خبر

 • تک بورد - یک شرکت ویرجینیا تلفن های همراه را مستقیماً به ماهواره ها متصل کرده است

  یک شرکت ویرجینیا تلفن های همراه را مستقیماً به ماهواره ها متصل کرده است
  19 روز و 13 ساعت قبل

  Lynk با پیام های متنی متناوب کار می کند و از آنجا گسترش می یابد.
  یک استارتاپ فضایی می گوید با موفقیت توانایی استفاده از تلفن های همراه معمولی و بدون تغییر را برای اتصال به خدمات اینترنت ماهواره ای نشان داده است.

  شرکت مستقر در ویرجینیا ، Lynk ، ماهواره "شانون" خود را سه ماه پیش به عنوان بخشی از ماموریت اشتراک گذاری با موشک Falcon 9 به مدار زمین فرستاد. پس از آزمایشات اولیه ، این شرکت گفت "صدها" تلفن همراه در ایالات متحده ، انگلستان و باهاما توانستند با عبور ماهواره از بالای سر با آن ارتباط برقرار کنند ، گویی که یک برج تلفن همراه مجازی در فضا باشد.

  چارلز میلر ، بنیانگذار و مدیر اجرایی Lynk ، می گوید: "اساساً ماهواره ما به نظر تلفن همراه شما شبیه یک برج سلولی استاندارد است. در صنعت فضا و صنعت ارتباطات از راه دور ، با شرکت هایی مانند SpaceX ، OneWeb ، Amazon ، Telesat ، و بیشتر به راه اندازی یا برنامه ریزی مجموعه های بزرگ ماهواره ای برای ارائه اینترنت پهن باند. اما همه این خدمات به ترمینالی از نوع ، شاید شبیه به ظرف ماهواره ای DirecTV ، برای ارسال و دریافت سیگنال به مدار پایین زمین نیاز دارند.

  تفاوت با لینک ، میلر می گوید ، در 1 آن است m × 1 متر ماهواره هیچ ترمینال و حتی نرم افزاری برای بارگیری نیاز ندارد. این سرویس در خدمت مناطق دور افتاده است که ارائه دهندگان تلفن همراه مشتری مانند T-Mobile یا Verizon در ایالات متحده تحت پوشش نیستند. بنابراین مانند زمانی که به یک کشور خارجی سفر می کنید و از شما س askedال می شود که آیا می خواهید از خدمات محلی با هزینه رومینگ بین المللی استفاده کنید ، هنگام خروج از منطقه تحت پوشش ارائه دهنده تلفن همراه نیز پیامی مشابه ظاهر می شود. Lynk ، به این ترتیب ، طیف را با اپراتور شبکه تلفن همراه به اشتراک می گذارد.

  چالش های فنی

  میلکر گفت که برای کارکردن همه چیز ، چندین مشکل فنی را حل می کرد. از جمله مهمترین آنها این بود که از طریق "سر و صدای" سایر تلفن ها ، سیگنال های افزایشی را از تلفن همراه به ماهواره ارسال می کردند. چالش دیگر جبران مقدار زیاد تغییر داپلر بین ماهواره و تلفن همراه روی زمین بود. تلفن های موجود و شبکه های تلفن همراه به گونه ای تنظیم شده اند که سرعت قطار گلوله ای را در بر می گیرد اما سرعت مداری را در بر نمی گیرد. مهندسان لینک مجبور بودند برای ماهواره این فناوری را طراحی کنند تا این جبران داپلر را در فضا انجام دهد تا تلفن آنچه را که به نظر می رسد یک برج ثابت است "ببیند." با یک ماهواره واحد ، پوشش فقط چند دقیقه در روز در چندین درجه عرض جغرافیایی در دسترس است. میلر گفت ، سال آینده با 10 ماهواره ، هدف این است که هر چند ساعت یکبار ، بخش اعظم کره زمین را تحت پوشش قرار دهیم. تا سال 2023 ، با حدود 100 ماهواره ، هر 5 تا 20 دقیقه یکبار پوشش داده می شود. وی گفت: برای ایجاد یک شبکه پیوسته و زمان واقعی به 1500 ماهواره نیاز است. به "این یک فناوری نجات دهنده زندگی است."

  با پهنای باند محدود ، در ابتدا این سرویس فقط پیام های متنی ارائه می دهد-با تمرکز بر پتانسیل نجات جان کاربران در پی طوفان یا گم شدن در یک سفر کوهنوردی یا در دریا میلر گفت ، اما در نهایت ماهواره های کافی برای سرویس اینترنت پهن باند وجود خواهد داشت. قیمت خدمات توسط اپراتور شبکه تلفن همراه تعیین می شود.

  تا کنون این شرکت 20 میلیون دلار جمع آوری کرده است اما هنوز مقدار زیادی از آن را در بانک دارد. بر اساس تحقیقات لینک ، متوسط ​​تلفن همراهی که امروزه در زمین استفاده می شود تنها در 85 درصد مواقع به یک شبکه زمینی متصل است. بنابراین حدود 750 میلیون نفر در یک زمان معین با قطع ارتباط مواجه هستند. این همان بازاری است که لینک قصد ارائه آن را دارد. تا کنون این شرکت با Aliv در باهاما و Telecel Centrafrique در جمهوری آفریقای مرکزی به توافقنامه های حامل رسیده است.

  یک رقیب

  Lynk تنها شرکتی نیست که برای اتصال مستقیم تلفن های زمینی کار می کند. با ماهواره یک شرکت مستقر در تگزاس ، AST SpaceMobile ، یک ماهواره آزمایشی کوچک به نام BlueWalker 1 را در سال 2019 پرتاب کرد و معماری ماهواره به سلول را تأیید کرد. این شرکت گفت که این فضاپیما با موفقیت تأخیرهای ارتباطی در مدار پایین زمین و اثرات داپلر را در محیط سلولی ماهواره به زمین با استفاده از پروتکل 4G-LTE مدیریت کرده است.

  نمونه اولیه سفینه فضایی AST ، BlueWalker 3 ، انتظار می رود در مارس 2022 در ماموریت SpaceX از کیپ کاناورال فلوریدا به فضا پرتاب شود. دهانه این فضاپیما 64 متر مربع است و طوری طراحی شده است که از طریق فرکانس های استاندارد 3GPP مستقیماً با تلفن های همراه ارتباط برقرار کند.

  خواندن بیشتر

  ناسا به دلیل وجود "برخورد فاجعه آمیز" با ابر فلکی جدید مخالفت می کند

  این شرکت با اپراتورهای شبکه تلفن همراه که مجموعاً حدود 1.5 میلیارد مشترک تلفن همراه را تحت پوشش قرار می دهد ، توافق و تفاهم کرده است. شرکای این تلاش ، شرکت های پیشرو در زمینه زیرساخت های بی سیم جهانی هستند که شامل Vodafone ، Rakuten و American Tower می شوند.

  با این حال ، AST هنوز مجوزی از کمیسیون ارتباطات فدرال برای دسترسی به بازار ایالات متحده دریافت نکرده است. پیش از این ، ناسا نگرانی هایی در مورد اندازه بزرگ ماهواره های پیشنهادی با شعاع بدنه 30 متری و مجموعه آنتن بسیار بزرگتر مطرح کرده بود. این موضوع همچنان معلق است.

خبرهای دیگر از علوم پایه