به نسخه 4.28 گزارش موشک خوش آمدید! همانطور که من این مقدمه را می نویسم، پخش زنده Virgin Orbit ">

خبر

 • تک بورد - گزارش موشکی: هند موتور مرحله بالایی را آزمایش کرد، آسترا حذف شد

  گزارش موشکی: هند موتور مرحله بالایی را آزمایش کرد، آسترا حذف شد


  9 روز و 16 ساعت قبل

  "ما تصمیماتی گرفتیم، با درک اینکه خطرات بزرگی وجود دارد."
  به نسخه 4.28 گزارش موشک خوش آمدید! همانطور که من این مقدمه را می نویسم، پخش زنده Virgin Orbit را برای ماموریت "Above the Clouds" آن می بینم و وسیله نقلیه LauncherOne این شرکت با موفقیت به مدار رسیده است. به نظر می‌رسید که همه سیستم‌ها از طریق جداسازی مرحله اسمی باشند، با مناظر عالی از موشک با جدا شدن فیرینگ محموله. این سه ماموریت متوالی

  مثل همیشه، از ارسال‌های خواننده استقبال می‌کنیم، و اگر نمی‌خواهید مشکلی را از دست بدهید، لطفاً با استفاده از کادر زیر مشترک شوید (فرم در نسخه‌های دارای AMP سایت نمایش داده نمی‌شود). هر گزارش شامل اطلاعاتی در مورد موشک های کوچک، متوسط ​​و سنگین و همچنین نگاهی سریع به سه پرتاب بعدی در تقویم خواهد بود.

  https://techbord.com <b>گزارش</b> موشکی: هند <b>موتور</b> <b>مرحله</b> بالاتر را <b>آزمایش</b> کرد، <b>آسترا</b> حذف شد

  A short's take on Astra is brutal. زمانی که شرکت‌های فضایی عمومی می‌شوند، اغلب می‌توانند سرمایه زیادی را به سرعت جذب کنند. اما رفتن به مسیر یک شرکت اکتسابی با هدف ویژه، سوابق و امور مالی یک شرکت را نیز در معرض بررسی دقیق‌تری قرار می‌دهد. بخشی از این فرآیند نیز به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا با شرط‌بندی در مورد کاهش ارزش سهام، سهام را کوتاه کنند. برای آسترا اسپیس، یکی از شرکت‌های مالی که سهام را کوتاه می‌کند، Kerrisdale Capital است که اخیراً منطق خود را برای انجام این کار در گزارشی با عنوان Headed for Dis-Astra منتشر کرده است.

  به غیر از آن خانم لینکلن، چگونه بود. از بازی لذت می بری؟ کریسدیل گزارش خود را به این صورت خلاصه می کند: «ما سهام کوتاهی از Astra Space هستیم، یک شرکت پرتاب فضایی 2.0 میلیارد دلاری که در اوج حباب SPAC در سال 2021 شکل گرفت – بدون درآمد، بدون سابقه قابل اطمینان، و بدون بازار ثابت برای وسیله نقلیه کوچک آن. سهام داستانی که نمونه دیگری از کسب و کارهای مشکوک است که از طریق SPAC ها عمومی می شوند، Astra در تلاش خود برای توسعه یک مدل تجاری قابل دوام با موانع بزرگی روبرو است. واضح است که گزارش مایل به Astra است، اما خواندن آن برای درک بهتر اقتصادی پرتاب کوچک مفید است.

  گیلمور با آزمایش‌های موتور پیش می‌رود. شرکت پرتاب استرالیایی Gilmour Space Technologies اعلام کرد که با موفقیت یک موتور موشک هیبریدی را با 25000 پوند رانش پرتاب کرده است. این شرکت گفت که این قوی ترین موتور موشکی است که تا به حال در استرالیا ساخته شده است. این آزمایش 75 ثانیه به طول انجامید و ماه آینده گیلمور قصد دارد موتور را برای پرواز واجد شرایط کند. گیلمور در حال توسعه موشکی به نام اریس است که تا 305 کیلوگرم را به مدار پایین زمین برساند.

