به نسخه 4.16 گزارش موشک خوش آمدید! ما به لطف پرتاب ماموریت Inspiration4 در روز چهارشنبه هفته ای الهام">

خبر

 • تک بورد - گزارش موشک: Virgin Galactic پرواز را به تأخیر انداخته است ، Falcon Heavy تورهای ماموریت ناسا را ​​تشکیل می دهد

  گزارش موشک: Virgin Galactic پرواز را به تأخیر انداخته است ، Falcon Heavy تورهای ماموریت ناسا را ​​تشکیل می دهد
  9 روز و 19 ساعت قبل

  "انفجار بزرگی رخ داد و مقداری دود سفید بلند شد."
  به نسخه 4.16 گزارش موشک خوش آمدید! ما به لطف پرتاب ماموریت Inspiration4 در روز چهارشنبه هفته ای الهام بخش از پروازهای فضایی را تجربه کردیم ، اما هنگام پرتاب ، اتفاقات بسیار بیشتری در سراسر جهان رخ می دهد.

  مثل همیشه ، ما از ارسالهای خواننده استقبال می کنیم ، و اگر نمی خواهید مشکلی را از دست بدهید ، لطفاً با استفاده از کادر زیر مشترک شوید (فرم در نسخه های فعال شده AMP سایت ظاهر نمی شود). هر گزارش شامل اطلاعاتی درباره موشک های کوچک ، متوسط ​​و سنگین و همچنین نگاهی سریع به سه پرتاب بعدی در تقویم است.

  https://techbord.com گزارش موشک: Virgin Galactic پرواز به تأخیر انداخته است ، Falcon Heavy تورهای ماموریت ناسا را ​​ایجاد می دهد

  Virgin Galactic تاخیر در پرواز بعدی به شرکت گردشگری فضایی روز جمعه اعلام کرد که پرواز بعدی خودروی VSS Unity خود را زودتر از اواسط اکتبر به تعویق می اندازد. به عنوان یک دلیل ، ویرجین گالاکتیک گفت: "هنگام آماده شدن برای پرواز آزمایشی یونیتی 23 ، یک تامین کننده شخص ثالث اخیراً نقص احتمالی تولید را در بخشی از سیستم فعال سازی کنترل پرواز که آنها به ویرجین گلکسی عرضه می کنند ، نشان داد."

  تحقیقات لازم است ... "در حال حاضر ، هنوز مشخص نیست که آیا این نقص در وسایل نقلیه شرکت وجود دارد و در صورت وجود هرگونه تعمیر ، ممکن است به چه مواردی نیاز باشد ،" ویرجین اضافه کرد. موضوع اجزاء به موضوع FAA مربوط به پرواز قبلی خودرو ، در ماه جولای ، که بنیانگذار سر ریچارد برانسون را حمل می کرد ، ارتباطی ندارد. این مسئله نیز هنوز حل نشده است. (ارائه شده توسط کن بن و EllPeaTea)

  ABL برای راه اندازی ماموریت ناسا . به گزارش اسپیس نیوز ، توسعه دهنده وسایل نقلیه کوچک ABL Space Systems قرارداد راه اندازی یک فضاپیمای نمایشی فناوری ناسا را ​​در سال 2023 به دست آورد. فضاپیمای ماموریت نمایشی ناسا در سال 2023 با موشک RS1 این شرکت پرتاب می شود. خودرو RS1 ممکن است اولین پرواز خود را در اواخر امسال انجام دهد.

  لاکهید به عنوان سرمایه گذار-مالک ... ناسا تیمی به رهبری لاکهید مارتین را در سال 2020 برای توسعه ماموریت smallsat انتخاب کرد که فناوری های مدیریت مایعات برودتی را آزمایش می کند. در مدار با استفاده از هیدروژن مایع ، تحت قرارداد 89.7 میلیون دلار. لاکهید ، که مسئول خدمات پرتاب ماموریت تظاهرات سرما زا است ، سرمایه گذار در ABL Space Systems است. (ارائه شده توسط کن بین)

  گزارش موشک: خبرنامه Ars
  ساده ترین راه برای پیگیری گزارش فضایی اریک برگر ، امضاء است برای خبرنامه او ، ما داستانهای او را در صندوق ورودی شما جمع آوری می کنیم. ثبت نام کنید!

