خبر

 • تک بورد - گزارش موشک: SpaceX مجدداً FAA را در تگزاس هند آزمایش موتور Vikas را تحت فشار قرار می دهد

  گزارش موشک: SpaceX مجدداً FAA را در تگزاس هند آزمایش موتور Vikas را تحت فشار قرار می دهد
  10 روز و 19 ساعت قبل

  "به طلوع عصر جدید فضایی خوش آمدید." - به نسخه 4.07 گزارش موشک خوش آمدید! با نگاهی به پرواز Virgin Galactic و جلوتر از Blue Origin ، ما در حال تجربه لحظه ای بسیار ویژه در تاریخ پروازهای فضایی انسان هستیم ، با آماده سازی نهایی جف بزوس و اولین پرواز خدمه نیو شپارد. من در غرب تگزاس آماده خواهم بود تا در مورد اقدامات ارس گزارش دهم.

  مثل همیشه ، ما از ارسال خوانندگان استقبال می کنیم ، و اگر نمی خواهید مشکلی را از دست بدهید ، لطفاً با استفاده از کادر زیر مشترک شوید (فرم در نسخه های سایت با قابلیت AMP نمایش داده نمی شود). هر گزارش شامل اطلاعات مربوط به موشکهای کوچک ، متوسط ​​و سنگین و همچنین نگاهی سریع به سه پرتاب بعدی تقویم خواهد بود.

  https://techbord.com گزارش موشک: SpaceX مجدداً FAA را در آزمایش موتور آزمایش Vikas تحت فشار قرار می دهد

  سرانجام Richard Branson این کار را انجام می دهد. آخر هفته گذشته ، هنگامی که سر ریچارد در کنار کارمندان Virgin Galactic ، بث موزه ، سیریشا باندلا و کالین بنت ، بالاتر از 80 کیلومتر پرواز کرد ، تعریف جدیدی از فضا است که دوره جدیدی آغاز شد. با این کار خلبانان و خدمه فضاپیما آینده ای را گشودند که هم پر از وعده و هم عدم اطمینان است. پرواز فضایی برای همیشه تغییر کرده است. در یک ویژگی ، ارس تاریخچه پروازهای فضایی خصوصی را کاوش می کند و آینده آن را کاوش می کند.

  این را در نظر بگیرید ... طی 50 سال گذشته ، اکثریت قریب به اتفاق پروازهای انسانها به فضا - بیش از 95 درصد - توسط فضانوردان دولت بر روی وسایل نقلیه طراحی شده توسط دولت و بودجه دولت انجام شده است. با شروع از برانسون و رفتن به جلو ، به نظر می رسد 95 درصد پروازهای فضایی انسان طی نیم قرن آینده ، اگر بیشتر از این نباشد ، با وسایل نقلیه شخصی ساخته شده توسط شهروندان خصوصی انجام می شود. بنابراین وقتی برانسون پس از پرواز گفت: "به طلوع عصر جدید فضایی خوش آمدید" ، اشتباه نکرد.

  Blue Origin جزئیات پرتاب را توضیح می دهد. در حالی که Blue Origin آماده سازی نهایی برای پرواز فضایی انسانی خود در 20 ژوئیه را ادامه می دهد ، این شرکت اطلاعیه های این هفته را منتشر کرده است. روز چهارشنبه ، بنیاد Blue Origin ، Club for the Future ، اعلام کرد که به 19 موسسه خیریه غیرانتفاعی کمک هزینه 1 میلیون دلاری برای الهام بخشیدن به نسل های آینده برای ادامه کار در STEM و کمک به ابداع آینده زندگی در فضا ، ارائه خواهد شد. وجوه حاصل از حراج اخیر برای اولین صندلی پرداخت شده در موشک New Shepard Blue Origin امکان پذیر شده است.

