گزارش موشک: SLS یک کارت گزارش عالی دریافت می کند. “Sexbomb” شرکت کانادایی

"به دلیل شرایط فعلی بازار، شرکت تصمیم گرفته است که ادامه ندهد."
به نسخه 5.19 گزارش راکت خوش آمدید! از تعطیلات روز شکرگزاری، اخبار زیادی برای رسیدن به این هفته وجود دارد، از جمله گزارشی در مورد عملکرد موشک SLS (عالی) و برخی اخبار وحشیانه و پشمالو از شمال مرز ایالات متحده. ادامه مطلب را بخوانید.

مثل همیشه، از ارسال‌های خواننده استقبال می‌کنیم، و اگر نمی‌خواهید مشکلی را از دست بدهید، لطفاً با استفاده از کادر زیر مشترک شوید (فرم در نسخه‌های دارای AMP سایت ظاهر نمی‌شود). هر گزارش شامل اطلاعاتی در مورد موشک های کوچک، متوسط ​​و سنگین و همچنین نگاهی سریع به سه پرتاب بعدی در تقویم خواهد بود.

techbord.com گزارش موشک: SLS یک کارت گزارش عالی دریافت می کند. “Sexbomb” شرکت کانادایی

Virgin Orbit به ارائه امنیت پایان می دهد. شرکت پرتاب کننده مستقر در ایالات متحده در غروب قبل از عید شکرگزاری از "توقف" عرضه اوراق بهادار خبر داد. ویرجین اوربیت در بیانیه ای اعلام کرد: با توجه به شرایط فعلی بازار، این شرکت تصمیم گرفته است تا با عرضه ادامه ندهد. "هر گونه معاملات افزایش سرمایه در آینده به شرایط بازار آینده بستگی دارد." پیش از این، در ماه اکتبر، مدیر عامل Virgin Orbit، Dan Hart، گفت که این شرکت به دنبال افزایش سرمایه اضافی پس از عرضه عمومی به عنوان یک شرکت خرید با هدف ویژه یا SPAC است.

این عالی نیست، اما ... به عنوان بخشی از در فرآیند SPAC، شرکت هدف خود را برای جمع آوری 483 میلیون دلار تعیین کرد. با این حال، این شرکت تنها 228 میلیون دلار یک سال پیش جمع آوری کرد. Virgin Orbit با چهار موفقیت متوالی از سیستم LauncherOne خود، یک رکورد عالی در دستاوردهای فنی دارد. اما با توجه به پتانسیل محدودی که برای رشد با موشک پرتاب شده از هوا وجود دارد، مدت‌ها سؤالاتی در مورد قابلیت مالی آن وجود دارد. مطمئناً این پایان راه Virgin Orbit نیست که در حال نزدیک شدن به پرتاب تاریخی از کورنوال در بریتانیا است. از نظر مالی، همچنین دارای تعهد صندوق تامینی برای بازگرداندن آن است که ارزش آن 250 میلیون دلار است.

اولین تلاش برای راه‌اندازی ABL حذف شد. Spaceflight Now گزارش می دهد که اولین پرواز آزمایشی پرتابگر ماهواره کوچک جدید ABL Space Systems از آلاسکا تا اوایل ماه دسامبر به تعویق افتاده است، زیرا مشکلات فنی مجموعه ای از تلاش های پرتاب را در اواسط نوامبر کوتاه کرده است. ABL سه شمارش معکوس را طی یک دوره پرتاب یک هفته‌ای در مجتمع فضایی اقیانوس آرام در جزیره کودیاک آلاسکا انجام داد تا اولین موشک RS1 این شرکت را که قادر است 1 تن متریک را به مدار پایین زمین بفرستد، بفرستد.

تبلیغات

قبل از کریسمس دوباره امتحان کنید... تلاش برای پرتاب در 14 نوامبر حدود 30 دقیقه قبل از بلند شدن به دلیل داده های غیرمنتظره در حین بارگیری پیشرانه در مرحله اول RS1 پاک شد که بعداً مشخص شد که ناشی از نشتی دریچه در سیستم فشار است. . دومین تلاش برای پرتاب در 17 نوامبر در T-minus 1.8 ثانیه هنگام احتراق 9 موتور مرحله اول E2 با سوخت نفت سفید متوقف شد. شمارش معکوس دیگری در 21 نوامبر نیز در طول راه اندازی موتور متوقف شد. این آخرین تلاش برای پرتاب ABL بود تا زمانی که سری بعدی تاریخ پرتاب این شرکت در 7 دسامبر آغاز شود. (ارسال شده توسط EllPeaTea)

گزارش موشک: خبرنامه Ars
ساده ترین راه برای همگام شدن با گزارش فضایی اریک برگر، ثبت نام در خبرنامه او است، ما داستان های او را در صندوق ورودی شما جمع آوری می کنیم. ثبت نام کن!

