خبر

 • تک بورد - یک نئاندرتال 51000 سال پیش یک طرح هندسی در استخوان تراشیده است

  یک نئاندرتال 51000 سال پیش یک طرح هندسی در استخوان تراشیده است
  20 روز و 18 ساعت قبل

  در اینجا شواهد بیشتری وجود دارد که نشان می دهد نئاندرتال ها به اندازه ما خلاق و با فرهنگ بودند.
  در طول قرون وسطی ، مردم برای جمع آوری استخوان های تک شاخ وارد غاری می شدند که اکنون Einhornhohle نامیده می شود. این وسوسه انگیز است که تعجب کنیم آیا این شکارچیان رمزپایه قرون وسطایی از اینکه می دانند استخوانهایی که از غار بیرون آورده اند متعلق به گاومیش کوهان گورن باستان ، گوزن ، شیر غار ، خرس و سا

  حدود 51000 سال پیش ، کسی یک طرح هندسی را در فالانگ دوم یا استخوان انگشت انگشت یک گوزن غول پیکر تراشیده است. این کارور تقریباً به طور حتم یک نئاندرتال بود ، بر اساس سن استخوان رادیوکربن استخوان ، زیرا هیچ کس به جز نئاندرتال ها تا حدود 45000 سال پیش در اروپا زندگی نکرد همانطور که باستان شناس دیرک لدر از خدمات میراث فرهنگی ایالت نیدرزاکسن و همکارانش اظهار داشتند ، اینهورنهوهله "در امتداد مرز شمالی جهان شناخته شده است که توسط نئاندرتال ها زندگی می شود" واقع در کوههای هارز در شمال آلمان واقع شده است.

  سه خط موازی بر روی سطح استخوان به صورت مورب بریده می شوند. مجموعه دیگری از خطوط موازی از سه اول با زاویه کم یا زیاد عبور می کند. ماشین کنده چند درجه فاصله داشت ، اما این برای کسی که چشم خود را اندازه گیری کند و با تیغ سنگ چخماق کار کند ، کاملاً قابل احترام است. در قاعده استخوان (انتهای آن نزدیکتر به ساق) ، منبت کار چهار خط کوتاه اضافه کرد ، تقریباً موازی اما کاملاً دقیق مثل بقیه صف ها قرار نگرفته است. لدر و همکارانش الگوی حاصل را به عنوان "شوران جبران" توصیف می کنند.

  هنرها و صنایع دستی نئاندرتال تیغه های سنگ چخماق کوچک و تیز. لدر و همکارانش می توانند این اطمینان را بدهند زیرا آنها خودشان آن را امتحان کردند ، با استفاده از فالانژهای گاو و تیغه های دست ساز سنگ چخماق بالتیک ، سنگی که یک تراش دهنده استخوان نئاندرتال در شمال آلمان به آن دسترسی داشت. آنها تراشکاری ها را زیر میکروسکوپ بررسی کردند و به دنبال علائم کوچک ابزار بودند که می تواند نحوه حرکت تیغه کارور در سطح استخوان را برای ایجاد هر خط نشان دهد. سپس آنها سعی کردند آنچه را که مشاهده کردند تکرار کنند.

  تبلیغات

  برای تراشیدن هر خط با الگوی نسبتاً ساده چند مرحله طول کشید - و حدود 10 دقیقه طول کشید. کل الگو نشان دهنده حدود 1.5 ساعت کار است ، بدون احتساب زمان آماده سازی. اگر می خواهید هنر استخوان نئاندرتال خود را بسازید ، در اینجا دستورالعمل های گام به گام آورده شده است:

  ابتدا استخوان را بجوشانید. لدر و همکارانش دریافتند که استخوان جوشانده به اندازه کافی نرم و بدون ترک خوردگی تراشیده و به اندازه کافی تمیز است تا محکم چسبیده شود. اکنون ، لبه تیغه خود را به صورت عمودی نگه دارید و با حرکت اره ، استخوان را برش دهید ، که باید شروع یک خط را به سطح برساند. بعد ، تیغه را به صورت افقی در برابر استخوان نگه دارید و سطح را خراش دهید ، به سمت برشی که ایجاد کرده اید حرکت کنید. این باعث برش مستقیم و طولانی با یک طرف شیب دار و یک طرف پهن و کم عمق می شود. این مراحل را به ترتیب تکرار کنید تا حكاكی حدود 2 میلی متر عمق داشته باشد.

  سپس همان كار را 9 بار دیگر انجام دهید.

  آماده باشید كه هر پنج دقیقه یا همین حدود تیغه خود را تعویض كنید. لدر و همکارانش نوشتند: "برای ایجاد هر برش از دو تیغه استفاده شد ، زیرا لبه های آنها فقط چند دقیقه کسل کننده شد." برای این پروژه حداقل به 20 پره سنگ چخماق احتیاج دارید ، این بدان معناست که شما باید آنها را خودتان بسازید یا کسی را که مهارت کافی دارد در ساخت لوازم هنری برای خود متقاعد کنید.

