به نسخه 4.06 گزارش موشک خوش آمدید! پس از سالها و سالها وعده ، دوران جهانگردی فضایی suborbital واقعاً">

خبر

 • تک بورد - گزارش موشک: Astra از طرح اصلی خود استفاده می کند ، آیا Falcon Heavy می تواند Delta IV را از بالابر خارج کند؟

  گزارش موشک: Astra از طرح اصلی خود استفاده می کند ، آیا Falcon Heavy می تواند Delta IV را از بالابر خارج کند؟
  25 روز و 3 ساعت قبل

  "نگرانی زیادی در مورد این توسعه موتور وجود دارد."
  به نسخه 4.06 گزارش موشک خوش آمدید! پس از سالها و سالها وعده ، دوران جهانگردی فضایی suborbital واقعاً و واقعاً بر عهده ماست. چه آخر هفته ای قرار است راه اندازی شود: ریچارد برانسون قرار است صبح روز یکشنبه پرواز فضایی مورد انتظار خود را به صفحه VSS Unity مجهز به موشک تبدیل کند. من در محل ، در نیومکزیکو خواهم بود تا صحنه را بگیرم و گزارش دهم.

  مثل همیشه ، ما از ارسال خوانندگان استقبال می کنیم ، و اگر نمی خواهید مشکلی را از دست بدهید ، لطفاً با استفاده از کادر زیر مشترک شوید (فرم در نسخه های سایت با قابلیت AMP نمایش داده نمی شود). هر گزارش شامل اطلاعات مربوط به موشکهای کوچک ، متوسط ​​و سنگین و همچنین نگاهی سریع به سه پرتاب بعدی تقویم خواهد بود.

  https://techbord.com گزارش موشک: Astra از طرح اصلی استفاده می کند ، آیا Falcon Heavy می تواند Delta IV را از بالابر خارج کند؟

  Astra با رونمایی از برنامه های رشد خود رونمایی می کند. یک هفته از زمانی که Astra به عنوان بخشی از یک شرکت خرید هدف خاص یا SPAC به یک سهام معامله عمومی تبدیل شد ، می گذرد. (سهام این شرکت ، ASTR ، در این مدت حدود 10 درصد افزایش دارد). کریس کمپ ، مدیر اجرایی Astra در مصاحبه ای با آرس گفت که این شرکت از بودجه حاصل از این معامله - حدود نیم میلیارد دلار - برای ادامه فعالیت ، تسریع رشد به سمت یک وسیله پرتاب بزرگتر و تبدیل شدن به یک شرکت خدمات فضایی استفاده می کند. عرضه بعدی سری Rocket 3 این شرکت برای اواخر تابستان در حال انجام است و برنامه ریزی برای دو پرتاب دیگر در سال جاری وجود دارد. کمپ گفت که این شرکت امیدوار است تا پایان سال 2021 به سرعت ماهانه برسد و سال آینده در مجموع 15 پرتاب را هدف قرار می دهد.

  موشک بزرگتر ، همان قیمت ... موشک 3 دارای ظرفیت بارگیری است از 50 کیلوگرم تا یک مدار 500 کیلومتری. پس از حدود هشت پرتاب دیگر از این موشک کوچک 3 ، این شرکت به Rocket 4 منتقل خواهد شد ، که به جای 5 موتور کوچکتر که موشک 3 را تأمین می کنند ، دارای یک موتور واحد با 40000 پوند رانش خواهد بود. این موشک جدید توانایی بلند کردن را دارد. حدود 200 کیلوگرم تا مدار زمین پایین. قابل ذکر است ، قیمت هر شلیک این شرکت ، حدود 3.5 میلیون دلار ، با توانایی بیشتر موشک ها افزایش نخواهد یافت. کمپ گفت: "ما به افزایش عملکرد تا حدود 500 کیلوگرم ادامه خواهیم داد ، و مقیاس را افزایش می دهیم و هزینه ها را پایین می آوریم." Astra همچنین در حال توسعه یک فضاپیما است که کمپ تصور می کند "آیفون" فضا شود ، جایی که کاربران می توانند "برنامه های" خود را بر روی فضاپیما بارگذاری کنند ، که از قبل دارای قدرت ، رانش و سایر قابلیت ها است. هدف این است که ساخت یک مورد استفاده برای فضا و آزمایش آن در مدار برای شرکت ها یا گروه های کوچک آسان شود - اما در واقع نیازی به ساخت ماهواره نیست.

