گروه پزشکان ادعا می کنند که داروساز برای داستان “اخبار” در 60 دقیقه CBS هزینه کرده است.

این بخش فقط دارای کارشناسانی بود که توسط سازنده دارو پرداخت می شد و به خطرات دارو اشاره نکردند.
بر اساس گفته سازمان غیرانتفاعی حمایت از سلامت عمومی Physicians، بخش 13 دقیقه‌ای از قسمت اخیر 60 دقیقه شبکه CBS به نظر می‌رسید که یک داستان خبری در مورد داروی کاهش وزن Novo Nordisk Wegovy باشد، اما در واقع یک تبلیغ حمایت شده بود که قوانین فدرال را نقض می‌کرد. کمیته.

ادامه مطلب

این مطالعه نشان می‌دهد که ۷۰ درصد داروهایی که در تلویزیون تبلیغ می‌شوند «ارزش درمانی پایینی» دارند، این گروه هفته گذشته شکایتی را به سازمان غذا و دارو ارائه کرد و استدلال کرد که این بخش که در 1 ژانویه پخش شد، الزامات "تعادل عادلانه" FDA را نقض می کند. این قانون ایجاب می‌کند که تبلیغات دارو تعادل عادلانه‌ای را بین خطرات و مزایای یک دارو ایجاد کند.

کمیته پزشکان ادعا می‌کند که CBS 60 Minutes قبل از پوشش تبلیغاتی از Novo Nordisk مبالغ تبلیغاتی دریافت کرده است، و بخش پخش شده فقط شامل کارشناسانی می‌شود که آنها نیز توسط Novo Nordisk حقوق دریافت کرده‌اند. این بخش از این دارو با کلمات و عباراتی مانند "بسیار موثر"، "ایمن"، "چشمگیر"، "افسانه‌ای" و "قوی" ستایش کرد، اما در مورد عوارض جانبی یا درمان‌ها و استراتژی‌های جایگزین برای کاهش وزن تحقیق نکرد.

تبلیغات

نیل بارنارد، رئیس کمیته پزشکان، استادیار پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه جورج واشنگتن، در بیانیه ای گفت: "برنامه 60 دقیقه شبیه یک خبر به نظر می رسید، اما در واقع یک تبلیغ دارویی بود." . وی خاطرنشان کرد که Wegovy دارای طیف وسیعی از خطرات و عوارض جانبی بالقوه است که در پوشش CBS ذکر نشده است، مانند مشکلات گوارشی، افزایش ضربان قلب، سنگ کیسه صفرا، پانکراتیت و افت شدید قند خون. این دارو همچنین برای افرادی که باردار هستند یا ممکن است باردار شوند خطراتی دارد.

این گروه به دنبال این هستند که تمام داستان‌های مربوط به Wegovy CBS - چهار مورد وجود دارد - را از وب‌سایت‌های آن و یک "تبلیغ اصلاحی" خارج کنند. که حاوی خطرات و عوارض جانبی است.

Novo Nordisk در بیانیه ای به رسانه ها گفت:

Novo Nordisk هیچ گونه پرداخت یا حمایت مالی به CBS 60 Minutes ارائه نکرده است. به دلیل گزارش آنها در مورد چاقی به عنوان بخشی از یک بخش خبری که در 1 ژانویه 2023 پخش شد و ما هیچ یک از محتواها را کنترل نکردیم یا هیچ نقشی در شناسایی یا انتخاب پزشکان و بیمارانی که در بخش اخبار نشان داده شده اند نداشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *