به نسخه 4.11 گزارش موشک خوش آمدید! یک هفته دیگر در سال 2021 کاهش یافته است ، و ">

خبر

 • تک بورد - گزارش موشک: ناسا نرم افزار SLS را نصب می کند ، GSLV هند به مدار نمی رسد

  گزارش موشک: ناسا نرم افزار SLS را نصب می کند ، GSLV هند به مدار نمی رسد
  6 روز و 18 ساعت قبل

  "من واقعاً انتظار داشتم که تعداد خودروهای پرتاب کننده جدید کاهش یابد."
  به نسخه 4.11 گزارش موشک خوش آمدید! یک هفته دیگر در سال 2021 کاهش یافته است ، و یک هفته دیگر نزدیک به پایان سال است. من مشتاقم ببینم کدام شرکت هایی که در مورد راه اندازی اولیه در سال 2021 صحبت کرده اند - از جمله Firefly ، ABL Space و Relativity - در واقع موفق می شوند. تنها کمی بیشتر از چهار ماه برای رسیدن به این هدف باقی ما

  مثل همیشه ، ما از ارسالهای خواننده استقبال می کنیم ، و اگر نمی خواهید مشکلی را از دست بدهید ، لطفاً با استفاده از کادر زیر مشترک شوید (فرم در نسخه های فعال شده AMP سایت ظاهر نمی شود). هر گزارش شامل اطلاعاتی درباره موشک های کوچک ، متوسط ​​و سنگین و همچنین نگاهی سریع به سه پرتاب بعدی در تقویم است.

  https://techbord.com گزارش موشک: ناسا نرم افزار SLS را نصب کنم ، GSLV هند به مدارس نمی آید

  آزمایشگاه موشکی برای راه اندازی ماموریت ماه از نیوزلند . رادیو نیوزلند گزارش می دهد که این شرکت مأموریت CAPSTONE را به کره ماه از پرتاب مجتمع 1 در نیوزلند در سه ماهه چهارم سال 2021 راه اندازی می کند. این اولین ماموریت قمری Rocket Lab خواهد بود و ماهواره 20 کیلوگرمی فناوری های ناوبری نوآورانه را تأیید می کند و پویایی مدار هاله ای شکل به دور ماه را تأیید می کند.

  بسیاری از اولین ... این اولین بار است ماموریت برای حمایت مستقیم از برنامه Artemis ناسا ، و همچنین نشان دادن استفاده از سکوی فضاپیمای Photon Rocket Lab به عنوان مرحله تزریق بین ماه. این ماموریت در ابتدا قرار بود امسال از جزیره والوپس ، ویرجینیا آغاز شود. با این حال ، مسائل مربوط به آن تسهیلات ، از جمله صدور گواهینامه سیستم خاتمه پرواز ، ظاهراً حل نشده باقی مانده است. (ارائه شده توسط dbayly و کن بین)

  Astra، ABL، نسبیت مورد استفاده برای قراردادهای نیروی فضایی . به گزارش اسپیس نیوز ، ABL Space Systems Corp. ، Astra Space و Relativity Space به مجموعه ای از ارائه دهندگان پرتاب می پیوندند که واجد شرایط رقابت برای ماموریت هایی هستند که تحت برنامه خدمات مداری نیروی فضایی آمریکا (OSP) -4 اعطا می شود. اضافه شدن این سه شرکت روز دوشنبه توسط مرکز فضایی و سیستم های موشکی اعلام شد. به عنوان بخشی از این برنامه نیروی فضایی ، فروشندگان واجد شرایط برای سفارشات انفرادی رقابت می کنند و باید بتوانند ظرف 12 تا 24 ماه از زمان عقد قرارداد محموله های بزرگتر از 180 کیلوگرم را به هر مدار بفرستند.

  واجد شرایط رقابت با تعداد زیادی داوطلب ... برنامه قرارداد OSP-4 در اکتبر 2019 ایجاد شد و هشت شرکت در آن زمان انتخاب شدند: Aevum ، Firefly ، Northrop Grumman ، Rocket Lab ، SpaceX ، United Launch Alliance ، VOX Space و X- راه اندازی کمان. حداکثر 20 مأموریت در نه سال آینده اهدا می شود و این برنامه مجاز است تا 986 میلیون دلار برای قراردادهای پرتاب در آن مدت هزینه کند. (ارائه شده توسط کن بین)

  گزارش موشک: خبرنامه Ars
  ساده ترین راه برای پیگیری گزارش فضایی اریک برگر ، امضاء است برای خبرنامه او ، ما داستانهای او را در صندوق ورودی شما جمع آوری می کنیم. ثبت نام کنید!