  جوانترین فردی که به فضا پرواز می کند ... سپس ، روز پنجشنبه ، این شرکت اعلام کرد حراج 28 میلیون دلاری در حقیقت ، برنده در پرواز 20 ژوئیه پرواز نخواهد کرد زیرا "به دلیل درگیری در برنامه ریزی ، پرواز در یک ماموریت جدید شپرد را انتخاب کرده است." در عوض ، بلو صندلی را به نایب قهرمان ، مدیر صندوق پرچین جو دمن پیشنهاد داد. بنابراین ، چهارمین مسافر پرتاب 20 ژوئیه پسر 18 ساله دایمن ، الیور خواهد بود. (ارائه شده توسط Ken the Bin)

  گزارش موشک: خبرنامه Ars ساده ترین راه برای همگام شدن با گزارش فضایی اریک برگر ثبت نام در خبرنامه وی است ، ما داستان های او را در صندوق ورودی شما جمع آوری می کنیم. ثبت نام کنید

  هند با کاهش روند همه گیر ، برنامه هایی را برای مأموریت بعدی تعیین می کند. پس از موج ویرانگر COVID-19 در اوایل سال جاری در سراسر هند ، این کشور در حال بازگشت به پرتاب موشک است. آژانس فضایی هند ، ISRO ، اعلام کرد که ماهواره GISAT-1 ماهواره تصویربرداری ثابت را روی موشک GSLV-F10 در تاریخ 12 آگوست پرتاب می کند. Devdiscourse گزارش می دهد.

  تبلیغات

  پنج ماه تأخیر ... این می شود اولین پرتاب هند از ماه فوریه ، هنگامی که وسیله نقلیه پرتاب ماهواره Polar یک مأموریت سواری را انجام داد. در ابتدا قرار بود پرتاب GISAT-1 در ماه مارس انجام شود و از فرودگاه فضایی Sriharikota این کشور انجام شود. (ارائه شده توسط Ken the Bin)

  شرکت های چینی که برای آزمایش هاپ آماده می شوند. اسپیس نیوز گزارش داد ، تعدادی از شرکت های موشکی چینی در حال آماده سازی برای انجام اولین آزمایش هاپ خود در تلاش برای تولید وسایل پرتاب قابل استفاده مجدد هستند. به عنوان مثال ، فناوری هوافضا Beeping Deep Blue این هفته اعلام کرد که 10 ثانیه آزمایش استاتیک آتش سوزی از آزمایش آزمایش تأیید فن آوری "Nebula-M" به طول 7.3 متر را انجام داده است. هدف این است که زمینه برای پرتاب مداری خودرو پرتاب مجدد Nebula-1 این شرکت فراهم شود.

  بخش پرتاب بلند پروازانه ... این آزمایش یکی از چندین تلاش شرکت های چینی برای توسعه قابل استفاده مجدد است. ، وسایل نقلیه پرتاب با سوخت مایع کاهش می یابد. طبق این نشریه ، این تحولات واکنشی است به تغییر در بخش پرتاب که در ایالات متحده آغاز شده است ، یعنی ظهور شرکت های خصوصی پرتاب و تغییر جهت استفاده مجدد که توسط SpaceX پیشگام است. (ارائه شده توسط Ken the Bin)

  صحبت از شرکتهای فضایی جدید چینی است. به نظر می رسد لیستی پایان ناپذیر از شرکت های جدید راه اندازی تجاری در چین وجود دارد. به همین دلیل از این گرافیک به اشتراک گذاشته شده در هفته جاری توسط Ruohong Zhao در توییتر قدردانی کردم. این وضعیت از این ماه وضعیت توسعه موشک با سوخت مایع را در چین نشان می دهد.

  جزئیات موتور نیز ... در این گرافیک هفت وسیله مختلف پرتاب ، از موشک Zhuque-2 ، با ظرفیت بالابری 6 تن به LEO ، پایین تر به میکرو پرتاب داروین -1 ، با حدود 250 کیلوگرم ظرفیت. این منبع خوبی است ، با اطلاعات زیادی در مورد خود موتورها. همچنین فراموش نکنید که چندین وسیله نقلیه دارای سوخت جامد نیز در حال توسعه هستند.

  گروه دانشجویی ادعا می کند که موتور موتور موشکی به ثبت رسیده است. یک سازمان دانشجویی در دانشگاه کنکوردیا در مونترال می گوید که این نیروگاه قدرتمندترین موتور راکت ساخته شده توسط دانشجویان را تولید کرده است. این گروه دانشجویی در صفحه جمع آوری کمک مالی گفت: "تابستان امسال ، ما رکورد قدرت موشک دانشجویی را کاملاً از آب خارج کردیم." "آزمایشات آتش گرم ما بیش از 35 کیلو نیوتن متر رانش تولید کرده است." فیلم آزمایش را می توان در اینجا مشاهده کرد.