  وزارت دفاع علاقه مند به پیشرانه های هسته ای کوچک است. واحد نوآوری دفاعی ایالات متحده هفته گذشته فراخوانی برای پیشنهاد موتورهای کوچک هسته ای برای ماموریت های فضایی فراتر از مدار زمین صادر کرد. وزارت دفاع "منابع قدرت سبک ، قابل حمل و طولانی مدت می خواهد که بتوانند از نیروی پیشران و ایستگاه برای حس و ارتباط در فضاپیماهای کوچک و متوسط ​​پشتیبانی کنند." ... واحد دفاعی می گوید سیستم های پیشران برقی و خورشیدی برای ماموریت های فراتر از مدار زمین مناسب نیستند و برای استفاده در فضاپیماهای تجاری مدرن بسیار حجیم هستند. "فناوری پیشرانه پیشرفته ای که قدرت دلتا V بالا و توان الکتریکی را برای حمل بارها فراهم می کند ، ضمن حفظ بازده سوخت ، برای فعال کردن مجموعه های جدید ماموریت DoD در فضا مورد نیاز است." مهلت ارسال آثار 23 سپتامبر است و قراردادها می توانند در مدت 60 تا 90 روز منعقد شوند. ناسا و دارپا همچنین پروژه های محرک هسته ای در فضا را تأمین می کنند. (ارسال شده توسط DanNeely)

  موشک در سکوی پرتاب استرالیا آتش می گیرد. سومین تلاش برای پرتاب موشک کوچک از شبه جزیره ایر استرالیای جنوبی بد پایان یافت. به گفته شرکت فضایی استرالیا ، South Launch ، هنگام آتش زدن موشک دو مرحله ای Hapith I ، یک "نقص داخلی" باعث آتش سوزی خودرو شد. آتش سوزی در سکوی پرتاب مهار شد و هیچکس مجروح نشد.

  تبلیغات

  دود فراوان ، سپس صدای بلند ... جنوب لانچ تلاش می کند تا پرواز آزمایشی 10.2 متری شرکت تایوانی TiSPACE را انجام دهد موشک هاپیت 1. موشک ترکیبی و زیر مداری نمونه اولیه خودروی بزرگتر Hapith 5 است که توسط شرکت طراحی شده است. یکی از شاهدان ، که نخواست نامش فاش شود ، به شرکت پخش استرالیا گفت که دود سیاه را از پایه موشک خارج می شود. شاهدان گفت: "و چند لحظه بعد یک انفجار بزرگ رخ داد و مقداری دود سفید بالا آمد و بعداً کمی بخار شد." (ارائه شده توسط کن بین)

  میلیاردر از تصمیم فضانوردی تجدیدنظر نخواهد کرد . پس از حکم دادگاه علیه وی در ماه گذشته ، آندرس پولسن میلیاردر گفت که او به چالش خود علیه طرح های ایجاد یک فضانوردی در شبه جزیره A'Mhoine اسکاتلند ادامه نمی دهد. Highlands and Islands Enterprise می خواهد تاسیساتی را برای پرتاب ماهواره های کوچک از ناحیه ای از زمین های زغال سنگ و تپه های نزدیک زبان ایجاد کند.

  هنوز نگرانی هایی وجود دارد ... تیم کرکوود ، مدیر اجرایی Wildland Povlsen Ltd. ، گفت: "اگرچه ما از نتیجه بررسی قضایی برای فضانورد A'Mhoine بسیار ناامید شدیم و احساس کردیم که یک پرونده قابل توجیه به دادگاه ارائه شده است ، اما ما تصمیم گرفتیم که تجدیدنظر راهی برای پیشرفت نیست. " هدف اولیه پرتاب از پایگاه فضایی در "اوایل سال 2020" است. (ارائه شده توسط کن بین)

  فضانوردی نوا اسکوشیا در مسیر پیشگامانه . به گزارش اسپیس کیو ، Maritime Launch Services در تلاش است تا نگرانی های زیست محیطی نهایی برای یک پایگاه فضایی در نوا اسکوشیا را برطرف کند و پیش بینی می کند که در ماه نوامبر در یک مرکز پرتاب به زمین برسد. این تأسیسات در شهر Canso واقع شده است ، شهری در انتهای شمال شرقی سرزمین اصلی نوا اسکوشیا.

