خبر

 • تک بورد - گزارش جدید آب و هوا IPCC روشن ترین کتاب راهنمای انتخاب آینده است

  گزارش جدید آب و هوا IPCC روشن ترین کتاب راهنمای انتخاب آینده است
  13 روز و 6 ساعت قبل

  ما اکنون چیزهای جدیدی می دانیم و هنوز برخی چیزهای قدیمی را می دانیم.
  هشت سال از آخرین گزارش مهم هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوا (IPCC) می گذرد ، اگرچه از آن زمان گزارش های کوچکتری تهیه کرده است. اما امروز ، اولین قطعه از گزارش ارزیابی ششم منتشر شد. بیشتر آن نباید شما را شگفت زده کند - مبانی علم آب و هوا برای دهه ها شناخته شده است. و کلیات کلی از قبل آشکار بود: تقریباً تمام گرمایش ناشی از فعال

  با این وجود ، هر گزارش کمی مفیدتر از گزارش قبلی است و ما در مورد آنچه از نظر علمی تغییر کرده است و آنچه در نحوه به اشتراک گذاری اطلاعات با مردم تغییر کرده است ، می پردازیم.

  IPCC محصول یک سازمان ملل متحد است که این گزارش ها را هماهنگ می کند - اما نمی نویسد. این نوشتار توسط دانشمندان سراسر جهان انجام می شود که وقت خود را برای ایجاد این مجموعه های دلهره آور که به دنبال خلاصه کردن کل دانش علمی برای انواع تصمیم گیرندگان است ، انجام می دهند. هر گزارش عمده به سه گروه کاری تقسیم می شود. مورد اول بر علوم فیزیکی سیستم آب و هوایی ، دومی بر تأثیرات تغییرات آب و هوایی بر انسان و سایر گونه ها و سومین روشها برای کاهش تغییرات آب و هوایی متمرکز است.

  انتشار امروز گروه کاری I است بخش گزارش این عظیم ، محصول 751 دانشمند است که به بیش از 14000 مطالعه و منابع داده ارجاع می دهد. دانشمندان به ده ها هزار نظر ارائه شده توسط منتقدان پرداختند و خلاصه آن برای سیاست گذاران طی مراحل تصویب خط به خط قرار گرفت. نمایندگان ملی می توانند برای توضیح هر جمله ای درخواست کنند ، دانشمندان آنها را ملزم می کنند یا توضیح می دهند که چرا تغییر درخواستی نادرست است.

  بله ، هوستون ، ما هنوز آن مشکل را داریم

  با اصول اولیه شروع کنید با استفاده از میانگین دهه گذشته ، این گزارش اشاره می کند که دمای سطح از اواخر دهه 1800 حدود 1.09 درجه سانتی گراد (1.96 درجه فارنهایت) گرم شده است. در بیانیه خلاصه جدید در مورد سهم بشریت در گرم شدن زمین آمده است: "محدوده احتمالی افزایش دمای سطح جهانی ناشی از انسان از 1850-1900 تا 2010-2019 0.8 تا 1.3 درجه سانتی گراد است ، با بهترین تخمین 1.07 درجه سانتی گراد. . » یعنی تقریباً همه انسانها مسئول آن هستند.

  با توجه به این موضوع در بافت تاریخی ، این گزارش به این نتیجه می رسد که وضعیت فعلی آب و هوا فراتر از هر چیزی است که زمین در مدت زمان طولانی دیده است: "در سال 2019 ، غلظت CO2 اتمسفر بیش از هر زمان در حداقل 2 میلیون سال بود […] دمای سطح جهانی از سال 1970 سریعتر از هر دوره 50 ساله دیگر در حداقل 2000 سال گذشته افزایش یافته است. ”

  تبلیغات < p> در حالی که تأثیرات تغییرات آب و هوایی در درجه اول مربوط به گروه کاری بعدی است ، این گزارش تغییرات در شرایط شدید آب و هوایی ، شرایط فیزیکی که بر اکوسیستم ها تأثیر می گذارد و برنامه زمانی بلند مدت افزایش سطح دریا که ما اکنون متعهد به آن هستیم را توضیح می دهد.