الکترون قرارداد راه اندازی TROPICS را امضا می کند. ناسا اعلام کرد که آزمایشگاه موشک را برای ارائه سرویس پرتاب برای مأموریت مشاهدات ساختار بارش و شدت طوفان با تفکیک زمان مشخص شده با صورت فلکی ست‌های کوچک یا TROPICS انتخاب کرده است. Rocket Lab چهار CubeSats را برای ناسا روی دو موشک الکترون پرتاب خواهد کرد که زودتر از 1 مه مورد هدف قرار نخواهند گرفت.

برای سال آینده آماده است... این بازه زمانی ناسا را ​​قادر می سازد تا مشاهداتی را در طول طوفان اقیانوس اطلس 2023 ارائه دهد. فصلی که از 1 ژوئن آغاز می‌شود. صورت فلکی TROPICS شکل‌گیری و تکامل طوفان‌های استوایی، از جمله طوفان‌ها را هدف قرار می‌دهد و مشاهدات به‌روز شدن سریع شدت طوفان را ارائه می‌دهد. پرتاب دو ماهواره اول TROPICS در اوایل سال جاری با موشک آسترا با شکست مواجه شد. (ارسال شده توسط EllPeaTea و Ken the Bin)

Skyroot اولین نمایش موفق زیر مداری را انجام می دهد. به گزارش تک کرانچ، Skyroot Aerospace راکت کوچک زیر مداری Vikram-S خود را در 18 نوامبر با موفقیت پرتاب کرد. مقامات این استارت آپ هندی گفتند این موشک 6 متری طبق برنامه ریزی شرکت به ارتفاع 89.5 کیلومتری رسید. این شرکت بخشی از بخش فضای تجاری نوپای هند است.

Orbit up next... در سال 2018 توسط دانشمندان سابق ISRO، پاوان کومار چاندانا و ناگا بهارات داکا تأسیس شد، Skyroot در مجموع 68 میلیون دلار، از جمله 51 میلیون دلار، جمع آوری کرده است. در یک دور سری B به رهبری GIC مستقر در سنگاپور در سپتامبر. این کشور قصد دارد در سال‌های آتی مجموعه‌ای از موشک‌های مداری «ویکرام» با قابلیت فزاینده را توسعه دهد. (ارسال شده توسط Ken the Bin)

Relativity جمع آوری Terran 1 را تکمیل می کند. این شرکت اعلام کرد که مراحل اول و دوم موشک Terran 1 را قبل از پرتاب اولیه با موفقیت جفت کرده است. این شرکت در خبرنامه خود گفت: "دفعه بعدی که Terran 1 روی پد قرار می گیرد، انباشته و عمودی خواهد بود. نقاط عطف آینده برای ردیابی: عرضه، آتش ثابت و راه اندازی." این شرکت همچنین گفت که آزمایش کنترل بردار رانش را تکمیل کرده است.

در سال جدید ... با توجه به اینکه نسبیت هنوز Terran 1 را برای آزمایش آتش استاتیک خود روی بالشتک قرار نداده است، بعید به نظر می رسد. این راکت اولین بار در سال 2022 عرضه خواهد شد. با این حال، این شرکت در موقعیت خوبی برای آزمایش موشک ساخته شده با مواد افزودنی خود در اوایل سال 2023، شاید حتی در ژانویه، قرار دارد.

تبلیغات

فانتوم اسپیس یک پرتاب ناسا دریافت می کند. قرارداد. فانتوم اسپیس - بله، فانتوم اسپیس که جیم کانترل هم بنیانگذار آن است - یک "فرمان وظیفه" از ناسا برای پرتاب چهار کیوب ست بر روی موشک دیتونا این شرکت دریافت کرده است. ناسا گفت که CubeSats زودتر از سال 2024 به عنوان بخشی از برنامه کسب سهم اختصاصی و اشتراک گذاری (VADR) در کلاس Venture این آژانس راه اندازی می شود. این برنامه ناسا برای تقویت تنوع بیشتر موشک های ایالات متحده برای قراردادهای پرتاب دولتی است.

