خبر

 • تک بورد - گزارش اولیه به بررسی اشتباهات هنگام سقوط شبکه تگزاس می پردازد

  گزارش اولیه به بررسی اشتباهات هنگام سقوط شبکه تگزاس می پردازد
  15 روز و 1 ساعت قبل

  این لیست طولانی از توصیه ها برای جلوگیری از تکرار را ارائه می دهد.
  با ورود پاییز به بیشتر ایالات متحده ، دیری نمی گذرد که بخش هایی از کشور دوباره هوای سرد را تجربه می کنند. با توجه به اینکه زمستان گذشته شاهد فروپاشی نزدیک شبکه برق ایالت بودیم ، ساکنان تگزاس را می توان به دلیل اندکی PTSD بخشید و بسیاری از ساکنان را برای چند روز در هوای زیر یخ بدون برق رها کردند.

  یک لیست طولانی از عوامل باعث بهم ریختگی شد ، و بلافاصله پس از آن ، درک اهمیت نسبی آنها دشوار بود. اما در حال حاضر ، گروه های نظارتی و حکومتی شبکه گزارش اولیه ای از این رویداد را به همراه توصیه هایی برای جلوگیری از بلایای آینده تهیه کرده اند. یک نتیجه گیری مرکزی این است که خرابی شبکه با شکست گاز طبیعی همراه بود - تا حدی به این دلیل که تأسیسات پردازش گاز طبیعی از جمله مناطقی بودند که برق آنها قطع شد.

  آمارهای اساسی

  گزارش اولیه توسط کمیسیون تنظیم مقررات انرژی فدرال (FERC) در ترکیب با شرکت قابلیت اطمینان الکتریکی آمریکای شمالی تهیه شده است ، یک سازمان غیرانتفاعی که توسط شرکت های برق تاسیس شده است تا به تعیین استانداردها و شیوه هایی که شبکه را پایدار نگه می دارد ، کمک کند. پیش نویس خود در حال حاضر منتشر نمی شود ، اما این دو یک ارائه مفصل ارسال کرده اند که محتویات گزارش را شرح می دهد. نسخه نهایی در ماه نوامبر منتشر می شود.

  طرح کلی مشکلات شبکه ماه فوریه به خوبی قابل درک است: سرما شدید باعث افزایش تقاضا در همان زمان شد که باعث شکست بسیاری از منابع تولیدکننده در منطقه تحت تأثیر شد. به این مشکلات تعدادی از ایالت ها را درگیر کرد ، اما فقط شبکه ERCOT تگزاس دچار خرابی های شدید شد. استخر برق جنوب غربی همسایه پنج ساعت رنج کشید وقتی تقاضای آن از ظرفیت تولید آن فراتر رفت ، اما به دلیل ادغام شدید آن در شبکه های همسایه ، توانست 13 گیگاوات ظرفیت تولید را در ایالت های شرقی دورتر فراخوانی کند.

  تبلیغات

  شبکه تگزاس ضعیف در بقیه مناطق آمریکای شمالی ادغام شده است ، بنابراین کمک چندانی نداشت. در نتیجه ، تقاضا برای سه روز متوالی از ظرفیت فراتر رفت و بزرگترین کسری آن 20 گیگاوات بود. برای بیش از چهار دقیقه ، فرکانس شبکه ERCOT از استاندارد 60 هرتز به 59.4 هرتز کاهش یافت. اگر ERCOT پنج دقیقه دیگر در آن فرکانس باقی می ماند ، منابع تولیدی اضافی آفلاین می شدند و تمام ERCOT را به صورت خاموشی متناوب ارسال می کردند.

  وقتی همه چیز مقصر است. نمودار نشان می دهد که هر منبع ظرفیت تولید خاموشی های تجربه شده وقتی همه چیز مقصر است. نمودار نشان می دهد که هر منبع تولیدکننده ظرفیت خاموشی را تجربه کرده است. FERC/NERC

  بزرگترین علت خرابی در طول رویداد ، تجهیزات یخ زده بود که از ابزارهای اندازه گیری و ابزارهای مختلف در کارخانه های بزرگ گرفته تا یخ زدگی پره های توربین بادی متغیر بود. این 44 درصد از خرابی های تولید تجهیزات را به خود اختصاص داده است. خرابی های مکانیکی 20 درصد دیگر را شامل می شود. بین این دو نقص در تامین سوخت رخ داد و تقریباً یک سوم خرابی ها را تشکیل می داد. و "تأمین سوخت" در اینجا به طور عمده به معنای گاز طبیعی است.

