خبر

 • تک بورد - یک سال بعد ، 45 درصد از بیماران مبتلا به کووید در ووهان هنوز علائمی دارند

  یک سال بعد ، 45 درصد از بیماران مبتلا به کووید در ووهان هنوز علائمی دارند
  25 روز قبل

  خستگی ، تعریق ، گرفتگی قفسه سینه ، اضطراب و میالژی شایع ترین بود. طبق مطالعه جدیدی که در JAMA Network Open منتشر شده است.

  این مطالعه با 2،433 بیمار بزرگسال که در اوایل همه گیری در یکی از دو بیمارستان در ووهان بستری بودند ، پیگیری شد. اکثر آنها موارد غیر جدی داشتند ، اما تعداد کمی از آنها مبتلا به COVID-19 شدید بودند و نیاز به مراقبت های ویژه داشتند. همه بیماران بین 12 فوریه تا 10 آوریل 2020 مرخص شدند و پیگیری مطالعه در مارس 2021 انجام شد. -پیگیری سالیانه شایع ترین علائم خستگی ، تعریق ، سفت شدن قفسه سینه ، اضطراب و درد عضلانی بود. داشتن یک مورد شدید COVID-19 احتمال علائم طولانی مدت را افزایش داد. 54 درصد از 680 مورد شدید حداقل یک علامت را پس از یک سال گزارش کردند. اما علائم مداوم در بین موارد غیر جدی نیز رایج بود ، به طوری که 41.5 درصد از 1752 مورد غیر جدی حداقل یک سال بعد یک علامت را گزارش کردند. نادر است افرادی که موارد خفیف تری از COVID-19 دارند علائم مداوم را تجربه کنند. یک مطالعه کوچک نروژی که توسط Nature Medicine در ماه ژوئن منتشر شد ، نشان داد 55 درصد از 247 بیمار غیر بیمارستانی با بیماری خفیف تا متوسط ​​شش ماه پس از مثبت شدن علائم ، علائم مداوم داشتند. یک مطالعه در انگلستان که شامل 273،618 بیمار کووید -19 بود ، نشان داد که بیش از نیمی از بیماران غیر بستری در مدت شش ماه پیگیری علائم بیماری طولانی مدت را گزارش کردند. این مطالعه اوایل این هفته در PLOS Medicine منتشر شد. علائم مداوم - و همچنین بیش از سه علائم. سن بالا و زن بودن نیز خطر علائم مداوم را افزایش می دهد.

  محققان و متخصصان پزشکی هنوز به طور کامل درک نکرده اند که چرا COVID-19 باعث علائم طولانی مدت می شود و چرا علائم به برخی از بیماران مبتلا می شود نه به دیگران. نویسندگان جدیدترین مطالعه ماهیت چند سیستم بیماری عفونی را برجسته می کنند.

  "COVID-19 می تواند بر اندام های متعددی تأثیر بگذارد ، که منجر به آسیب حاد اندام ها و عوارض طولانی مدت می شود ، با تأثیرات اخیر در حال افزایش است. نگرانی ها ، "آنها می نویسند. به طور خاص ، آنها خاطرنشان می کنند که خستگی شایع ترین علامت مداوم شناسایی شده بود - چیزی که در سایر مطالعات تأیید شد. خستگی بعد از صدمات حاد ریه شایع است اما می تواند نتیجه آسیب های متعدد اندام نیز باشد. محققان همچنین تاکید کردند که حدود 4 درصد از بیماران هنوز یک سال بعد تپش قلب گزارش کرده اند ، که به آسیب احتمالی طولانی مدت سیستم قلبی عروقی اشاره می کند. عوارض قلبی عروقی یک خطر شناخته شده برای COVID-19 هستند ، از جمله التهاب عضله قلب (میوکاردیت).

  هر چند این مطالعه محدودیت هایی دارد. این گروه کنترل ندارد و محققان نتوانستند با همه افرادی که از بیمارستان مرخص شده اند در مدت زمان مورد مطالعه تماس بگیرند. این می تواند بر اساس کسانی که قادر یا مایل به مشارکت در پیگیری بوده اند ، سوگیری در داده ها ایجاد کند. این مطالعه همچنین در اوایل همه گیری قبل از ظهور انواع مختلف ، که می تواند اثرات طولانی مدت متفاوتی داشته باشد ، مورد بررسی قرار گرفت.

  با این حال ، یافته ها تا حد زیادی با سایر مطالعات مطابقت دارد. نویسندگان نتیجه می گیرند که "با هم ، تحقیقات ما نشان می دهد که پیامدهای بهداشتی COVID-19 بسیار فراتر از عفونت حاد است."

خبرهای دیگر از علوم پایه