  قابل توجه برای خط کارمان ... به عنوان بخشی از چالش فضایی پایه 11 ، دانشجویان کنکوردیا برای تبدیل شدن به اولین تیم کالج برای ساخت موشکی که بلند است ، رقابت می کنند. محموله ای بالاتر از خط 100 کیلومتری کارمان. دانش آموزان می گویند که آنها قصد دارند موشک "Star Sailor" خود را طی شش ماه آینده آزمایش کنند. ما تلاش های آنها و سایر گروههای دانشجویی در سراسر جهان را تحسین می کنیم. (ارائه شده توسط Kilkenny)

  https://techbord.com گزارش موشك: SpaceX مجدداً FAA را در تگزاس هند آزمایش موتور ویكاس تحت فشار قرار دهید دهد

  FAA می کوشد تا تأثیر پرتاب ها در حریم هوایی را محدود کند. به گزارش اسپیس نیوز ، اداره هواپیمایی فدرال شروع به استفاده از ابزاری جدید کرده است که هدف آن ادغام بهتر پرتابهای تجاری و ورود مجدد به سیستم فضای ملی هوایی و کاهش اختلالات آن در هواپیما است. FAA با پرتاب SpaceX Falcon 9 از کیپ کاناورال در 30 ژوئن در مأموریت حمل و نقل-استفاده از "Integrator Data Space" شروع به استفاده کرد.

  بازگشایی سریعتر ... درحال توسعه توسط چندین سال است که FAA ، این یکپارچه ساز داده انتقال اطلاعات مربوط به پرتاب ها و ورودی های مجدد را به کنترل کننده های ترافیک هوایی به صورت خودکار انجام می دهد ، بنابراین آنها دارای اطلاعات به روز در مورد پیشرفت آن فعالیت ها هستند ، از جمله هر گونه ناهنجاری که ممکن است آوار یا سایر خطرات هواپیمایی ایجاد کند. . این امر می تواند به کنترل کننده ها امکان مدیریت موثرتر ترافیک هوایی در اطراف این بسته ها را بدهد. هدف این است که هنگامی که پرتاب یا ورود مجدد با خیال راحت از فضای هوایی عبور کرد ، امکان بازگشایی سریعتر فضای هوایی فراهم شود. (ارائه شده توسط Ken the Bin)

  تبلیغات

  هند موتور راکت Vikas را برای انجام ماموریت های انسانی آزمایش می کند. موتور ویکاس با سوخت مایع جدید نیست ، در طول سال های گذشته برای تأمین نیرو در مراحل چندین موشک هندی مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال ، هند در حالی که به آغاز اولین مأموریت خدمه خود در اواخر این دهه نزدیک می شود ، باید توانایی سوختن موتور را برای مدت طولانی تر و بالاتر از حد عملیاتی فعلی خود نشان دهد.

  تلاش برای پرتاب خدمه ... به این در پایان ، این هفته آژانس فضایی هند ، ISRO ، گفت که سومین آزمایش طولانی مدت موتور ویکاس را با موفقیت انجام داد. این موتور برای مدت زمان 240 ثانیه شلیک شد و عملکرد آن مطابق با اهداف آزمایش و همچنین مطابقت نزدیک با پیش بینی ها بود. موتور ویكاس موشك GSLV-Mark III را تأمین خواهد كرد كه از اوایل سال 2023 مأموریت خدمه ای را آغاز خواهد كرد. (ارائه شده توسط EllPeaTea و Ken the Bin)

  كوكوریچ تماس جدیدی را در شركت پرتاب سوئیس پیدا می كند. بنیانگذار روسی Momentus و مدیر عامل سابق آن ، میخائیل کوکوریچ ، به کوارتز گفت که پس از مجازات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ، Momentus و شرکت خرید اهداف ویژه آن ، جاده پایدار ، برای پاک کردن نام خود مبارزه می کند. جالبتر اینکه برای اهداف این خبرنامه این است که کوکوریچ می گوید در حال راه اندازی یک شرکت موشکی در سوئیس است.

