خبر

 • تک بورد - گزارش موشک: چین از SpaceX’s Super Heavy کپی می کند؟ ولکان به سال 2022 می رسد

  گزارش موشک: چین از SpaceX’s Super Heavy کپی می کند؟ ولکان به سال 2022 می رسد
  14 ساعت و 23 دقیقه قبل

  "ما چیزی را دیدیم که نمی فهمیدیم و انتظار نداشتیم اتفاق بیفتد." - به نسخه 4.04 گزارش موشک خوش آمدید! حدود دو ماه پیش ، ما گزارش دادیم که شرکت موشکی دولتی چین رندر یک فضاپیما را که شباهت زیادی به خودروی Starship اسپیس ایکس داشت ، منتشر کرد. اکنون ، یک مقام ارشد فضایی چین می گوید این کشور برنامه های خود را برای یک موشک بسیار بزرگ ، Long March 9 ، اصلاح می کند. به نظر می رسد این تقویت کننده نیز شبیه

  جزئیات بیشتر در زیر.

  مثل همیشه ، ما از مطالب خواننده استقبال می کنیم ، و اگر نمی خواهید مشکلی را از دست بدهید ، لطفاً با استفاده از کادر زیر مشترک شوید (فرم در AMP فعال نمی شود نسخه های سایت). هر گزارش شامل اطلاعات مربوط به موشکهای کوچک ، متوسط ​​و سنگین و همچنین نگاهی سریع به سه پرتاب بعدی تقویم خواهد بود.

  https://techbord.com گزارش موشک: چین از SpaceX's Super Heavy کپی نمی شود؟ ولکان به سال 2022 می توانید دوباره

  پرتاب موشک ایرانی دیگر با شکست مواجه می شود. در اواسط ماه ژوئن ، دولت ایران تلاش کرد ماهواره ای را از تأسیسات خمینی خود واقع در 300 کیلومتری شرق تهران پرتاب کند. با این حال ، پرتاب ناموفق بود. سرهنگ دوم اوریا اورلند سخنگوی پنتاگون به سی.ان.ان گفت: "فرماندهی فضایی ایالات متحده از شکست شلیک موشک ایران که اوایل 12 ژوئن رخ داده است آگاه است." موشک مورد استفاده قرار گرفت ، اما جفری لوئیس ، استاد موسسه مطالعات بین المللی میدلبری ، گفت که این موشک احتمالاً موشک سیمرغ است. این موشک سه مرحله ای از موتورهای اصلی بر اساس طرح کره شمالی استفاده می کند. لوئیس گفت: "تلاش ناکام برای پرتاب ، چهارمین شکست متوالی پرتابگر سیمرغ است." "به نظر می رسد ایران با این سیستم خاص دست و پنجه نرم می کند. سایر موشک های ایرانی با طرح های مختلف موفق تر بوده اند." (ارائه شده توسط Ken the Bin)

  Virgin Orbit اکنون 30 ژوئن را هدف قرار داده است. پس از اتمام تمرین لباس خیس خودروی LauncherOne ، Virgin Orbit گفت که هدف آن 30 ژوئن یا "روزهای ابتدایی جولای" است راه اندازی بعدی تقویت کننده آن. این شرکت گفت: "ما فقط در صورت نامشخص بودن همه شرایط برای راه اندازی ، مأموریت را پیش خواهیم برد. اگر به هر دلیلی راه اندازی به تأخیر بیفتد ، ما دارای پنجره های پشتیبان هستیم که تا ژوئیه گسترش می یابند."

  تبلیغات ... این مأموریت با نام Tubular Bells: Part One هفت ماهواره را به مدار کم زمین منتقل خواهد کرد که شامل سه محموله برای برنامه آزمایش فضایی وزارت دفاع ایالات متحده است. این شرکت در حال کار بر روی "موارد معمول" نهایی خود در لیست چک قبل از پرواز است. این شرکت پخش عمومی وب را در YouTube ارائه خواهد داد. (ارائه شده توسط Ken the Bin)

  گزارش موشک: خبرنامه Ars ساده ترین راه برای همگام شدن با گزارش فضایی اریک برگر ثبت نام در خبرنامه وی است ، ما داستان های او را در صندوق ورودی شما جمع آوری خواهیم کرد. ثبت نام کنید

  نمای خوبی از صنعت پرتاب کوچک است. برای هر کسی که می خواهد یک آغازگر اساسی در مورد وضعیت فعلی وسایل نقلیه پرتاب ماهواره کوچک داشته باشد ، مهندس هوافضا ایان وورباخ خلاصه ای مختصر از صنعت را در Substack نوشته است. او شش بازیکن اصلی در ایالات متحده و همچنین موشک Vega اروپا را بررسی می کند. البته تعداد زیادی شرکت و تعداد زیادی بازیکن جدید در اروپا ، هند و چین وجود دارد. اما این یک نگاه خوب به نزدیکترین شرکتهای آمریکایی به بازار می دهد.