  سرانجام ، پیش بینی های مختلف غلظت های مختلف گازهای گلخانه ای آینده ای را برجسته می کند که ما هنوز می توانیم بین آنها یکی را انتخاب کنیم. با توجه به اراده عمل ، هنوز می توان گرمایش را تا 1.5 درجه سانتی گراد یا 2 درجه سانتی گراد محدود کرد. به همین ترتیب هنوز می توان از 4 درجه سانتیگراد یا 5 درجه سانتیگراد تا سال 2100 عبور کرد ، با توجه به بی توجهی آشکار به زندگی فعلی و آینده در سیاره ما.

  شکل سمت چپ زمینه تاریخی آب و هوای کنونی را نشان می دهد. شکل راست نشان می دهد که چه مدلهایی بدون انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از انسان اتفاق می افتد. بزرگنمایی/شکل سمت چپ بافت تاریخی آب و هوای کنونی را نشان می دهد. شکل سمت راست نشان می دهد که چه مدل هایی بدون انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از انسان اتفاق می افتد. IPCC

  اخباری که می توانید استفاده کنید

  از جمله مواردی که در این آخرین تکرار بلافاصله از بین می رود ، تمرکز بر روندهای منطقه ای است ، به ویژه روندهای افراطی روندهای جهانی می تواند مناطقی را که به دلایل مختلف در جهت مخالف حرکت می کنند ، پنهان کند - این موارد می تواند نقض قوانین کلی مانند "مناطق مرطوب مرطوب تر ، مناطق خشک تر" یا تغییرات غیر منتظره در الگوهای گردش جوی است. مدلها لزوماً به خوبی پیش بینی تغییرات در مقیاسهای محلی نیستند ، بنابراین به چالش کشیدن روندهای منطقه ای می تواند چالش برانگیز باشد.

  این گزارش به دنبال سهولت مشاهده اطلاعات مربوط به یک منطقه خاص است. این تا حدی یک موضوع ساده برای ارائه بهتر است (وب سایت جدید "اطلس تعاملی" عالی را ببینید) و تا حدی در آنچه می دانیم پیشرفت می کند - به ویژه به لطف کارهای اخیر که نقش تغییرات آب و هوا را در رویدادهای شدید آب و هوایی ارزیابی می کنند.

  < p> "تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان در حال حاضر بسیاری از شرایط آب و هوایی و اقلیمی در هر منطقه در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داده است." "شواهد تغییرات مشاهده شده در شدت شدید مانند موج گرما ، بارش شدید ، خشکسالی و طوفان های گرمسیری ، و به ویژه ، نسبت آنها به نفوذ انسان ، از [گزارش ارزیابی 2013] تقویت شده است."

  نسخه 6.0

  کمی بیشتر وارد پیچ ​​و مهره ها شوید ، چندین به روز رسانی قابل توجه وجود دارد. این با حساسیت آب و هوا شروع می شود - اندازه گیری میزان گرم شدن ناشی از مقدار مشخصی از انتشار گازهای گلخانه ای. این یک موضوع بزرگ با سابقه طولانی است. در سال 1979 ، یک گزارش برجسته تخمین زد که دو برابر شدن غلظت CO2 در اتمسفر منجر به گرم شدن 1.5 تا 4.5 درجه سانتی گراد می شود و 3 درجه سانتیگراد نیز محتمل ترین پاسخ است. این اعداد فوق العاده با دوام بودند.