   https://techbord.com گزارش موشک: Astra از طرح اصلی استفاده می کند ، آیا Falcon Heavy می تواند Delta IV را از بالابر خارج کند؟

  تلسکوپ Web آزمون بررسی پرتاب را پشت سر می گذارد. به گزارش اسپیس نیوز ، تلسکوپ فضایی جیمز وب پس از بررسی وسیله نقلیه پرتاب آریان یک قدم دیگر به پرتاب فاصله دارد ، در حالی که ناسا بررسی جداگانه ای از نام خود فضاپیما را ادامه می دهد. آژانس فضایی اروپا در اول ژوئیه اعلام کرد که همراه با Arianespace ، بررسی نهایی تجزیه و تحلیل مأموریت برای پرتاب JWST را در آریان 5 با موفقیت به پایان رسانده است.

  اواخر نوامبر؟ ... دو پرتاب Ariane 5 از پرواز Webb از Kourou ، گویان فرانسه جلوتر است. در حالی که هر دو ناسا و ESA "تاریخ آماده سازی پرتاب" رسمی 31 اکتبر برای JWST را حفظ می کنند ، اما برنامه پرتاب های آینده نشان می دهد وب زودتر از نیمه دوم نوامبر راه اندازی می شود. اریک اسمیت ، دانشمند برنامه برای تلسکوپ در ناسا ، در سخنرانی در "نشست متخصصان" در 30 ژوئن که به جای جلسه رسمی کمیته مشاوره اخترفیزیک ناسا برگزار شد ، از ارائه تاریخ پرتاب مشخص خودداری کرد. وی گفت: "از نظر تاریخی ، آنها حدود 60 روز بین راه اندازی شده اند." "اما ما باید صبر کنیم تا ارائه دهنده راه اندازی بگوید این برنامه فعلی است." (ارائه شده توسط EllPeaTea)

  تسهیلات فرود شاتل به فضای تجاری تبدیل شده است. با پر شدن پارک اکتشافات فضایی فلوریدا ، آژانس توسعه اقتصادی فرصت های جدیدی را برای فضای تجاری در نزدیکی مرکز فضایی کندی و ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال باز می کند. پس از آنکه ناسا تاسیسات فرود شاتل قدیمی را به فلوریدا فضایی واگذار کرد ، نهاد در حال تبدیل تاسیسات به منطقه ای به نام "تاسیسات پرتاب و فرود" است.

  باند فرودگاه زیادی در دسترس است ... پروژه راهرو-برنامه اسپیس فلوریدا گفت که بیش از یک مایل طول دارد و برق ، آب و خدمات ارتباطی بخشهای زیادی از املاک مجاور تاسیسات فرود را فراهم می کند. این آژانس می افزاید: "فرصت های توسعه ای برای شرکت هایی که مایل به پیوستن به رشد اکوسیستم فضای تجاری در حال رشد کیپ هستند" خواهد بود. اگرچه اسپیس فلوریدا هنوز مستاجران بالقوه را فاش نکرده است ، اما اشاره می کند که مرکز فرود دارای برج کنترل ترافیک هوایی ، وسایل کمک ناوبری ، آتش نشانی و خدمات EMS و موارد دیگر است.

  گزارش موشک: خبرنامه Ars آسان ترین راه برای نگهداری با گزارش فضایی اریک برگر برای ثبت نام در خبرنامه او ، ما داستان های او را در صندوق ورودی شما جمع آوری خواهیم کرد. ثبت نام کنید

  چین در چهار روز سه بار راه اندازی می شود. به گزارش اسپیس نیوز ، چین روز سه شنبه ماهواره ارتباطی ردیابی و رله را راه اندازی کرد که سومین مأموریت موفق این کشور در چهار روز است. یک مارس طولانی 3C روز سه شنبه از مرکز پرتاب ماهواره Xichang برداشته شد و یک ماهواره Tianlian-1 را به مدار انتقال ژئوسنکرون فرستاد.