  هنگامی که Starlink و OneWeb را کم می کنید ... Vorbach همچنین تقاضا برای پرتاب ماهواره های کوچک را تجزیه و تحلیل می کند و نتیجه نسبتاً بدبینانه است ، اندازه بازار نسبتاً کوچک چند ده ماهواره در سال. "با وجود بسیاری از وسایل نقلیه پرتاب کوچک که در سال آینده به بازار می آیند و برخی از آنها اهداف آرزوی یک پرتاب در هفته یا حتی در روز را بیان می کنند ، این از صدها پرتاب در سال که برای نگهداری همه وسایل نقلیه مورد نیاز است ، ناسازگار به نظر می رسد Vorbach می نویسد. "در حال توسعه است. می خواهید ">

  ترکیه قصد دارد یک قابلیت پرتاب داخلی را توسعه دهد. اسپیس دات کام گزارش داد ، ترکیه قصد دارد تا پایان دهه با استفاده از موتور موشکی ساخت داخل ، یک مریخ نورد را به ماه بفرستد. سردار حسین یلدیریم ، رئیس آژانس فضایی ترکیه ، جزئیات این تلاش را در کنفرانس جهانی اکتشافات فضایی در ماه جاری به اشتراک گذاشت. مریخ نورد - که در سال 2028 یا 2029 پرتاب خواهد شد - به آرامی بر روی ماه فرود خواهد آمد و داده های علمی را جمع آوری می کند.

  و همچنین یک GPS ... موشکی که مریخ نورد ماه را پرتاب می کند از یک موتور ترکیبی استفاده خواهد کرد یلدیریم گفت که در حال حاضر در ترکیه در حال توسعه است. ترکیه آژانس فضایی خود را در سال 2018 ایجاد کرد و در اوایل سال جاری گزارشی منتشر کرد که پیش بینی ایجاد فرودگاه محلی فضایی ترکیه و توسعه یک سیستم ماهواره ای موقعیت یابی و زمان بندی منطقه ای داخلی است. توسعه آژانس فضایی ترکیه قابل ارزیابی است زیرا تولید ناخالص داخلی این کشور در 10 کشور جهان قرار دارد. (ارائه شده توسط Ken the Bin)

  تبلیغات

  نیروی فضایی می گوید سیستم ایمنی پرواز مستقل به خوبی کار می کند. چند سال پس از معرفی آن ، نیروی فضایی می گوید که یک سیستم ایمنی پرواز خودکار (AFFS) که توسط SpaceX در کیپ کاناورال پیشگام شده است ، سرعت بیشتری را برای پرتاب فراهم می کند. ستوان یکم استیفن پیتر ، مهندس رنج ، اسکادران درجه یک عملیات گفت: "AFSS محاسبات و تجزیه و تحلیل ها را به رایانه پرواز روی هواپیما منتقل می کند ، بنابراین وسیله نقلیه پرتاب کننده اطلاعات ردیابی ، GPS را دریافت می کند و می تواند تعیین کند که آیا مسیر حرکت رو به جلو است." p>

  از آزمایش به واقعیت ... تفاوت بین سیستم سنتی خاتمه پرواز و AFSS در استفاده از ابزار است. با توجه به عدم استفاده از AFSS از تمام ابزارهای زمینی ، این امر باعث می شود تا دوره های نگهداری دامنه ، نیازهای بینایی ، پوشش و مشکلات انتقال ، همراه با نیاز به پرسنل در زمین از بین بروند. نیروی فضایی گفت: "با استفاده از این سیستم ، ما می توانیم خواسته های شرکای پرتاب خود را بهتر پشتیبانی کنیم." SpaceX اولین بار استفاده از AFSS را در سال 2017 نشان داد. (ارائه شده توسط Ken the Bin)

  ULA موشک پرتاب خدمه Starliner را تحویل می دهد. United Launch Alliance اعلام کرد این هفته موشک Atlas V را تحویل داده است که فضاپیمای CST-100 Starliner بوئینگ را با سه فضانورد ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی به کیپ کاناورال ، فلوریدا پرتاب خواهد کرد. این موشک با باربری از محل کارخانه این شرکت در دکاتور ، آلاباما به محل پرتاب حرکت کرد.

  چه زمانی پرواز می کند؟ ... بوئینگ ابتدا باید ایمنی هواپیمای Starliner را با دومین ماموریت نمایشی خود ، OFT ، که قرار است اواخر ماه آینده راه اندازی شود ، نشان دهد. ناسا اخیراً گفته است اگر "دومین مأموریت بدون سرنشین استارلینر تمام اهداف لازم را برآورده کند ، ناسا و بوئینگ در اواخر سال جاری به دنبال فرصت هایی برای پرواز اولین مأموریت خدمه استارلینر خواهند بود." یک منبع خوب به من می گوید که تاریخ خوش بینانه است و احتمال سه ماهه دوم یا سوم سال 2022 بیشتر است. (ارسال شده توسط Ken the Bin)

  ماژول Nauka به مرحله فوقانی پروتون متصل می شود. پرتاب قطعه جدید روسی ایستگاه فضایی بین المللی روز به روز واقعی تر می شود. این هفته ، RSC Energia ، تولید کننده برجسته فضایی روسیه که به طور مشترک سخت افزار را توسعه داد ، گفت که ماژول Nauka به بخش آداپتور مرحله سوم پروتون جفت شده است. اگرچه مدتها به تأخیر افتاده است ، اما اضافه شدن روسیه به ایستگاه فضایی بسیار پیش بینی شده است.

  برای Zvezda محدود شده است ... بعدی ، به عنوان بخشی از پردازش ، یک بررسی انبوه و سپس سوخت رسانی به مخازن اصلی سوخت پیشرانه Nauka خواهد بود. . ماژول علمی در حال حاضر برای راه اندازی در اواسط ماه ژوئیه برنامه ریزی شده است و پس از آن به بندر نادیر ماژول خدمات Zvezda نصب می شود. (ارائه شده توسط EllPeaTea)

خبرهای دیگر از علوم پایه