خبر

 • تک بورد - گاس گریسوم یک درس سخت به ناسا داد:

  گاس گریسوم یک درس سخت به ناسا داد: "شما می توانید در اقیانوس به خود آسیب برسانید"
  8 روز و 11 ساعت قبل

  از بایگانی: فرود بدنام (و تأثیرگذار) اقیانوس گریسوم این هفته 60 ساله می شود.
  گاس گریسوم تازه وارد کتاب های تاریخ شده بود. تنها 10 هفته پس از آنكه آلن شپارد اولین پرواز انسان آمریكا را به فضا انجام داد ، گریسوم با پرواز دوم ، یک هاپ زیرزمینی 15 دقیقه ای دنبال كرد و او را به ارتفاع 189 كیلومتری سیاره آبی رساند. پس از استقرار چترهای کوچک کپسول مرکوری ، گریسوم در اقیانوس اطلس فرو ریخت و ظاهراً یک

  بروزرسانی ، 17 ژوئیه 2021: هنگامی که به تاریخ ناسا می رسد ، ممکن است 21 ژوئیه همان اهمیت 20 ژوئیه نداشته باشد ، تاریخی که Buzz Aldrin و نیل آرمسترانگ در 1969 بر روی ماه فرود آمدند. اما در 21 ژوئیه 1961 ، دیگری لحظه محوری در تکامل پرواز فضایی انسان زمانی اتفاق افتاد که گاس گریسوم در یک کپسول کوچک عطارد در اقیانوس اطلس فرو ریخت - تقریباً در این روند غرق می شود. درسی که ناسا در آن روز آموخت و در هفته های بعدی بدون شک مسیر پرواز فضایی انسان را تغییر داد. چهارشنبه هفته آینده ، این رویداد نادیده گرفته شده 60 امین سالگرد خود را سپری می کند و به همین ترتیب ما در حال بررسی مجدد ویرایشگر فضایی اریک برگر در مورد فرود گریسوم از بایگانی های ارس هستیم. این داستان برای اولین بار در 8 نوامبر 2016 منتشر شد و در زیر بدون تغییر به نظر می رسد.

  فقط بی عیب نبود و بسته نبود. در آن لحظه ، گاس گریسوم تقریباً غرق شد.

  خواندن بیشتر یک رمز و راز جنگ سرد: چرا جیمی کارتر شاتل فضایی را نجات داد؟

  21 ژوئیه سال 1961 بود که به پایان مأموریت دوم عطارد می رسید و دریچه فضاپیمای گریسوم زود منفجر شد. اقیانوس طغیان کرد. فضانورد با پریدن از کپسول Liberty Bell 7 پاسخ داد. وی به مدت پنج دقیقه تلاش کرد تا در بالای موج های درحال ماندن باقی بماند ، حتی لباس فضایی اش ، که در حال حاضر 22 پوند خشک است ، پر از آب است.

  این حادثه در میان جنجال ها به تاریخ پیوست. برخی از ترجمه های آن ، از جمله رمان معروف The Right Stuff و فیلم ساخته تام ولف ، گریسوم را به عنوان "پیچ در پیچ" نشان می دهد. چنین روایاتی استدلال می کنند که فضانورد قبل از اینکه زمان آن فرا برسد وحشت کرده و دریچه خود را شلیک کرده و اساساً آب را به آن دعوت می کند.

  اما کتاب جدیدی از نویسنده جورج لئوپولد در مورد زندگی گریسوم - خطر محاسبه شده: زندگی مافوق صوت و زمانهای گاس گریسوم - و مصاحبه اخیر با رئیس گزینه های بهبودی ناسا برای برنامه عطارد ، باب تامپسون ، این داستان را از بین می برد. از این روایت های اندازه گیری شده ، گریسوم به عنوان یک قهرمان زود اندیش ظاهر می شود. او در شرایطی نامشخص واکنش قاطعی نشان داد که در غیر این صورت این مأموریت با مرگ پایان می یافت. چنین حادثه ای در اوایل برنامه فضایی ناسا می توانست به رئیس جمهور کندی در مورد جاه طلبی های تازه فرود آمدن ماه در کشور متوقف شود ، در زمانی که ایالات متحده از اتحاد جماهیر شوروی عقب بود.

  آگهی

  بیش از نیم قرن بعد ، نام گریسوم از حافظه کمرنگ شده است. شپارد افتخار اولین پرواز فضایی ایالات متحده را دارد ، جان گلن اولین پرواز مداری را انجام داد و نیل آرمسترانگ قدم به قمر گذاشت. با این وجود پس از یک کار کاملا مختصر که در آتش سوزی آپولو 1 1967 به طرز ناخوشایند پایان یافت ، گریسوم نه به عنوان یک پاورقی بدشانس بلکه به عنوان یک قهرمان واقعی شایسته تقدیر است. و برای فضانوردان امروزی ، تجربه نزدیک به مرگ گریسوم در اقیانوس اطلس اهمیت تازه ای یافته است و یادآوری هوشیارانه ای از خطر دریا ارائه می دهد زیرا ناسا قصد دارد کپسول Orion خود را از اعماق فضا از طریق اقیانوس بازگرداند.

خبرهای دیگر از علوم پایه