  خلاصه همه اینها ، نئاندرتال که 51000 سال پیش این الگو را به استخوان گوزن تبدیل کرد ، فقط ساختن یک عقب بیکار نبود. این یک پروژه قانونی بود. برای طراحی این طرح و کشف اینکه چند خط منفرد به الگوی پیچیده تری اضافه می شود ، تخیل لازم بود. برای جمع آوری ابزارها به منابع و برنامه ریزی نیاز بود و برای ساختن الگو باید زمان و تلاش صرف کرد.

  چه فایده ای داشت؟

  البته ، ما راهی نداریم که بدانیم ، الگوی خطوط متقاطع برای کسی که آن را تراشیده است ، در صورت وجود ، چیست. ما فقط می توانیم حدس بزنیم شاید این خطوط یک شمارنده ، یک یادداشت یا یک نماد با معنای معنوی یا فرهنگی بودند. یا شاید کسی فقط از کنده کاری لذت برد ، خطوط مورب را خیلی دوست داشت و می خواست مدتی را برای خلق یک چیز زیبا بگذراند. بالاخره این یک انگیزه بسیار انسانی است.

  تبلیغات

  استخوان ممکن است چند سرنخ را ارائه دهد ، البته موارد مبهم. فالانکس آهو بسیار کوچک است و نمی تواند یک ابزار مفید باشد ، اما هر استخوانی از یک گوزن غول پیکر ممکن است ارزشمند یا مهم قلمداد شود. گوزن های غول پیکر ، که اکنون منقرض شده اند ، قدری در شانه ها حدود 2 متر (6 فوت) قد ایستاده بودند و وزنی بین 450 تا 700 کیلوگرم (1 تا 1.5 تن) داشتند. نرها شاخ گوزنی را به عرض تقریبی 3.5 متر (11 فوت) فخر می کنند. گوزن غول پیکر در 55،000 تا 35،000 سال پیش در شمال آلپ نوشت. "و لیدر و همکارانش نوشتند.

  گاهی اوقات ، بررسی میکروسکوپی مصنوعی مانند این می تواند آثار ضعیف مالش یا صیقل را نشان دهد ، که کسی آن شی را به عنوان آویز پوشیده یا روی لباس بسته است. اما در این مورد ، لدر و همکارانش می گویند تشخیص اینکه چند علامت و تراشه براق کننده جزئی نتیجه سایش ، آسیب وارد شده در حین تراشیدن یا آسیب هزاران سال دفن شده در غار است ، دشوار است. لدر و همکارانش یک احتمال را پیشنهاد می کنند.

  "از طرف دیگر ، قاعده فالانگ به عنوان سکویی مناسب است که آیتم بر روی آن به صورت ایستاده قرار دارد ، با این که شجرها به سمت بالا قرار دارند." . (لطفاً از زیبایی ظریف "پایه فالانگ" قدردانی کنید در حالی که همچنین توجه داشته باشید که خبرنگار وفادار شما نه می تواند مقصر آن باشد و نه اعتباری برای آن.)

  اعتبار برای هنرمندان

  اما حکاکی شده استخوان گوزن از Einhornhohle به وضوح به ما می گوید که نئاندرتال ها متفکرانی خلاق و انتزاعی بودند که می توانستند و می توانستند هنر بسازند.

  شواهدی که نشان می دهد نئاندرتال ها می توانند به صورت نمادین فکر کنند ، هنر خلق کنند و پروژه ای مانند این را انباشته کنند. برای چند سال گذشته نئاندرتال ها در اسپانیا حدود 64000 سال پیش دیوارهای غارها را نقاشی کرده و جواهرات صدفی ساخته شده با رنگدانه های اوچر ساخته اند. حدود 50،000 سال پیش ، نئاندرتال ها در فرانسه الیاف گیاهی را به نخ تبدیل کردند. و در مرکز ایتالیا ، بین 55000 تا 40،000 سال پیش ، نئاندرتال ها از تار توس استفاده می کردند تا ابزار سنگی منفجر خود را در جای خود نگه دارند ، که این امر به برنامه ریزی زیاد و آماده سازی پیچیده ای نیاز داشت. و باستان شناسان چندین قطعه استخوان و سنگ از پارینه سنگی میانه - زمانی که نئاندرتال بیشتر اروپا را برای خود داشتند - پیدا کرده اند که با الگوهای هندسی مانند دریچه های صلیبی ، زیگزاگ ها ، خطوط موازی و دایره ها حک شده است. عامل مشترک در بسیاری از این یافته ها این است که آنها قبل از ورود گونه های ما به آنچه که قبلاً در جهان نئاندرتال ها بوده است - در این مورد ، حداقل 5000 سال قبل از آن بوده است. لدر و همکارانش نوشتند: "تأثیر فرهنگی هومو ساپینس به عنوان تنها عامل توضیحی برای عبارات انتزاعی فرهنگی در نئاندرتال ها دیگر نمی تواند پایدار باشد."

  Nature Ecology and Evolution، 2021 DOI: 10.1038 / s41559- 021-01487-z (درباره DOI ها).

خبرهای دیگر از علوم پایه