Astra ، یک شرکت موشکی مستقر در کالیفرنیا که هنوز برای رسیدن به مدار تلاش می کند ، تار">

خبر

 • تک بورد - Astra شکست قبلی را توضیح می دهد ، تاریخ اکتبر را برای تلاش بعدی پرتاب تعیین می کند

  Astra شکست قبلی را توضیح می دهد ، تاریخ اکتبر را برای تلاش بعدی پرتاب تعیین می کند
  9 روز و 17 ساعت قبل

  "مسئله ای که ما با آن مواجه شدیم چیزی بود که قبلاً ندیده بودیم."
  Astra ، یک شرکت موشکی مستقر در کالیفرنیا که هنوز برای رسیدن به مدار تلاش می کند ، تاریخ هدف خود را 27 اکتبر برای تلاش بعدی خود تعیین کرده است. این موشک که به سادگی "LV0007" نامیده می شود ، یک محموله آزمایشی با وزن چند ده کیلوگرم را برای نیروی فضایی ایالات متحده حمل می کند.

  مخاطرات این ماموریت زیاد است. اگرچه بار کمی است و احتمالاً ارزش پولی نسبتاً کمی دارد ، اما Astra باید پس از چندین شکست ، قابلیت زنده ماندن خود را به عنوان یک شرکت راه اندازی نشان دهد. این چهارمین تلاش شرکت برای رسیدن به مدار خواهد بود - و این در حالی است که سایر رقبای کوچک پرتاب یا با موفقیت در مدار خود هستند و یا به زودی اولین تلاش خود را انجام می دهند.

  "تیم ما منتظر بازگشت به پرواز است کریس کمپ ، بنیانگذار ، رئیس و مدیرعامل Astra ، در بیانیه ای که پرواز را اعلام کرد ، گفت و با سیستم پرتاب ما بیشتر آشنا شوید ، فلسفه را بیاموزید.

  همانطور که از نامش مشخص است ، این این هفتمین موشکی است که Astra ساخته است. دو مدل اول کاملاً برای آزمایشات زیر مداری بود. موشک سوم در حین شلیک سکوی پرتاب از بین رفت. چهارمین موشک - اولین تلاش واقعی شرکت برای پرتاب مداری - پس از حدود 30 ثانیه به دلیل خطای هدایت شکست خورد. این پرواز در سپتامبر 2020 انجام شد. در تلاش بعدی در دسامبر 2020 ، LV0005 به فضا رسید اما پیشران کافی برای رسیدن به مدار نداشت.

  سومین تلاش پرتاب مداری آسترا.

  اگرچه از نظر فنی یک شکست بود ، این پرواز دوم عملکرد کامل مرحله اول ، جداسازی مرحله ای و موتور دوم را نشان داد. این امر به آسترا اطمینان داد که در سومین پرواز خود به مدار می رسد.

  بنابراین انتظارات در 28 آگوست 2021 ، هنگامی که LV0006 تلاش خود را شمارش کرد ، زیاد بود. اما پرتاب تقریباً از لحظه ای که موتورها مشتعل شدند ، با حرکت موشک بیشتر از حالت افقی و عمودی حرکت کرد ، قبل از اینکه خود را اصلاح کرده و مسیر صعودی را دنبال کند. پس از 148 ثانیه ، یک افسر ایمنی برد پرواز را پس از خروج از کریدور پرتاب خود متوقف کرد.

  تبلیغات

  در یک پست وبلاگی که صبح سه شنبه منتشر شد ، بنیامین لیون ، مهندس ارشد Astra اطلاعات بیشتری در مورد این شکست ارائه کرد و مراحل را شرکت اطمینان داده است که دیگر این اتفاق نمی افتد.

  لیون نوشت: "مشکلی که ما با آن مواجه شدیم چیزی بود که قبلاً ندیده بودیم." "تا مرحله بالابردن ، اولین مرحله سیستم توزیع پیشرانه موشک را با سوخت و اکسید کننده تامین می کند. ما سیستم را طوری طراحی کردیم که هنگام بلند شدن موشک به سرعت قطع و آب بندی شود. در این پرتاب ، پیشرانه ها از سیستم نشت کرده ، مخلوط شده و به دام افتادند. " پیشرانه ، که به نوبه خود اتصال به قطعات الکترونیکی پمپ سوخت را قطع کرد. این امر منجر به خاموش شدن یکی از موتورهای موشک در کسری از ثانیه پس از بلند شدن تقویت کننده شد. این امر باعث شد تا موشک به طور موثری قبل از جبران نرم افزار پرواز در هواپیما معلق بماند و به موشک اجازه دهد بیشتر به سمت بالا پرواز کند. با این حال ، چهار موتور باقی مانده ، نیروی کافی برای افزایش موشک در مدار نداشتند.

  لیون گفت که Astra طراحی سیستم سوخت رسانی موشک را طوری تغییر داده است که سوخت نفت سفید و اکسید کننده اکسیژن مایع دیگر نمی تواند مخلوط کردن. همچنین برای کاهش بیشتر خطر نشت در طول فرآیند سوخت رسانی اصلاح شده است. لیون گفت: "ما معتقدیم این تغییرات احتمال مشاهده رویدادی مشابه در آینده را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد." Astra از یک پایگاه فضایی کوچک در کودیاک ، آلاسکا پرتاب می شود. بزرگنمایی/Astra از یک فضانورد کوچک در کودیاک ، آلاسکا. آسترا/جان کراوس

  و به این ترتیب Astra در ماه جاری برای چهارمین تلاش خود برای رسیدن به مدار به محل پرتاب خود در Kodiak ، آلاسکا باز می گردد. این شرکت دارای پنجره راه اندازی اولیه از 27 اکتبر تا 31 اکتبر است ، و یک فرصت پشتیبان از 5 نوامبر تا 12 نوامبر اجرا می شود. سهام شرکت در 1 ژوئیه. از آن زمان سهام شرکت نزدیک به 50 درصد کاهش یافته است. پرتاب موفقیت آمیز ، اعتبار فناوری موشکی Astra ، و دادن شتاب به آن برای تحولات آینده ، احتمالاً تا حد زیادی به تحریک بهبود قیمت سهام کمک می کند.

خبرهای دیگر از علوم پایه