  بنابراین شما به من می گویید که این فرصت وجود دارد... همانطور که با چالش های فنی مقابله می کند، گیلمور همچنین در حال کار با دولت است. و مقامات فدرال در استرالیا به یک فرودگاه فضایی کوچک در منطقه توسعه ایالت Abbot Point در بوون، کوئینزلند شمالی چراغ سبز نشان دهند. آدام گیلمور، مدیرعامل این شرکت گفت: امیدواریم بتوانیم اولین موشک ساخت کشور استرالیا را در نیمه دوم سال 2022 از کوئینزلند پرتاب کنیم. (ارسال شده توسط Gibson and Ken the Bin)

  https://techbord.com گزارشی: هند <b>موتور</b> <b>مرحله</b> بالاتر را <b>آزمایش</b> کرد، <b>آسترا</b> حذف شد

  اجرای آریان 5 موهبتی برای وب است. آخر هفته گذشته، مهندس سیستم های ماموریت ناسا برای تلسکوپ فضایی جیمز وب، مایک منزل، گفت که آژانس تجزیه و تحلیل خود را در مورد میزان سوخت «اضافی» باقی مانده در تلسکوپ تکمیل کرده است. به طور کلی، وب پیشران کافی برای 20 سال عمر در کشتی دارد. Ars گزارش می دهد که این دو برابر تخمین محافظه کارانه پیش از پرتاب برای طول عمر یک دهه وب است، و تا حد زیادی به عملکرد موشک اروپایی آریان 5 مربوط می شود که وب را در یک مسیر دقیق در روز کریسمس پرتاب کرد.

  بیشتر. مثل آریان فاین، امیریت؟ قبل از پرتاب، سوخت این تلسکوپ با 240 لیتر سوخت هیدرازین و اکسید کننده تتروکسید دیتروژن تامین می شد. مقداری از این سوخت برای تنظیم مسیر در طول سفر به نقطه ای در فضا، در حدود 1.5 میلیون کیلومتری زمین، جایی که وب مشاهدات علمی را انجام خواهد داد، مورد نیاز بود. باقیمانده در مدار نهایی وب حول نقطه L2 لاگرانژ برای نگهداری ایستگاه و حفظ مدار آن استفاده خواهد شد. بنابراین هر کیلوگرم سوختی که در سفر وب به نقطه لاگرانژ صرفه‌جویی می‌شود، می‌تواند برای افزایش عمر آن در آنجا استفاده شود.

  موشک فالکون 9 550مین ماهواره خود را پرتاب می‌کند. با آسمان صاف و بادهای معتدل، ماموریت حمل و نقل-3 اسپیس ایکس با خیال راحت به فضا پرتاب شد. اولین مرحله موشک فالکون 9، مرحله بالایی و محموله ای با 105 ماهواره کوچک را به مدار پایین زمین فرستاد. Ars گزارش می دهد که سپس، مرحله اول فالکون 9 در نزدیکی محل پرتاب خود به آرامی فرود آمد.

  یک موشک با سفر خوب... مرحله اول دهمین پرواز خود را انجام می داد. شایان ذکر است، این تک موشک فالکون 9 در مرحله اول اکنون 550 ماهواره و همچنین یک بار دراگون و یک دراگون خدمه را به مدار زمین پرتاب کرده است. این هواپیما به طور متوسط ​​هر دو ماه از اولین پرتاب خود پرواز کرده است. به نظر می رسد استفاده مجدد از موشک بیش از یک مد روز باشد.

  گزارش موشک: یک خبرنامه Ars
  ساده ترین راه برای همگام شدن با گزارش های فضایی اریک برگر برای ثبت نام در خبرنامه او، ما داستان های او را در صندوق پستی شما جمع آوری می کنیم. ثبت نام من!

  ویرجینیا احتمالاً دارای تأسیسات تولید نوترون است. این هفته، رالف نورثام، فرماندار ویرجینیا، اعلام کرد که این ایالت فینالیست تاسیسات جدیدی برای پشتیبانی از تولید، مونتاژ، ادغام و عملیات آزمایشی برای خودروی نوترون آزمایشگاه راکت است. این تعجب بزرگی نیست، زیرا انتظار می‌رود نوترون از تأسیسات پرواز ناسا والوپس در ساحل شرقی ویرجینیا پرتاب شود و آزمایشگاه راکت می‌خواهد تقویت‌کننده را در نزدیکی محل پرتاب برای اهداف لجستیکی بسازد.

  مثبت جریان نقدی برای موشک نوترون ... یک وسیله نقلیه با ارتفاع متوسط ​​با مرحله اول کاملاً قابل استفاده مجدد، انتظار می رود نوترون برای اولین بار در اواسط دهه 2020، بسته به نحوه توسعه آن، پرتاب شود. ویرجینیا پیشنهاد داده است که از این پروژه از طریق یک تخصیص 30 میلیون دلاری به ویرجینیا اسپیس حمایت کند تا هزینه بهبود بندر فضایی منطقه ای مید آتلانتیک را بپردازد. علاوه بر این، ایالت سرمایه گذاری تا سقف 15 میلیون دلار را برای حمایت از بهبود سایت و ساخت یک ساختمان در 28 هکتار به عنوان بخشی از این پیشنهاد به آزمایشگاه راکت اجاره داد.

  روسیه به دنبال راه اندازی است. 30 موشک در سال 2022. روز پنجشنبه، روسکوسموس اظهارات مدیرکل خود، دیمیتری روگوزین، درباره فعالیت‌های فضایی در سال 2021 و چشم‌اندازی به سال 2022 را منتشر کرد. با شمارش نسخه اروپایی‌شده موشک سایوز، روسکوسموس 25 پرتاب مداری را در سال 2021 انجام داد. از این تعداد، 14 مورد از این موشک انجام شد. کیهان بایکونور، پنج نفر از وستوچنی، پنج نفر از پلستسک، و یک مورد از مرکز فضایی گویان در گویان فرانسه.

  در حال انجام "خطرات بزرگ"... برای امسال، روگوزین گفت: "ما در حال برنامه ریزی برای 30 مورد هستیم. پرتاب موشک های فضایی، که بیش از 10 مورد از آنها تجاری است." روگوزین همچنین درباره پرتاب و استقرار ماژول ناوکا در ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال گذشته با این اظهارنظر مرموز اظهار داشت: «این یک دستاورد بسیار مهم است، ما کاری را انجام دادیم که سال‌ها نتوانسته بودیم انجام دهیم، تصمیم‌هایی گرفتیم و درک کردیم. که خطرات بزرگی وجود خواهد داشت." خواندن این برگ های چای خاص را به خوانندگان خود واگذار می کنیم.

  هند آزمایش صلاحیت موتور مرحله بالایی را آغاز می کند. آژانس فضایی هند، ISRO، این هفته گفت که آزمایش صلاحیت 720 ثانیه ای موتور موشک CE-20 را با موفقیت انجام داده است. این موتور با سوخت مایع، مرحله بالایی موشک قدرتمند GSLV Mk III را که به عنوان بخشی از کمپین پرواز فضایی انسان Gaganyaan در کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت، نیرو می دهد.

  پروازهای انسانی ظرف چند سال ... این آزمایش آژانس گفت، "قابلیت اطمینان و استحکام موتور برودتی را برای القاء به وسیله پرتاب درجه بندی شده انسانی برای گاگانیان تضمین می کند." در حال حاضر، هند دو پرواز آزمایشی مداری یک فضاپیمای انسانی را در اواخر امسال و در سال 2023 برنامه ریزی می کند و یک پرواز خدمه در اواخر سال 2023 دنبال می شود. مشخص نیست که آیا همه گیر COVID-19 منجر به لغزش بیشتر این تاریخ ها خواهد شد یا خیر. (ارسال شده توسط Ken the Bin و EllPeaTea)

  ULA برای اولین بار در سال 2022 کار می کند. این شرکت گفت که اتحاد پرتاب یونایتد کمپین خود را برای سال جدید با پرتاب ماموریت USSF-8 برای نیروی فضایی ایالات متحده آغاز خواهد کرد. دو فضاپیمای برنامه آگاهی موقعیت فضایی ژئوسنکرون روز دوشنبه بر روی اطلس V به پرواز درآمدند. پرتاب موشک برای 21 ژانویه برنامه ریزی شده است. این هفتاد و پنجمین Atlas V خواهد بود که از کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب می شود.

  این سرعت را در سال جاری افزایش می دهید؟ ... ULA در سال 2021 پنج راکت شامل چهار ماموریت Atlas V و یک Delta IV Heavy پرتاب کرد. این شرکت بسته به آمادگی مشتری خود، باید در سال جاری بین 7 تا 10 پرتاب داشته باشد، و موشک جدید ولکان به طور بالقوه می تواند آغاز به کار کند. (ارسال شده توسط Ken the Bin)


  تگ ها:

  گزارش , موشکی , موتور , مرحله , بالایی , آزمایش , آسترا


  v 5
خبرهای دیگر از علوم پایه