود گفته است كه در محيطي كه با مديريت دقيق و فرآيندهاي اسناد و مدارك محدود نشده است ، نوآوري كنند.

  كار به سرعت در پروژه جارویس ، ظاهراً به دلیل شخصیت در جهان سینمایی مارول نامگذاری شده است. آزمایشات اولیه مخزن می تواند به محض سقوط در سخت افزار فولاد ضد زنگ در سایت Blue Origin در ون هورن ، تگزاس انجام شود و در صورت امکان پذیر بودن رویکرد ، آزمایشات بعدی نیز انجام می شود. حداقل در حال حاضر ، برنامه این شرکت این است که New Glenn را ابتدا با یک مرحله دوم قابل مصرف قبل از انتقال به مرحله فوقانی کاملا قابل استفاده مجدد در اواسط دهه 2020 راه اندازی کند. اکنون چنین سیستم پرتابی کاملاً قابل استفاده مجدداً به عنوان کلیدی برای رقابت با SpaceX برای پرتاب بارهای بزرگ تلقی می شود.

  تبلیغات

  مشخص نیست که بودوز چه بودجه ای را برای پروژه جارویس اختصاص داده است یا اینکه آیا مدیران آن مستقیماً به بزوس گزارش می دهند یا به باب اسمیت ، مدیر اجرایی Blue Origin. Blue Origin ، معاون ارتباطات ، لیندا میلز به درخواست نظر برای این مقاله پاسخ نداد.

  سایر پروژه ها

  به نظر می رسد Blue Origin بیش از شروع ، بیشتر به فعالیت های درون فضا متمرکز شده است. موشک منابع گفتند که بزوس اخیراً دو پروژه مهم دیگر را مورد توجه قرار داد ، یکی مربوط به پیشرانه در فضا و دیگری با هدف توسعه و نمایش فن آوری های استفاده از منابع درجا برای ماه و فراتر از آن است.

  برای پروژه منابع ، یکی منبع گفت ، آبی تقریباً یک شبه بهترین تیم منابع فضایی را در این صنعت قرار داده است. این شرکت دانشمند تحقیقاتی Vlada Stamenkovic را از آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا برای هدایت تیم استخدام کرد و چندین استخدام مهم دیگر نیز انجام داده است. هدف این برنامه این است که انسانها بتوانند پایدارتر در ماه زندگی کنند و منابع لازم را برای بهره مندی از حیات دوباره روی زمین توسعه دهند.

  علاوه بر این ، Blue Origin در این ماه استخدام آستین مورنان را به عنوان مشاور حقوقی ارشد نهایی کرد. . مورنان که پیش از این در لاتام و واتکینز در نیویورک وکالت داشت ، در زمینه های حقوقی منابع فضایی تخصص دارد. سوابق وی نشان می دهد که Blue Origin ممکن است ادعا کند که منابع فضا متعلق به کسی نیست و این شرکت ممکن است ادعاهایی را در مورد منابع موجود در ماه و جاهای دیگر داشته باشد.

  در مجله حقوق بین الملل فوردهام ، مورنان 40 نوشت مقاله ای در صفحه با این استدلال که برای جویندگان مدرن - به شکل شرکتهای تجاری فضایی - ماه ، سیارکها و دیگر اجسام موجود در منظومه شمسی نباید از کنترل دولتهای زمینی یا سازمان ملل و پیمان فضای خارج از کشور برخوردار باشند.

  مورنان نوشت: "اگر معاهده فضاي خارجي حاكميت سازمان ملل در فضا را بخواند ، اين سازمان را به تمامي اجسام خارج از جو زمين تبديل خواهد كرد." "وقتی کسی انبوه اجرام آسمانی را در منظومه شمسی زمین مورد بررسی قرار می دهد ، و در ادامه خاطرنشان می کند که احتمالاً بیش از صد میلیارد ستاره در کهکشان ما وجود دارد ، به علاوه میلیون ها کهکشان دیگر که در جهان وجود ندارد ، چنین ادعایی به طرز نفسگیرانه ای مغرورانه است."

خبرهای دیگر از علوم پایه