خبر

 • تک بورد - یک فرمول جدید ممکن است به دسترسی بیماران سیاه پوست به مراقبت از کلیه کمک کند

  یک فرمول جدید ممکن است به دسترسی بیماران سیاه پوست به مراقبت از کلیه کمک کند
  26 روز و 19 ساعت قبل

  الگوریتم شرایط را برای بیماران سیاهپوست برای پیوند و سایر درمان ها دشوارتر ساخته است.
  برای دهه ها ، پزشکان و بیمارستان ها بیماران کلیوی را بر اساس نژاد خود متفاوت می بینند. یک معادله استاندارد برای برآورد عملکرد کلیه برای بیماران سیاه پوست تصحیح کرد که سلامت آنها را خوشگل تر نشان می داد و مانع دسترسی به پیوندها و سایر درمان ها می شد.

  روز پنجشنبه ، یک گروه کاری که توسط دو انجمن برجسته مراقبت از کلیه گرد هم آمده بود ، گفتند که این عمل ناعادلانه است و باید پایان یابد.

  این گروه ، همکاری بین بنیاد ملی کلیه و انجمن نفرولوژی آمریکا ، توصیه کرد استفاده از فرمول جدید که در نژاد بیمار مثر نیست. پل پالفسکی ، رئیس بنیاد در بیانیه ای از "همه آزمایشگاه ها و سیستم های مراقبت های بهداشتی در سراسر کشور خواست تا این رویکرد جدید را در اسرع وقت اتخاذ کنند." این تماس بسیار مهم است زیرا توصیه ها و دستورالعمل های انجمن های حرفه ای پزشکی نقش مهمی در شکل گیری نحوه مراقبت متخصصان از بیماران دارد.

  https:/ /techbord.com یک فرمول جدید ممکن است برای دسترسی به پوست سیاه مراقبت از همه کمک کند مطالعه ای که در سال 2020 منتشر شد و سوابق 57000 نفر را در ماساچوست بررسی کرد ، نشان داد که یک سوم بیماران سیاه پوست بیماری خود را طبقه بندی کرده اند اگر آنها با استفاده از نسخه مشابه فرمول بیماران سفیدپوست ارزیابی شده باشند ، شدیدتر خواهد بود. محاسبه سنتی کلیه نمونه ای از کلاس الگوریتم ها و ماشین حساب های پزشکی بود که اخیراً به دلیل شرط بندی مراقبت از بیمار بر اساس نژاد مورد انتقاد قرار گرفته است ، که یک مقوله اجتماعی است و مقوله بیولوژیکی نیست.

  مروری که سال گذشته منتشر شد بیش از دوازده ابزار از این قبیل را در زمینه هایی مانند قلب و مراقبت از سرطان ذکر کرده است. این امر باعث افزایش فعالیت گروه های مختلف از جمله دانشجویان پزشکی و قانونگذاران مانند سناتور الیزابت وارن (ماساچوست) و رئیس کمیته راه ها و وسایل مجلس ، ریچارد نیل (ماساچوست) شد.

  اخیراً نشانه هایی در حال تغییر است. دانشگاه واشنگتن سال گذشته پس از اعتراضات دانشجویی به تجدید نظر در این شیوه ، استفاده از نژاد را در محاسبات کلیه کنار گذاشت. بیمارستانهای Mass General Brigham و Vanderbilt نیز در سال 2020 این عمل را رها کردند.

  تبلیغات

  در ماه مه ، ابزاری که برای پیش بینی احتمال اینکه زنی که قبلاً سزارین شده بود می تواند با خیال راحت از طریق زایمان طبیعی زایمان کند ، استفاده شد ، به روز شد دیگر به طور خودکار نمرات پایین تری را به زنان سیاه پوست و اسپانیایی زبان اختصاص می دهد. محاسبه کننده ای که احتمال ابتلای کودک به عفونت ادراری را برآورد می کند ، دیگر نمرات بیماران سیاهپوست را کاهش نمی دهد.

  فرمول قبلی برای ارزیابی بیماری کلیوی ، معروف به CKD-EPI ، معرفی شد. در سال 2009 ، به روز رسانی فرمول 1999 که از مسابقه به شیوه ای مشابه استفاده می کرد. سطح زباله ای به نام کراتینین در خون فرد را به اندازه گیری عملکرد کلیوی موسوم به نرخ تخمین زده شده فیلتراسیون گلومرولی یا eGFR تبدیل می کند. پزشکان از eGFR برای طبقه بندی شدت بیماری افراد و تعیین اینکه آیا واجد شرایط درمان های مختلف از جمله پیوند هستند ، استفاده می کنند. کلیه های سالم نمرات بالاتری تولید می کنند.