تحمل برخی از خطرات بالاتر... ناسا هیچ ماهواره با ارزشی را از طریق VADR پرتاب نخواهد کرد، که آژانس می گوید این اجازه را می دهد. "خدمات راه اندازی تجاری برای محموله هایی که می توانند ریسک بالاتری را تحمل کنند" تهیه کند. در حال حاضر 13 شرکت واجد شرایط برای مناقصه قراردادهای پرتاب VADR هستند، از جمله شرکت‌های تاسیس شده مانند SpaceX و ULA، و شرکت‌های کمتر شناخته شده مانند L2 Solutions در هیوستون. جالب است که ببینیم آیا فانتوم اسپیس می تواند موفق شود کیوب ست ها را برای ناسا به ارمغان بیاورد. (ارسال شده توسط Ken the Bin)

تأسیسات پرتاب استرالیا نگرانی های زیست محیطی را افزایش می دهد. به گزارش گاردین، حافظان محیط زیست می گویند پرتاب های موشکی برنامه ریزی شده در شبه جزیره ایر در استرالیای جنوبی، خطری در سطح انقراض برای مارپیچ، یکی از کوچکترین پرندگان استرالیا، به شمار می رود. زیرگونه های emu-wren جنوبی در این سایت به عنوان در معرض خطر انقراض بر اساس قوانین موجود، اما به عنوان آسیب پذیر در سطح ملی فهرست شده است. تانیا پلیبرسک، وزیر محیط زیست استرالیا، در حال بررسی ارتقای وضعیت ملی به وضعیت در معرض خطر است. این تغییر برای تصویب پروژه و تصمیمات بودجه برای فرودگاه فضایی پرتاب جنوبی مهم است.

تصویب قانونی در انتظار است... انجمن حفاظت از طبیعت SA می گوید پاکسازی زمین، اختلال توسط انسان، از جمله سر و صدا، ارتعاشات و اتومبیل ها و همچنین افزایش خطر آتش سوزی، پرنده را در معرض خطر شدید قرار می دهد. لوید دامپ، مدیر اجرایی Southern Launch، گفت که این شرکت به عنوان بخشی از بیانیه تأثیرات زیست محیطی خود، «متخصصان مستقل برجسته» را استخدام کرده است. او گفت: «نتایج نشان می‌دهد که ما از طریق مدیریت زیست‌محیطی مانند برنامه‌های ریشه‌کنی حیوانات وحشی، تأثیر بسیار مثبتی بر روی زیستگاه آنها خواهیم داشت». (ارسال شده توسط Onychomys)

این شرکت کانادایی جاه‌طلبی‌هایی دارد عزیزم! اعتراف می‌کنم که در مورد سیستم‌های موتور فضایی مستقر در ادمونتون چیزی نشنیده بودم تا اینکه این هفته یک داستان SpaceQ از روی میز من گذشت. در اینجا چیزهای زیادی در جریان است، اما اگر بخواهم خلاصه کنم، این شرکت در حال کار بر روی الف) یک هواپیمای فضایی تک مرحله ای به مدار، ب) یک وسیله نقلیه مافوق صوت برای انتقال نقطه به نقطه اعضای بدن برای پزشکی پیوند، ج) یک فضاپیمای با قابلیت ماه، و د) یک هواپیمای بدون سرنشین مافوق صوت به نام "Sexbomb" برای کاربردهای دفاعی.

این یک صفحه کامل است... همانطور که گفتم، چیزهای زیادی در اینجا اتفاق می افتد. و تشخیص اینکه آیا هر یک از اینها واقعی است یا خیر دشوار است. من شک دارم که پاسخ منفی است، این نیست. اما باعث لذت خواندن می شود. مطمئن شوید که تصویر بالای مقاله را بررسی کرده اید، که به نظر می رسد یک رندر کم وفاداری از یک "تجهیزات تست خمش بال با دمای بالا" باشد. چیزی خم شده است، مطمئناً.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *