خبر

 • تک بورد - یک قانونگذار آلاباما فقط می خواهد ناسا SLS را پرواز کند ، به محموله ها اهمیتی نمی دهد

  یک قانونگذار آلاباما فقط می خواهد ناسا SLS را پرواز کند ، به محموله ها اهمیتی نمی دهد
  19 روز و 10 ساعت قبل

  "مأموریتی که توسط ناسا باید تعیین شود." - کمیته اعتبارات مجلس ایالات متحده روز پنجشنبه لایحه بودجه ای را برای ناسا تصویب کرد و به طور کلی برای آژانس فضایی بسیار خوب است. این قانون 25.04 میلیارد دلار تأمین می کند و بیشترین اولویت های اصلی پرواز فضایی ناسا از جمله برنامه آرتمیس ماه را تأمین می کند.

  قابل ذکر است ، این لایحه 1.345 میلیارد دلار برای سیستم فرود انسان به عنوان بخشی از برنامه آرتمیس اختصاص داده است. و اگرچه برخی از اعضای مجلس در طی جلسات استماع این هفته درباره تصمیم ناسا در ماه آوریل برای انتخاب SpaceX به عنوان تنها تأمین كننده اولین تظاهرات ، غر زدند ، اما این قانون مانع از پیشبرد قرارداد با ناسا نمی شود.

  خواندن بیشتر به عنوان بخشی از برنامه خود برای بازگشت انسان به ماه ، ناسا تلاش کرده است تا اعتماد خود را به پیمانکاران فضایی سنتی مانند بوئینگ و لاکهید مارتین متعادل کند - که به دلیل بزرگ بودن مورد علاقه اعضای کنگره است. در کمک های مالی و تمایل به گسترش مشاغل در مناطق مختلف - و شرکت های فضایی جدید مانند SpaceX که صدای بیشتری را به جیب می آورند در حالی که با مقامات منتخب بازی نمی کنند.

  یکی از دلایل مهم جایزه 2.89 میلیارد دلاری ناسا SpaceX در ماه آوریل برای سیستم فرود انسانی این است که در این قرارداد بودجه قابل توجهی برای موشک Starship و تقویت کننده Super Heavy آن فراهم شده است. این سیستم پرتاب پیشرفته مستقیماً با موشک Space Launch System ناسا که توسط پیمانکاران فضایی سنتی ساخته شده و هزاران شغل در هر 50 ایالت را فراهم می کند ، رقابت خواهد کرد. اگر Starship کار کند ، که به احتمال زیاد احتمال بیشتری دارد ، بار بیشتری نسبت به تقویت کننده SLS راه اندازی می کند ، با هزینه قابل توجهی کمتر ، همه در حالی که قابل استفاده مجدد است. به طور خلاصه ، این موشک باید از همه لحاظ قابل تصور از موشک SLS ناسا باشد ، مگر از نظر سیاسی.

  بنابراین این واقعیت که کاخ ایالات متحده موافقت کرده بودجه ای را برای حمایت از Starship به ناسا اختصاص دهد - فرودگر ماه در SpaceX براساس وسیله نقلیه Starship اصلاح شده - قابل توجه است. اما این بدان معنا نیست که برخی از اعضای کنگره سعی نکردند برنامه SLS را که در مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا در آلاباما مستقر است ، پشتیبانی کنند.

  یافتن ماموریت برای SLS

  یکی از پرشورترین موشک های SLS طرفداران ، رابرت آدرهولت ، نماینده آمریكا ، آلاباما ، اصلاحیه ای در قانون اعتبارات را پیشنهاد كردند كه برنامه سیستم فرود انسان ناسا را ​​اصلاح كرد و از به روزرسانی موشك SLS پشتیبانی كرد. سرانجام ، این اصلاحیه پس گرفته شد ، اما نشان دهنده مدت زمانی است که سیاستمداران متعهدی مانند آدرهولت مایلند برای نجات موشک SLS از فرسودگی استفاده کنند.

  اصلاحیه آدرهولت می گوید ناسا باید "دومین" فرود انسان را انتخاب کند. ارائه دهنده سیستم در سال مالی آینده ، که لزوماً یا تیمی به رهبری Blue Origin یا Dynetics خواهد بود. این بحث برانگیز نیست ، زیرا ناسا خود مایل است دومین ارائه دهنده را اضافه کند و قصد دارد این کار را با قرارداد بعدی برای ماموریت های آینده انجام دهد. با این حال ، اصلاحیه Aderholt چندین خواسته خاص را مطرح می کند:

  دستور می دهد که این ناو غیر فضایی SpaceX در بلوک 1B موشک SLS پرواز کند ، یک نسخه پیشرفته با ظرفیت حمل بیشتر هدایت می کند که پرتاب SLS Block 1B بخشی از "قیمت" مأموریت نمایشی این ارائه دهنده HLS دوم ، بنابراین ناسا باید موشک را به صورت "رایگان" تهیه کند راهنمایی ناسا برای سرمایه گذاری در ظرفیت ساخت موشک های SLS بیشتر برای پشتیبانی از نرخ پرتاب بالاتر (بدون تأمین اعتبار) در برخی از زمان ها در آینده ، اما حداکثر تا سال 2032 ، ناسا باید برنامه ای برای انجام حداقل یک پرواز باری SLS Block 1B در سال داشته باشد. "مأموریتی که توسط مدیر ناسا تعیین می شود."

  این اصلاحیه یک استراتژی دوجانبه را ارائه می دهد. اولین مورد توجیه هزینه میلیاردها دلار برای ارتقا the موشک از پیکربندی اولیه آن ، بلاک 1 ، به یک موشک بزرگتر با توانایی بیشتر است. این نسخه "Block 1B" شامل یک مرحله دوم جدید است ، Exploration Upper Stage ، که توسط بوئینگ طی پنج سال آینده یا همین حدود توسعه می یابد. این به وضوح برای بوئینگ ، که پشت اصلاحیه آدرهولت است ، و همچنین قانونگذاران آلاباما که چیزی بیش از میزبانی دهه دوم توسعه موشک SLS را دوست ندارند ، جذاب است. تبلیغات

  ثانیا ، این اصلاحیه به دنبال یافتن ماموریت هایی برای این موشک به روز شده است که هزینه پرتاب آن حدود 2 میلیارد دلار برای هر پرواز باشد. (به ازای هر واحد هزینه مرحله بالای اکتشاف ، به احتمال زیاد بیش از 800 میلیون دلار خواهد بود.) برای این منظور ، آدرهولت تلاش کرد دومین فرودگر ماه را برای پرتاب موشک Block 1B SLS انجام دهد.

  < این به چند دلیل بسیار دیوانه کننده است. برای اولین بار ، به همه پیشنهاد دهندگان HLS گفته شد که می توانند هر موشکی را که ترجیح می دهند در سال 2019 پرتاب کند ، انتخاب کنند. در آن زمان ، ناسا و بوئینگ در واقع نسخه "تجاری" SLS را برای فرودهای ماه به دست آوردند. البته هیچ یک از سه پیشنهاد دهنده اصلی (SpaceX ، Blue Origin یا Dynetics) موشک SLS را انتخاب نکردند. این خیلی گران بود و هیچ تضمینی وجود نداشت که ناسا یا بوئینگ بتواند آنها را با سرعت کافی بالا بسازد.

  بیشتر بخوانید همانطور که ناسا سعی می کند بر روی ماه فرود بیاید ، علاوه بر این موشک های زیادی نیز برای انتخاب دارد. طبق دستور آدرهولت ، پروازهای لندر ماه را ضروری می داند که ناسا باید یک برنامه برای راه اندازی محموله SLS تا سال 2032 هر سال داشته باشد. تصور کنید که چگونه این ماده ، اگر تصویب می شد ، ناسا را ​​با مشکل روبرو می کرد. کنگره اساساً به آژانس می گوید: "بیش از یک دهه دیگر ، شما مجبورید هر سال از این موشک فوق العاده گران قیمت استفاده کنید ، چه نیازی به آن داشته باشید و چه نکنید. و برای اطمینان از انجام این کار ، ما آن را در قانون می نویسیم." / p>

  چگونه ناسا می تواند بداند که طی 11 سال نیاز به انجام مأموریت سالانه بر روی یک نسخه باری از موشک SLS دارد؟ البته نمی تواند.

خبرهای دیگر از علوم پایه