  هنگامی که گاز جریان نمی یابد

  در اوج طغیان سرما ، تگزاس شاهد کاهش 71 درصدی تولید گاز طبیعی بود. پردازش گاز طبیعی برای توزیع 82 درصد کاهش یافت. بخشی از آن قطعاً کاهش عرضه است. اما بدیهی است که همه اینها نیست ، زیرا پردازش دو روز قبل از عرضه به پایان رسیده است. دلایل متعددی برای خرابی وجود داشت ، از جمله یخ زدن تجهیزات و خرابی های مکانیکی در اثر سرما.

  اما مشکل اصلی از دست دادن قدرت سیستم توزیع و تامین گاز بود. ظاهراً اپراتورهای شبکه تگزاس هیچ اقدامی برای شناسایی تأسیسات گاز طبیعی و اولویت دادن به برق رسانی به آنها هنگام شروع خاموشی های نوردی انجام نداده اند. این گزارش نشان می دهد: "اکثر تأسیسات تولید و پردازش گاز طبیعی مورد بررسی قرار نگرفتند و یا از ریزش بار محافظت نمی کردند." با از دست دادن توان پردازش و جابجایی تجهیزات ، عرضه گاز طبیعی کاهش یافت که باعث شد نیروگاه های گاز سوز تعطیل شوند ، منبع برق بیشتر قطع شود و حتی بیشتر زیرساخت های گاز قطع شود. در حال حاضر ، میزان کامل قطع برق به زیرساخت گاز طبیعی مشخص نیست ، و مطمئن نیستیم که تا زمان گزارش نهایی بدانیم.

  تبلیغات

  فهرست کارهای انجام شده

  این گزارش 28 پیشنهاد برای تغییرات در پاسخ به این شکست ها ارائه می دهد که 9 مورد از آنها به عنوان توصیه های کلیدی نامیده می شوند. مهمترین آنها توصیه برای تجدید نظر در استانداردهای قابلیت اطمینان NERC است ، که نشان می دهد چه چیزی از اپراتورهای شبکه آمریکای شمالی انتظار می رود. این اصلاحات شامل ساخت نیروگاه های جدید برای کنترل دمای عملیاتی است که شامل رویدادهای شدید آب و هوایی در آن مکان و مقاوم سازی مکان های موجود بر این اساس است. همچنین انتظار می رود که ژنراتورها اپراتورهای شبکه را از میزان ظرفیت موجود بر اساس شرایط آب و هوایی پیش بینی شده مطلع سازند. خرابی ناشی از سرما در شبکه باعث ایجاد یک برنامه اقدام اصلاحی می شود.

  خارج از اصلاح استانداردهای قابلیت اطمینان ، تعدادی دیگر از توصیه ها بر روی تأمین گاز طبیعی متمرکز است. به هرگونه تأسیساتی که گاز طبیعی را جمع آوری یا پردازش می کند توصیه می شود که دارای برنامه آب و هوای سرد و همچنین منابع تغذیه گرمایش و پشتیبان باشند. پیش بینی هوای سرد نیز باید باعث بازرسی از این سیستم ها شود.

  علاوه بر این توصیه های مشخص ، یک لیست طولانی از مواردی وجود دارد که باید مورد مطالعه قرار گیرد. یکی از ساده ترین آنها این است که ERCOT باید ارتباطات قوی تری با شبکه اطراف داشته باشد ، که برای جلوگیری از خرابی های گسترده در کشورهای همسایه بسیار مهم است.

  البته بسیاری از این توصیه ها می تواند آخرین بار ERCOT باشد. تقریباً یک دهه قبل ، یک شکست بزرگ را شاهد بود. این شکست همچنین آنقدر بد بود که بتواند تجزیه و تحلیل و توصیه های FERC را آغاز کند. نهايي كردن گزارش در ماه نوامبر از اهميت كمتري برخوردار خواهد بود تا اينكه اطمينان حاصل شود كه توصيه هاي آن به اقداماتي در سالهاي بعد منجر مي شود. خوشبختانه به نظر می رسد که رئیس FERC این را تشخیص می دهد. ریچ گلیک ، رئیس FERC گفت ، پس از آنکه تگزاس در سال 2011 هوای بسیار سردی را تجربه کرد ، تحقیقات مشابهی انجام شد ، اما این توصیه ها عملی نشد. "ما نمی توانیم اجازه دهیم این اتفاق دوباره رخ دهد. این بار ، ما باید این توصیه ها را جدی بگیریم و قاطعانه عمل کنیم تا مطمئن شویم سیستم قدرت فله در دفعات بعدی که آب و هوا شدید اتفاق می افتد ، خراب نمی شود. "

خبرهای دیگر از علوم پایه