خبر

 • تک بورد - گزارش: آرون راجرز مبتلا به کووید مثبت به NFL گفت که با هومیوپاتی

  گزارش: آرون راجرز مبتلا به کووید مثبت به NFL گفت که با هومیوپاتی "ایمن سازی" شده است
  3 روز و 10 ساعت قبل

  درمان‌های هومیوپاتی در بهترین حالت دارونما هستند و از COVID-19 محافظت نمی‌کنند.
  کواربک گرین بی پکرز و MVP حاکم NFL، آرون راجرز گزارش شده است، ناموفق تلاش کرد تا لیگ فوتبال را متقاعد کند که درمان هومیوپاتی او را در برابر COVID-19 ایمن کرده است و نیازی به واکسینه شدن ندارد.

  این بر اساس گزارشی است که دیروز در NFL.com منتشر شد - که همچنین این خبر را منتشر کرد که راجرز هنوز واکسینه نشده است و آزمایش COVID-19 مثبت شده است.

  طبق گزارش NFL.com به نقل از NFL Media. راجرز در تابستان به دنبال معافیت از واکسیناسیون بود - و با او رد شد. به این ترتیب، راجرز واکسینه نشده توسط NFL واکسینه نشده در نظر گرفته شد.

  "راجرز از پزشک شخصی خود درمان هومیوپاتی دریافت کرد تا سطح آنتی بادی خود را بالا ببرد و از [انجمن بازیکنان NFL] خواست تا وضعیت او را بررسی کند،" NFL. com گزارش داد. لیگ و یک مشاور بیماری‌های عفونی منتخب به این نتیجه رسیدند که "درمان راجرز هیچ گونه محافظت مستند در برابر کروناویروس ارائه نمی‌کند." هومیوپاتی یک علم شبه است که ادعا می‌کند رقیق کردن بیش از حد مواد مضر می‌تواند از بیماری‌ها پیشگیری یا درمان کند. این مفهوم رد شده از این باور بی‌اساس ناشی می‌شود که «مثل مانند را درمان می‌کند»، به این معنی که موادی که علائم مشابه یک بیماری خاص را ایجاد می‌کنند، می‌توانند آن بیماری را پس از رقیق شدن درمان کنند. هومیوپات‌ها معتقدند رقیق‌سازی، که به روشی تشریفاتی انجام می‌شود، قدرت درمان‌های گفته شده را افزایش می‌دهد. رقت ها بسیار زیاد هستند، به طور کلی بسیار فراتر از نقطه ای که در آن یک مولکول از ماده اصلی باقی می ماند. بنابراین، بیشتر «درمان‌های» هومیوپاتی چیزی جز آب و/یا پرکننده‌های خوب تکان‌خورده نیستند.

  درمان‌های هومیوپاتی معمولاً چیزی بیش از یک اثر دارونما ارائه می‌دهند. اما زمانی که رقت ها به درستی انجام شوند، هومیوپاتی می تواند کشنده باشد. در سال 2016، سازمان غذا و دارو گزارش داد که ژل‌ها و قرص‌های دندان‌دار هومیوپاتی به‌طور نامناسب رقیق‌شده برای نوزادان با مرگ 10 نوزاد مرتبط است و ممکن است در بیش از 400 نوزاد دیگر باعث تشنج، تب و استفراغ شود. این محصولات حاوی سطوح بالایی از ماده سمی بلادونا بودند که به نام شب‌شب کشنده نیز شناخته می‌شود.

  تبلیغات

  کووید-بیراهه

  در میان همه‌گیری، هومیوپات‌ها درمان‌های جعلی خود را برای کووید-19 هدف قرار داده‌اند. . در تابستان، دادستان‌های فدرال یک پزشک هومیوپاتی را در کالیفرنیا دستگیر کردند و مدعی شدند که او طرحی را برای فروش کارت‌های واکسیناسیون فدرال جعلی به همراه ویال‌های گلوله‌های ناشناس به قیمت 243 دلار اجرا می‌کرد. جولی مازی، هومیوپات، مدعی شد که گلوله ها "ایمنی مادام العمر" را در برابر کووید-19 ایجاد می کنند. هنوز مشخص نیست که گلوله ها حاوی چه چیزی هستند، و یکی از افرادی که با بازرسان فدرال صحبت کرد گفت که گلوله ها آنها را بیمار کرده است.

  در مکالمه ضبط شده با مازی، یکی از بیماران مستقیماً از او پرسید که گلوله ها چیست. او این توضیح نامنسجم را ارائه کرد:

  این از COVID-19 است... از ذرات خود بیماری ساخته شده است. من روند دقیق آن را نمی‌دانم... تا زمانی که آنها بتوانند میکروب‌های ویروس را استخراج کنند، می‌توانند درمان را بسازند.

  معلوم نیست که راجرز چه درمان هومیوپاتی را انجام داده است و چرا گفته می‌شود که او معتقد است. به اندازه واکسن های مجاز و تایید شده FDA موثر بود. تا کنون، راجرز وضعیت واکسیناسیون خود را روشن نکرده است یا در مورد هیچ درمان هومیوپاتی صحبت نکرده است.

  با این حال، به نظر می رسد او معتقد است که از COVID-19 محافظت شده است. در طی یک کنفرانس مطبوعاتی در ماه اوت، خبرنگاری از راجرز پرسید که آیا او واکسینه شده است یا خیر. راجرز پاسخ داد، "بله، من واکسینه شده‌ام."

  روز چهارشنبه، خبرنگاران از مت لافلور، مربی پکرز پرسیدند که آیا استفاده راجرز از کلمه "ایمن‌سازی شده" گمراه‌کننده بوده است. لافلور از این سوال طفره رفت و آن را "سوالی بزرگ برای هارون" خواند و افزود که او اظهار نظر نخواهد کرد.

  NFL.com خاطرنشان کرد که راجرز به عنوان یک بازیکن واکسینه نشده، "محدودیت‌های مختلفی را اعمال کرده است. از جمله آزمایش روزانه، پوشیدن ماسک و پروتکل تماس نزدیک پرخطر که او را مجبور می‌کند بر اساس تعامل با یک فرد مثبت به مدت پنج روز منزوی شود، حتی اگر آزمایش او منفی باشد."

  بر اساس قوانین NFL پروتکل‌های بهداشتی و ایمنی که به طور جمعی توافق شده‌اند، اکنون که آزمایش کووید-19 راجرز مثبت شده است، او نمی‌تواند برای یک دوره 10 روزه برای هیچ فعالیت تیمی حضور داشته باشد. برای ناراحتی هواداران فوتبال در همه جا، او دوئل مورد انتظار یکشنبه مقابل پاتریک ماومس و کانزاس سیتی چیفز را از دست خواهد داد.

خبرهای دیگر از علوم پایه