  پرتاب موشک از خاک خنثی؟ ... کوکوریچ اکنون در آنجا زندگی می کند و می گوید که از Momentus بدهکار است. شرکت جدید وی Destinus نام دارد و "فناوری وسایل نقلیه نزدیک به فضا ، هیبریدهای بین هواپیما و موشک را توسعه خواهد داد. این وسایل نقلیه قادر به تحویل کم هزینه برای محموله های سریع بین قاره ها در 60-90 دقیقه خواهند بود." موفق باشید ، میخائیل.

  https://techbord.com گزارش موشک: SpaceX مجدداً FAA در تگزاس هند آزمایش موتور ویکا تحت فشار قرار می دهد

  Super Heavy ممکن است به زودی اولین نور را ببیند. بیش از دو ماه از آخرین آزمایش آزمایش Starship از جنوب تگزاس می گذرد و از آن زمان تکنسین ها و مهندسان SpaceX خودشان بوسترهای Super Heavy را مونتاژ می کنند. این شرکت "Booster 3" را در ابتدای ژوئیه به سکوی پرتاب نورد داد. این اولین نمونه تقویت کننده در مقیاس کامل است که در واقع تحت آزمایش قرار گرفته و آزمایش فشار برودتی مخازن سوخت خود را پشت سر گذاشته است.

  چه زمانی آزمایش می شود؟ ... به نقل از آرس ، این هفته این شرکت سه موتور راکت Raptor به Booster 3 اضافه کرد و به ساکنان منطقه گفت ممکن است به محض روز دوشنبه آزمایش آتش سوزی استاتیک را انجام دهند. ایلون ماسک ، بنیانگذار SpaceX گفته است که Booster 3 پرتاب نخواهد شد ، اما اگر همه چیز در آزمایش زمین خوب پیش برود ، شرکت با پرتاب Booster 4 ادامه خواهد داد. این موشک در حال آماده سازی در مرکز مونتاژ این شرکت است ، چند کیلومتری پرتاب سایت در جنوب تگزاس. در حالی که SpaceX در حال آزمایش Booster 3 با سه موتور رپتور است ، یک نسخه کاملاً مداری از Super Heavy دارای 33 رپتور با سوخت متان خواهد بود. دیوانه است ، ما می دانیم.

  همچنین ، SpaceX در FAA در بوکا خط حمله می کند. حتی در حالی که SpaceX در حال ساخت تقویت کننده های Super Heavy خود است ، این شرکت همچنین در حال ساخت یک برج پرتاب بزرگ برای پروازهای مداری است. اداره هواپیمایی فدرال دو ماه پیش در نامه ای به ایلون ماسک به SpaceX هشدار داد که کار این شرکت در ساخت برج برای پرتاب موشک های Starship در آینده هنوز تأیید نشده است و در بررسی زیست محیطی آژانس از تاسیسات در جنوب تگزاس گنجانده خواهد شد.

  برج را خرد می کنید؟ ... سخنگوی FAA روز چهارشنبه به CNBC گفت: "این شركت در حال ساخت برج با خطر خود است." FAA سال گذشته بررسی زیست محیطی تأسیسات توسعه Starship اسپیس ایکس را آغاز کرد ، زیرا شرکت ماسک گفت که قصد دارد برای پرتاب نمونه های اولیه موشک نسل بعدی از بوکا چیکا درخواست مجوز کند. در حالی که FAA ارزیابی زیست محیطی منطقه را در سال 2014 به پایان رساند ، این بازبینی مختص سری موشكهای فالكون بسیار كوچكتر SpaceX بود.

  سه پرتاب بعدی

  21 ژوئیه: پروتون | ماژول Nauka | بایکونور ، قزاقستان | 14:58

  27 جولای: آریان 5 | Star One D2 ، Eutelsat Quantum | کورو ، گویان فرانسه | TBD

  30 ژوئیه: اطلس پنجم | Starliner OFT-2 | کیپ کاناورال ، فلوریدا | 18:53 UTC

  https://techbord.com گزارش موشك: SpaceX مجدداً FAA را در تگزاس هند آزمایش موتور ویكاس تحت فشار قرار می دهد

خبرهای دیگر از علوم پایه