  بسیاری دیگر برای انجام این سال ... مأموریت نزدیک بود از هر دو فرودگاه فضایی داخلی چین پرتاب می شود. (در آن فرودگاه های فضایی شاهد بلند شدن یک مارس طولانی 2D و یک مارس طولانی 4C بودیم.) پرتاب روز سه شنبه 22 نوامبر 2021 چین بود ، از جمله یک شکست یک موشک تجاری. شرکت فضایی نهادی کشور قصد دارد بیش از 40 موشک در سال جاری پرتاب کند. شرکت های تجاری چینی نیز در حال برنامه ریزی برای راه اندازی امسال هستند ، از جمله LandSpace ، iSpace ، Deep Blue Aerospace ، ExPace و CAS Space. (ارائه شده توسط Ken the Bin)

  OneWeb به نقطه عطف پوشش دهی می رسد. به گزارش اسپیس نیوز ، اوایل ماه جاری میلادی آریاناسپیس هشتمین مأموریت خود را برای شرکت ماهواره ای OneWeb آغاز کرد و صورت فلکی آن را به 254 فضاپیما رساند. پس از اینکه 36 ماهواره جدید مدار خود را طی ماه آینده بلند کردند ، هدف موقت OneWeb را برای گسترش رد پای خود به پنجاهمین موازی و بالاتر به پایان می رسانند. آنها کانادا ، شمال اروپا ، آلاسکا ، انگلستان و مناطق قطب شمال را تحت پوشش قرار خواهند داد ، پیش از خدمات جزئی تجاری قبل از پایان سال جاری.

  صورت فلکی کامل در سال آینده؟ ... با استفاده از نسخه اروپایی موشک سایوز روسی ، OneWeb چهار یا پنج پرتاب ماهواره دیگر را در سال جاری در نظر گرفته است و برای ارائه خدمات جهانی با صورت فلکی ماهواره 648 به 10 مورد دیگر نیاز دارد. OneWeb به دنبال ارائه مشارکت با شرکتها و دولتها به جای ارائه مستقیم خدمات به مصرف کنندگان است. (ارائه شده توسط Ken the Bin)

  Nauka تاریخ جدید راه اندازی می شود. پس از تأخیر به دلیل اصلاح یک مشکل فنی ، روسیه راه اندازی ماژول جادار Nauka خود را به ایستگاه فضایی بین المللی برای 21 ژوئیه ساعت 14:54 UTC برنامه ریزی کرده است. ماژول علمی بزرگ با تقویت کننده پروتون از Cosmodrome بایکونور در قزاقستان به مدار می آید.

  تبلیغات

  به احتمال زیاد به زودی رها نمی شود ... طبق روسكاسموس ، ماژول Nauka به بندر نادیر متصل می شود ماژول خدمات روسی در 29 ژوئیه. این بخش طولانی مدت ایستگاه فضایی ظرفیت تحقیقاتی مورد نیاز را به طرف روسی ISS اضافه می کند ، و این نشان می دهد که ، با وجود سر و صدا اخیر ، روس ها قصد دارند در ایستگاه فضایی شرکت کنند برنامه برای سالهای آینده. (ارائه شده توسط EllPeaTea)

  https://techbord.com گزارش موشک: Astra از طرح اصلی شما استفاده می کند ، آیا Falcon Heavy می توانید Delta IV را از بالابر خارج کند؟

  ازدواج Blue Origin-ULA بسیار سخت است. در 20 ژوئیه ، جف بزوس با صعود بر روی فضاپیمای New Shepard خود و سوار شدن به فضا ، رویای یک عمر خود را تحقق می بخشد. با این حال بعید به نظر می رسد که همه افراد جامعه فضایی جشن بگیرند. بزوس ثروت خود را در آمازون از طریق قیمت گذاری رقابتی و تحویل به موقع کالاها به مشتریانش در سراسر جهان بدست آورد. حداقل تاکنون ، شرکت فضایی Blue Origin وی فروشنده قابل اعتمادی کمتر بوده است.