  طراحی این معادله در سن و جنس افراد در نظر گرفته شده است ، اما همچنین نمره هر بیمار طبقه بندی شده به عنوان سیاه را 15.9 درصد افزایش داده است. این ویژگی برای در نظر گرفتن الگوهای آماری مشاهده شده در داده های بیمار مورد استفاده برای اطلاع از طراحی CKD-EPI ، که شامل تعداد کمی از افراد سیاه پوست یا از دیگر اقلیت های نژادی بود ، گنجانده شد. اما این بدان معناست که نژاد تصور شده یک فرد می تواند نحوه اندازه گیری یا درمان بیماری او را تغییر دهد. برای مثال ، فردی که دارای میراث سیاه و سفید است ، می تواند طبقه بندی سیستم بهداشتی بیماری خود را بسته به نحوه مشاهده پزشک یا نحوه تشخیص آنها تغییر دهد.

  نواماکا اننیا ، استادیار دانشگاه پنسیلوانیا و یکی از اعضای گروه وظیفه پشت توصیه روز پنجشنبه ، می گوید که او یک بیمار دو نژادی با بیماری کلیوی شدید می شناسد که پس از اطلاع از نحوه کار این معادله درخواست کرد که او به عنوان سفید طبقه بندی شود تا شانس وی برای مراقبت های پیشرفته افزایش یابد. اننیا می گوید تغییر جهت از معادله تعیین شده مدتهاست که به تاخیر افتاده است. او می گوید: "استفاده از رنگ پوست شخصی برای هدایت مسیر بالینی او از صمیم قلب اشتباه است - وقتی این کار را انجام می دهید ، تعصب نژادی را وارد مراقبت های پزشکی می کنید." استفاده از نژاد در معادله عملکرد کلیه این مورد 64 مورد را نشان داد که در آن محاسبه مجدد نمره یک سیاه پوست با استفاده از روش مشابه برای بیماران سفیدپوست ، آنها را برای لیست انتظار پیوند کلیه واجد شرایط می کرد. هیچ یک از این بیماران برای پیوند مورد ارزیابی قرار نگرفته اند و این نشان می دهد که پزشکان توصیه های مبتنی بر نژاد را زیر سوال نمی برند. از مسابقه استفاده کنید و با استفاده از مجموعه ای بزرگتر از داده ها برای ایجاد معادله اصلی eGFR توسعه داده شد. آنها گزارش می دهند که باید نتایج عادلانه تری در جمعیت شناسی مختلف از استفاده از معادله تعیین شده برای بیماران غیر سیاه پوست برای همه داشته باشد. این گروه همچنین گزارش داد که استفاده از یک روش اضافی برای برآورد عملکرد کلیه ، بر اساس آزمایش خون کمتر استفاده شده برای ترکیب سیستاتین C ، می تواند از نظر جمعیت شناسی مختلف دقیق تر باشد.

  هنوز اختلاف نظرهایی بین محققان وجود دارد. در مورد اینکه آیا رویکرد جامعه کلیه بهترین است. مقاله دیگری که روز پنجشنبه در روزنامه نیویگلند ژورنال توسط محققان موسساتی از جمله UC San Francisco ، Kaiser Permanente و Stanford منتشر شد به این نتیجه رسیدند که استفاده از سطوح کراتینین برای برآورد عملکرد کلیه بدون نژاد خطر ایجاد خطا را دارد و استفاده از معادلات مبتنی بر سیستاتین C ترجیح دارد.

  از برخی جهات ، به روز رسانی معادله ای که ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در نفرولوژی استفاده می کند ، نسبتاً ساده است - فقط به یک تغییر کوچک در سیستم ثبت الکترونیکی سیستم سلامت نیاز دارد. تغییر سنت ریشه دار مراقبت های بهداشتی پیچیده تر است. گروه پشت توصیه پنجشنبه هشدار داد که ممکن است برخی از بیماران نیاز به ارزیابی مجدد مراقبت های خود داشته باشند و دستورالعمل ها و مطالب آموزشی جدیدی برای کمک به پزشکان و بیماران مورد نیاز است. پزشکان با فشار بر جوامع کلیوی برای اقدام ، از اخبار روز پنجشنبه استقبال کردند در حالی که خاطرنشان کردند دهه ها دیر شده است. او امیدوار است که تخصص خود را در نهایت به سمت آزمایش سیستاتین C دقیق تر اما کمتر تعیین شده تغییر دهد ، اما همچنین با مشکلات وسیع تری که در بحث محاسبه کلیه برجسته شده است ، دست و پنجه نرم می کند.

  "آنچه واقعاً باید اتفاق بیفتد یک نژاد است Grubbs می گوید: "در تلاش برای تزریق معنای بیولوژیکی به نژاد - به ویژه نژاد سیاه" ، یک تداوم وجود دارد. " عدالت با محوریت عدالت نژادی در این سند آمده است: "سرکوب ، محرومیت و نژادپرستی باعث آسیب و کشتار می شود و از تمام توان جامعه ما در همه گوشه ها و به ویژه در زمینه سلامت محروم می شود." در آن به مشکلات از جمله تنوع کم در بین پزشکان ، عدم تحقیق در مورد ناهنجاری های سلامتی و استفاده از نژاد در ابزارها و الگوریتم های بالینی اشاره شده است. '

  این داستان در ابتدا در wired.com ظاهر شد.

خبرهای دیگر از علوم پایه