  چه کسی از آنجا راه اندازی می کند؟ ... بر اساس این گزارش ، Maritime اخیراً سه نفر را استخدام کرده است ، از جمله مدیر ایمنی یاروسلاو پوستوی ، هاروی دوان ، معاون توسعه استراتژیک رئیس جمهور ، و مدیر ارتباطات که به زودی نامگذاری می شود. این فضاپیما اولین مورد در نوع خود در کانادا است و هنوز به طور رسمی مستاجر شرکت پرتاب کننده اعلام نکرده است. (ارسال شده توسط JoeyS4B)

  https://techbord.com گزارش موشک: Virgin Galactic پرواز را به تأخیر انداخته است ، Falcon Heavy تورهای ماموریت ناسا را تشکیل می دهد

  راه اندازی Inspiration4 یک موفقیت است. با غروب خورشید در محل پرتاب فلوریدا در شامگاه چهارشنبه ، یک موشک فالکون 9 به آسمان تاریک رفت و چهار شهروند خصوصی را به فضا برد. حدود 12 دقیقه بعد ، فضاپیما از مرحله دوم خود جدا شد و فضاپیمای کرو دراگون اولین مدار از نزدیک به دوازده دور گردش سیاره زمین را آغاز کرد. ماموریت Inspiration4 شروع بی عیب و نقصی داشت ، به نقل از Ars.

  مشکل اصلی این پرواز چیست؟ ... Inspiration4 مأموریتی است که توسط یک شهروند خصوصی به نام Jared Isaacman خریداری شده و توسط یک شرکت خصوصی به نام SpaceX انجام شده است. هدف اصلی آن اوقات فراغت است. اگر قرار است فضا به محلی برای زندگی ، کار و بازی هزاران نفر تبدیل شود ، ما به ماموریت های غیر دولتی نیاز داریم. و Inspiration4 آغاز آن دوران است.

  پرواز فضایی برای ارائه مأموریت های اشتراک ماه سواری . Spaceflight به عنوان یک محموله ثانویه در ماموریت قطب جنوبی IM-2 شرکت Intuitive Machines ، می گوید که عملیات استقرار مشترک را در مدار ماوراء ماه ، مدار کم قمری و فراتر از آن به مدار استوایی ژئوسنکرون انجام می دهد. این ماموریت قرار است زودتر از Q4 2022 بر روی SpaceX Falcon 9 پرتاب شود و از وسیله انتقال جدید پیشران Spaceflight ، Sherpa EScape استفاده کند.

  به ماه و فراتر از آن ... در طول این ماموریت ، Spaceflight محموله ای را از GeoJump ، یک شرکت جدید که به ارائه فرصت های اشتراک کوچک در مسیر اختصاص داده شده است ، به GEO تحویل می دهد. گرانت بونین ، معاون ارشد توسعه کسب و کار در این باره می گوید: "فضاپیما از یک پرتاب با یک مسیر خلاقانه و بهترین پیشرانه در کلاس خود برای پرتاب تیر به دور ماه استفاده می کند و به ما این امکان را می دهد تا محموله های بار را به شیوه ای ایمن از نظر زیست محیطی به GEO برسانیم." پرواز فضایی. (ارائه شده توسط کن بین و رندگریش)

  تبلیغات

  ماموریت Landsat 9 چند روز دیگر به تأخیر افتاد . ناسا اعلام کرد در حال حاضر 27 سپتامبر را برای پرتاب ماموریت Landsat 9 خود بر روی موشک اطلس V هدف قرار داده است. این چهار روز از هدف قبلی تاخیر دارد. ناسا گفت: "اتصال فضاپیما به موشک اطلس V به دلیل بادهای شدید غیرقابل تحمل برای عملیات و درگیری با سایر مشتریان با استفاده از محدوده غربی به تأخیر افتاده است.

  بنابراین این به چه معناست ؟ ... یک منبع وصل شده به Ars گفت که اتصال فضاپیما به موشک اطلس V ممکن است در اوایل این هفته رخ داده باشد اما با پرتاب قطبی Starlink اسپیس ایکس در روز دوشنبه از پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ مانع شد. سپس ، هنگامی که محدوده روشن بود ، باد از تحمل خارج می شد. گفته می شود که SpaceX و United Launch Alliance که با موشک اطلس V پرواز می کنند ، همکاری خوبی دارند. (ارائه شده توسط کن بین)

  SpaceX اولین ماموریت قطبی Starlink را راه اندازی کرد. به گزارش اسپیس نیوز ، این شرکت روز دوشنبه اولین ماموریت اختصاصی قطبی Starlink خود را آغاز کرد ، در حالی که SpaceX وارد مرحله بعدی استقرار صورت فلکی پهن باند خود می شود. ماموریت های قبلی Starlink به مدارهای نیمه متمرکز 60 ماهواره حمل می کردند ، در حالی که این ماموریت 51. ماهواره را حمل می کرد.

  دوم تا 10 ... SpaceX توضیح نداد که آیا کاهش تعداد ماهواره ها به دلیل گرایش بیشتر ماموریت بوده است ، اندازه یا جرم ماهواره ها به دلیل پیوندهای عرضی جدید یا ترکیبی از این عوامل افزایش یافته است. اولین مرحله موشک ، با انجام دهمین پرواز خود ، تقریباً نه دقیقه پس از بلند شدن ، با هواپیمای بدون سرنشین در اقیانوس آرام فرود آمد. این دومین موشک مرحله اول فالکون 9 است که به نقطه عطف 10 پرواز رسیده است. (ارائه شده توسط EllPeaTea و کن بین)

  OneWeb نزدیک به نیمه راه استقرار صورت فلکی است. یک راکت سایوز روسی سه شنبه از بایکونور به مدار زمین رفت در حالی که 34 ماهواره دیگر را برای شبکه تجاری که توسط رقیب اینترنتی ماهواره ای اسپیس ایکس OneWeb ساخته می شد ، نگهبانی می داد. گزارش Spaceflight Now. ، OneWeb از فوریه 2019 322 فضاپیما را بر روی 10 راکت سایوز پرتاب کرده است ، تقریبا نیمی از ناوگان برنامه ریزی شده این شرکت از 648 ماهواره اینترنتی. OneWeb امیدوار است تا پایان امسال سرویس اینترنت به کاربران بالای 50 درجه عرض شمالی را آغاز کند. OneWeb می گوید سرویس جهانی باید در سال 2022 آغاز شود. (ارسال شده توسط EllPeaTea)

  https://techbord.com گزارش موشک: Virgin Galactic پرواز را به تأخیر انداخته است ، Falcon Heavy تورهای ماموریت ناسا را تشکیل می دهد

  در مورد موشک ینیسی چه می گذرد؟ سالهاست که مقامات فضایی روسیه برنامه هایی برای ساخت یک موشک فوق سنگین با نام" ینیسی "، با اولین پرتاب برنامه ریزی کرده اند. برای سال 2028. هدف این است که موشک به اندازه 103 تن به ارتفاع پایین برود. اخیراً گزارش هایی در رسانه های روسی منتشر شده است مبنی بر اینکه کار بر روی طراحی فنی خودرو متوقف شده است.

  بدون پول ، بدون موشک ... اما دیمیتری روگوزین ، رئیس روسکاسموس می گوید اینطور نیست. او روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که کار متوقف نشده است و تلاش ها برای ساخت ینیسه می تواند بلافاصله آغاز شود. او تأیید کرد که افسوس ، انجام این کار مستلزم مبالغ "عظیمی" است. از آنجا که Roscosmos در واقع این نوع پول را ندارد ، کار بر روی موشک بدون توجه به معناشناسی متوقف می شود. در مورد تاریخ راه اندازی 2028 ، ما نفس خود را حبس نمی کنیم. (ارائه شده توسط EllPeaTea)

  ناسا قرارداد پرتاب GOES-U را به SpaceX واگذار می کند. آژانس فضایی جمعه گذشته اعلام کرد که SpaceX را برای پرتاب ماهواره عملیاتی Geostationary Operational Environmental Satellite-U در آوریل 2024 انتخاب کرده است. ماهواره محیطی با موشک Falcon Heavy از مجتمع پرتاب 39A در مرکز فضایی کندی فلوریدا پرتاب می شود. هزینه کل ناسا برای پرتاب GOES-U تقریباً 152.5 میلیون دلار است که شامل خدمات پرتاب و سایر هزینه های مربوط به ماموریت می شود.

  مناقشه علیه خود ... SpaceNews گزارش داد که United Launch Alliance از پیشنهاد خود برای GOES-U را راه اندازی کنید زیرا هیچ وسیله نقلیه اطلس 5 در دسترس نداشت. جسیکا رای سخنگوی سخنگو گفت: "29 موشک باقی مانده برای پرتاب های بعدی به مشتریان فروخته شد ، بنابراین ما مجبور شدیم پیشنهاد خود را برای سرویس پرتاب GOES-U ناسا پس بگیریم." (ارائه شده توسط Rendgrish ، EllPeaTea و Ken the Bin)

  سه راه اندازی بعدی

  سپتامبر. 20 : طولانی 7 مارس | ماموریت تامین Tianzhou-3 چینی | مرکز پرتاب ماهواره Wenchang | 06:15

  سپتامبر 27 : اطلس V | لندست 9 | پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ ، کالیفرنیا. | TBD

  اکتبر 5 : سایوز | پرتاب خدمه MS-19 | Cosmodrome بایکونور ، قزاقستان | TBD

  https://techbord.com گزارش موشک: Virgin Galactic پرواز را به تأخیر انداخته است ، Falcon Heavy تورهای ماموریت ناسا را ​​تشکیل داد بده

  فهرست بندی تصویر توسط Trevor Mahlmann / Ars Technica

خبرهای دیگر از علوم پایه