  رابطه Sagging ... این موضوع خصوصاً باعث نگرانی United Launch Alliance شده است که به Blue Origin تکیه دارد. موتورهای ساخته شده برای موشک جدید ولکان آن. نیروی فضایی ایالات متحده نیز نظاره گر تقویت کننده ولکان برای کمک به پرتاب با ارزش ترین ماهواره های خود در مدار است. موتور قدرتمند راکت BE-4 Blue Origin سالها تأخیر دارد. به طور خصوصی ، چندین منبع به Ars گفتند که رابطه بین Blue Origin و United Launch Alliance خوب نیست. یک نفر از این صنعت گفت: "نگرانی زیادی در مورد توسعه موتور وجود دارد." "این خیلی بیشتر از آن است که Tory Bruno در معرض دید عموم قرار می دهد. نگرانی زیادی وجود دارد که Blue توجه و اولویت کافی را به موتور نمی دهد."

  مقایسه عملکرد موشک های بالابرنده سنگین. به عنوان بخشی از جلسه کمیته بررسی یک دهه ای علوم سیاره ای ، برنامه خدمات راه اندازی ناسا نمودار انرژی مشخصه (C3) را برای انواع مختلف وسایل پرتاب تجاری موجود و کوتاه مدت ارائه داد. گزارشگر جف فوست این نمودار را در توییتر به اشتراک گذاشته است.

  جستجوی جزئیات ... تعداد زیادی جالب در این نمودار وجود دارد ، که نشان می دهد نوع پر مصرف موشک Falcon Heavy قدرتمندترین تقویت کننده موجود است امروز برای یک مأموریت سیاره ای ، با عملکرد 50 درصدی بیشتر از Delta IV Heavy.

  انتظار نداشته باشید که موشک SLS برای مأموریت های علمی استفاده شود. رابرت استاوغ از مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا در یک جلسه خلاصه درباره سیستم پرتاب فضایی برای اعضای نظرسنجی علوم فضایی این هفته گفت که ، اگر دانشمندان مأموریت هایی را که نیاز به استفاده از SLS دارند در نظر می گیرند ، باید اکنون با ناسا صحبت کنند برای تأمین امنیت اسلات های مانیفست زودتر از اواخر دهه 2020 یا اوایل دهه 2030.

  اکنون برای دهه آینده رزرو کنید؟ وی گفت: "با توجه به خواسته های برنامه آرتمیس از هم اکنون و اواخر سالهای 2020 ، فشار دادن یک ماموریت علمی در آن بازه زمانی بسیار دشوار خواهد بود." به گزارش اسپیس نیوز ، در حالی که ناسا این هدف را دارد كه بتواند سه مأموریت SLS را در یك دوره 24 ماهه و دو مأموریت در 12 ماه به اجرا بگذارد ، در حال حاضر زنجیره تأمین به یك SLS در سال محدود شده است. استاوگ گفت که این وضعیت در اوایل دهه 2030 تغییر خواهد کرد. مشخص نیست تقاضای زیادی از طرف مأموریت های علمی برای پرتاب SLS با توجه به هزینه بالای آن وجود دارد. (ارائه شده توسط Ken the Bin و EllPeaTea)

  سه پرتاب بعدی

  21 ژوئیه: پروتون | ماژول Nauka | بایکونور ، قزاقستان | 14:54

  27 جولای: آریان 5 | Star One D2 ، Eutelsat Quantum | کورو ، گویان فرانسه | TBD

  30 ژوئیه: اطلس V | Starliner OFT-2 | کیپ کاناورال ، فلوریدا | 18:53 UTC

  https://techbord.com گزارش موشک: Astra از طرح اصلی استفاده می کند ، آیا Falcon Heavy می تواند Delta IV را از بالابر خارج کند؟

خبرهای دیگر از علوم پایه