  گزارش IPCC 2007 شامل یک بازنگری قابل توجه بود و میزان پایینی را به 2 درجه سانتیگراد رساند. به طور بحث برانگیزی ، چند مطالعه که قبل از گزارش IPCC 2013 منتشر شده بود ، منجر به تخمین آن شد قدیمی 1.5-4.5 درجه سانتیگراد. یک مطالعه عمده که ما در سال گذشته به آن پرداختیم ، تلاشی را برای ترکیب وضعیت فعلی تحقیقات در مورد این عدد مهم انجام داد و به وضوح بر این گزارش جدید تأثیر گذاشت. "AR6 بهترین برآورد ارزیابی شده 3 درجه سانتی گراد با محدوده احتمالی 2.5 درجه سانتی گراد تا 4 درجه سانتیگراد است." پیش بینی

  این محدوده محدودتر برای پیش بینی گرم شدن آینده و افزایش سطح دریا در نظر گرفته می شود ، که این بار کمی متفاوت انجام می شود. آخرین نسل از مدل های آب و هوایی دارای برخی از ویژگی ها است ، با تلاش برای بهبود واقع گرایی رفتار ابرها در مدل های خاص ، حساسیت شبیه سازی شده آب و هوایی خود را نسبت به بقیه بسته ها افزایش داده است. به جای استفاده از خروجی مدل میانگین به طور مستقیم به عنوان پیش بینی ، چندین خط شواهد در حال ترکیب شدن است - که نتیجه تعدیل مدلهای دورتر را با وزن کمتر آنها در میانگین می دهد.

  با این حال ، گرمایش پیش بینی شده اگرچه مجموعه جدیدی از سناریوهای انتشار گازهای گلخانه ای وجود دارد. گرمایش کلی تا 2100 از حدود 1.4 درجه سانتی گراد در کمترین سناریو انتشارات تا حدود 4.4 درجه سانتی گراد در بیشترین سناریو انتشارات متغیر است.

  پیش بینی افزایش سطح دریا بسیار پیچیده تر از گزارشات قبلی است ، که در آن اعداد ذکر شده بود. برای برخی از مشارکت کنندگان در افزایش سطح دریا در حالی که سایر مشارکت کنندگان برای تعیین مقدار بسیار نامشخص توصیف شده اند. از آن زمان پیشرفت علمی حاصل شده است و این گزارش یک پیش بینی مستقیم برای هر سناریوی انتشار دارد-از حدود 0.4 متر (1.4 فوت) بین اوایل 2000 تا پایان قرن در انتهای پایین ، تا 1.4 متر ( 4.7 فوت) در سناریوی آلایندگی بالا. اما همچنین بدترین سناریو با احتمال کمتر نزدیک به 2 متر (6.5 فوت) را تصدیق می کند.

  انتخاب مقصد

  این قطعه فقط سطح اطلاعات ارائه شده را خراش می دهد. برای یادگیری بیشتر ارزش این را دارد که خودتان گزارش را بررسی کنید. اما این واقعیت نیز وجود دارد که ما به اندازه کافی می دانیم که ده ها سال بر تغییرات آب و هوا کار می کنیم.

  این گزارش علم نحوه عملکرد سیستم آب و هوایی ما را خلاصه می کند ، اما رفع این مشکلات تا حد زیادی یک کار سیاسی است . در ماه نوامبر ، یک کنفرانس بین المللی مهم در گلاسکو در حال برگزاری است. توافقنامه پاریس که در سال 2015 به تصویب رسید شامل یک مکانیزم "ضرب و شتم" بود ، جلساتی که هر پنج سال یکبار برای تأمین کاهش گازهای گلخانه ای کشورها (به تاخیر انداختن همه گیری) برگزار می شد. این اولین فرصتی است که ملت ها می توانند به این وعده عمل کنند.

  تعهداتی که تا کنون ما را در مسیر گرم شدن در مجاورت 3 درجه سانتی گراد قرار داده است - کمتر از بالاترین سناریوی انتشار ، اما بسیار بیشتر از ما دوست دارم اما این گزارش اشاره می کند که تقویت اثر گلخانه ای ناشی از انسان به حدود 2.7 وات در متر مربع از سطح زمین رسیده است که 0.3 وات بیشتر از یک دهه قبل است.

  "ما اینگر اندرسن از برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد در یک کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه گفت که نمی تواند اشتباهات گذشته را جبران کند. "اما این نسل از رهبران سیاسی و تجاری ، این نسل از شهروندان آگاه ، می توانند اوضاع را درست کنند."

خبرهای دیگر از علوم پایه