  کرم شب تاب برای فروش موتورها ، اجزای پرواز فضایی . شرکت موشکی مستقر در آستین اعلام کرد که خط جدیدی از تجارت خود را برای تامین موتورهای موشکی و دیگر اجزای پرواز فضایی برای صنعت نوظهور New Space آغاز کرده است. Firefly در یک انتشار خبری گفت که این ایده ناشی از علاقه "زیاد" به فناوری Firefly و نیاز در صنعت New Space ، برای کوتاه کردن زمان برای بازار و داشتن یک شریک منبع قابل اعتماد و سازگار است.

  مزایای ذاتی؟ ... "تام مارکوزیچ" ، مدیر عامل شرکت Firefly Aerospace ، گفت: "هدف ما از این زمینه کسب و کار تبدیل شدن به تامین کننده درجه 1 اجزای صنعت New Space است." "مدل کسب و کار فروش قطعات ما دارای مزایای ذاتی نسبت به مشاغلی است که بر روی یک قطعه (به عنوان مثال ، موتورهای موشک) یا محدوده محدود (به عنوان مثال ، سوپاپ ها) تمرکز می کنند." جالب است که ببینیم این روند چگونه پیش می رود. در عین حال ، ما مشتاقیم ببینیم Firefly چه زمانی موشک Alpha خود را آزمایش می کند و خودرو را برای اولین بار پرتاب می کند. (ارائه شده توسط EllPeaTea و کن بین)

  تبلیغات

  هواپیمای فضایی چینی سرمایه جذب می کند . در چارچوب بودجه جدیدی که این هفته اعلام شد ، شرکت چینی Space Transportation بیش از 46.3 میلیون دلار برای طرح های هواپیمای مافوق صوت خود جمع آوری کرد. این منابع مالی برای توسعه خودروهای تجاری زیر شهری و مافوق صوت مورد استفاده قرار می گیرد ، زیرا Space Transport یک نقشه راه 10 ساله برای توسعه وسایل نقلیه قابل استفاده مجدد خود تعیین می کند. برنامه هایی برای پروازهای مختلف تأیید فناوری در مقیاس بزرگ تا سال 2022 و هدف آن اولین پرواز نمونه اولیه خودروی گردشگری فضایی زیر مداری در سال 2023 است. اولین آزمایش خدمه در سال 2025 انجام خواهد شد. اولین پرواز وسیله نقلیه مافوق صوت "جهانی" برای سال 2028 برنامه ریزی شده است ، با یک پرواز جهانی مقیاس بزرگ با وسیله نقلیه مافوق صوت که برای سال 2030 تنظیم شده است. خواهیم دید. (ارائه شده توسط کن بین و Unrulycow)

  شرکت ژاپنی برای فروش موشک اپسیلون . به گزارش اسپیس نیوز ، IHI Aerospace ژاپن قصد دارد نسخه ای از وسیله نقلیه کوچک پر استفاده کوچک اپسیلون را برای مشتریان تجاری به بازار عرضه کند ، هرچند که قیمت آنها به مراتب بالاتر از خودروهای مشابه در حال توسعه است. JAXA Epsilon با سوخت جامد را به عنوان جانشین خودروی پرتاب کوچک M-V توسعه داد. این موشک اولین بار در سپتامبر 2013 آغاز شد و چهار بار پرتاب شد ، آخرین بار در ژانویه 2019. همه پرتاب ها موفقیت آمیز بودند.

  با آرزوی موفقیت برای شما ... اپسیلون S حداقل 600 کیلوگرم را حمل می کند مدارهای همزمان خورشید و 1400 کیلوگرم تا مدارهای پایین زمین. قیمت گذاری بستگی به این دارد که بارهای اصلی بار اولیه باشند یا بار ثانویه هنگام راه اندازی. برای بارهای ثانویه ، IHI "قیمتی در بازار" ارائه می دهد ، همانند هزینه ای که اسپیس ایکس برای بارهای به اشتراک گذاشته شده از سواری دریافت می کند. این بعید به نظر می رسد ، زیرا یک پرتاب اختصاصی دارای قیمت 25 تا 30 میلیون دلار برای رزرو کل Epsilon S. است که کاملاً با SpaceX یا سایر وسایل نقلیه پرتاب تجاری جدید در کلاس اپسیلون رقابتی نیست. (ارائه شده توسط کن بین)

  تعداد بیشتری موشک کوچک از همیشه وجود دارد ، یافته های نظرسنجی . به گزارش اسپیس نیوز ، تعداد پروژه های خودروهای پرتاب کوچک با وجود همه گیری همه گیر و اعتقاد گسترده مبنی بر مازاد عرضه قابل توجه این گونه خودروها همچنان در حال افزایش است. کارلوس نیدراستراسر از Northrop Grumman یک بررسی سالانه از موشک هایی با ظرفیت بار بیش از 1000 کیلوگرم و در دسترس مشتریان تجاری یا دولت ایالات متحده از سال 2015 انجام نداده است. تعداد کل آنها به 155 وسیله نقلیه افزایش یافته است. .. "من واقعاً انتظار داشتم که شاهد کاهش تعداد خودروهای پرتاب کننده جدیدی باشیم که در چند سال گذشته شاهد خروج آنها از چوب بودیم." "معلوم می شود که کاهش سرعت اتفاق نیفتاده است." وی دریافت که تعداد خودروهای در حال توسعه در مقایسه با سال گذشته اندکی کاهش یافته و به 48 دستگاه کاهش یافته است و تعداد مفاهیم خودرو در لیست "تماشا" که هنوز به توسعه فعال نرسیده اند نیز کاهش یافته است. در حال حاضر بیش از 40 وسیله نقلیه طبقه بندی شده اند که حدود 10 دستگاه بیشتر از سال گذشته است. (ارسال شده توسط کن بین)

  https://techbord.com گزارش موشک: ناسا نرم افزار SLS را نصب می کند ، GSLV هند به مدارس نمی تواند

  پرتاب موشک GSLV شکست بخورد. به نقل از Spaceflight Now ، یک وسیله پرتاب ماهواره ای ژئوسنکرون هند پنج دقیقه پس از بلند شدن از کنترل خارج شد ، هنگامی که سطح فوقانی یخ زا موشک آتش نگرفت و یک فضاپیمای رصد زمین را به تأخیر انداخت. این شکست به دور 16 پرتاب مستقیم موفقیت آمیز فضایی هند پایان داد.

  یک ناهنجاری فنی ... پس از عملکرد خوب از تقویت کننده های تسمه موشک ، مرحله اول و مرحله دوم ، ماموریت با مشکل مواجه شد مرحله سوم موشک قرار بود برای سرعت بخشیدن به فضاپیمای EOS-03 در مدار انجام شود. سازمان تحقیقات فضایی هند اعلام کرد که مرحله فوقانی سرمازدگی به دلیل "ناهنجاری فنی" مشتعل نشده است. (ارائه شده توسط کن بین)

  تبلیغات

  ULA از کارمندان آینده نگر تجلیل می کند. آژانس فضایی گفت ، ناسا و متحد پرتاب یونایتد در حال تلاش برای پرتاب ماموریت "آزمایش مدار زمین با سرعت پایین یک شتاب دهنده بادی" بر روی موشک اطلس V هستند. پس از راه اندازی ماهواره به مدار ، محموله بار از مدار پایین زمین به زمین فرود می آید تا نشان دهد که آیا پوسته بادی یا سپر حرارتی می تواند سرعت خود را کاهش داده و از ورود مجدد جان سالم به در ببرد.

  تجلیل از معشوق کارمند ... ناسا و ULA این ماموریت را به افتخار برنارد کوتتر ، مدیر برنامه های پیشرفته ULA ، که سال گذشته درگذشت اختصاص می دهند. کوتتر نه تنها طرفدار دسترسی معمول به فضا بود ، بلکه فناوری هایی بود که می توانستند آن را به واقعیت تبدیل کنند. مهندس ULA علاقه زیادی به طراحی سپر حرارتی بادی ناسا داشت ، که می تواند بازگشت ایمن موتورهای موشک را برای استفاده مجدد و همچنین فرود محموله های بزرگ مورد نیاز برای مأموریت های خدمه به مریخ امکان پذیر کند. هرکس در صنعت که کوتر را می شناخت از او خوشش می آمد و از اشتیاق او برای پروژه های فضایی پایدار ، مانند انبارهای پیشرانه قدردانی می کرد. این یک تماس خوب توسط ULA و NASA است. این شرکت مستقر در هیوستون اعلام کرد که ماموریت IM-3 در سه ماهه اول سال 2024 آغاز می شود و شامل یک فرودگر کلاس Nova-C برای فرود 130 کیلوگرم محموله بر روی سطح ماه است. بر اساس اعلام خبری Intuitive Machines ، این مأموریت با موشک Falcon 9 راه اندازی می شود.

  سه سفر برنامه ریزی شده در قمر ... این سومین ماموریت برنامه ریزی شده برای شرکت خواهد بود ، با IM-1 در سه ماهه اول سال 2022 ، و IM-2 در سه ماهه چهارم 2022 دنبال می شود. این شرکت قصد دارد محموله های علمی ماه را برای ناسا و همچنین برای مشتریان تجاری ارسال کند. (ارسال شده توسط کن بین)

  https://techbord.com گزارش موشک: ناسا نرم افزار SLS را نصب می کند ، GSLV هند به مدارس نمی آورد

  ناسا نرم افزار پرواز SLS را نصب می کند . آژانس فضایی گفت مهندسان و تکنسین ها نرم افزار پرواز را نصب کرده اند که به هدایت ، پرواز ، ردیابی و هدایت موشک Space Launch System در هنگام پرتاب و صعود به فضا کمک می کند. مهندسان نرم افزار پرواز را در 6 آگوست پس از فعال سازی مرحله اصلی ، که شامل رایانه های پرواز است ، بر روی موشک بارگذاری کردند.

  این سناریوهای زیادی است ... "صدور گواهینامه ماموریت و آزمایش های گواهینامه عملکرد بعدی است دیوید بیمن ، مدیر مهندسی و ادغام سیستم های SLS ، گفت که نرم افزار موشک در راه اندازی و پرواز جلوتر از Artemis I گام برمی دارد. " کمپین آزمایش نرم افزار پرواز برای ماموریت Artemis I شامل بیش از 300000 سناریوی مختلف ماموریت است. ناسا تاریخ پرتاب رسمی این مأموریت را تعیین نکرده است ، اما من انتظار دارم که این عملیات در نیمه اول سال 2022 انجام شود.

  اسپیس ایکس در حال ساختن آسمان خراش هایی برای ستارگان است. جمعه گذشته ، تکنسین ها و مهندسان SpaceX برای اولین بار یک Starship و تقویت کننده Super Heavy آن را چیدند. اندازه کامل پشته حدود 120 متر یا تقریباً ارتفاع یک ساختمان 30 طبقه بود. تنها تفاوت؟ این آسمان خراش ده ها متر زیر فونداسیون خود را بر روی سنگ محکم نکرده بود. Ars گزارش می دهد که این آسمان خراش باید پرواز می کرد.

  یک عکس نمادین ... پس از آن ، ایلان ماسک ، بنیانگذار SpaceX ، پیامی واضح به FAA و دیگر تنظیم کننده های فدرال ارسال کرد که به آنها اجازه می دهد تا پرتاب شوند. یکی از عکسهای خاطره انگیز او به ویژه به اشتراک گذاشت ، پیام او را برای هر کسی که تماشا می کرد به خانه برد. این کارگران را نشان می دهد که در زیر Starship ایستاده اند ، زیرا روی موشک مرحله اول فرود آمد. در انتشار نسخه سیاه و سفید ، ماسک دقیقاً می دانست که در بازگشت به عصر آسمان خراش ها چه می کند. متوقف کردن Starship به معنای جلوگیری از این پیشرفت است ، ماسک می خواست قانونگذاران این موضوع را درک کنند. چشم انداز ما دیگر در ابرها متوقف نمی شود - بسیار دورتر از آنها.

  سه پرتاب بعدی

  16 اوت : وگا | Pléiades Neo 4 | کورو ، گویان فرانسه | 01:50 UTC

  19 آگوست : سایوز | OneWeb 9 | Cosmodrome بایکونور ، قزاقستان | 22:33

  27 آگوست : موشک 3.3 | ماموریت برنامه آزمایش فضایی برای نیروی فضایی | جزیره کودیاک ، آلاسکا | 21:00 UTC

  https://techbord.com گزارش موشک: ناسا نرم افزار SLS را نصب می کند ، GSLV هند به مدارس نمی رسد

خبرهای دیگر از علوم پایه