خبر

 • تک بورد - کودک نوپا پس از 3 مورد مشکوک در DRC بر اثر ابتلا به ابولا درگذشت. 148 مخاطب شناسایی شد

  کودک نوپا پس از 3 مورد مشکوک در DRC بر اثر ابتلا به ابولا درگذشت. 148 مخاطب شناسایی شد
  15 روز و 10 ساعت قبل

  مقامات بهداشتی برای محدود کردن شیوع این بیماری کشنده در حال مسابقه هستند.
  مقامات بهداشتی در جمهوری دموکراتیک کنگو در تلاش برای بررسی شیوع احتمالی ابولا پس از مرگ یک پسر بچه 3 ساله بر اثر این بیماری در 6 اکتبر هستند. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی ، عفونت کودک نوپا با بیماری مهلک ویروسی در 8 اکتبر.

  مرگ پسر به دنبال مرگ مشکوک سه تن از همسایگانش ، یک پدر و دو دخترش است. یکی از دختران در 14 سپتامبر ، به دنبال آن پدر در 19 سپتامبر و مرگ دختر دیگر در 29 سپتامبر فوت کرد. این خانواده علائم مشابه با ابولا را نشان دادند اما برای ویروس مورد آزمایش قرار نگرفتند. اما این دو دختر مبتلا به مالاریا مثبت بودند.

  مرگ خانواده همراه با کودک نوپا در منطقه بهداشتی Butsili ، نزدیک شهر بن ، یکی از کانون های ابولا 2018-2020 رخ داد. شیوع این بیماری در استان کیوو شمالی DRC. این شیوع منجر به 3،470 مورد و 2،287 مرگ شد. علاوه بر این ، شمال کیوو در اوایل امسال شیوع ابولا کوچکتری را تجربه کرد که بین فوریه و مه ، شامل 12 مورد و 6 مورد مرگ بود. در صورت شیوع گذشته یا در صورتی که نتیجه یک رویداد جدید نشت حیوانات از حیوانات باشد. شناخته شده است که ویروس ابولا در جمعیت حیوانات این منطقه از DRC وجود دارد. اما این نیز بسیار محتمل است که ویروس از عفونت خفته در یک فرد دوباره بیرون بیاید. می تواند پس از سالها خوابیدن در یک فرد آلوده ظاهر شود - و سپس جرقه شیوع جدیدی را ایجاد کند. به نظر می رسد که علت شیوع کوچکی در گینه است که در ژانویه سال جاری شروع شد و در ژوئن اعلام شد. تجزیه و تحلیل ژنتیکی انواع ویروس ابولا در آن شیوع کوچک بیشترین ارتباط را با انواع مشاهده شده در شیوع گسترده آفریقای غربی بین سالهای 2013 تا 2016 داشت. این شیوع بزرگترین شیوع در تاریخ ثبت شده بود ، که باعث بیش از 28000 مورد و 11000 مرگ بیشتر در گینه شد ، لیبریا ، و سیرالئون.

  تبلیغات

  مقامات بهداشتی که به گروه جدید مرگ و میر در منطقه بهداشتی Butsili پاسخ می دهند ، مشتاق هستند که تشخیص دهند آیا این موارد با شیوع بیماری قبلی مرتبط هستند یا خیر. دکتر فیونا براکا ، مدیر واکنش اضطراری در دفتر آفریقای سازمان بهداشت جهانی ، روز دوشنبه به تلگراف گفت: "تعیین اینکه آیا شیوع بیماری به هم مرتبط است ، مهم است." براکا خاطرنشان کرد که نمونه ها برای توالی به موسسه ملی تحقیقات زیست پزشکی در کینشاسا ارسال شده است. او گفت: "ما انتظار داریم که تا پایان هفته کاری باید نتایج را به دست آوریم." در ارزیابی اولیه خطر ، WHO خاطرنشان کرد که این چهار مورد به طور جداگانه در چندین مرکز بهداشتی بستری شده اند که "اقدامات پیشگیری و کنترل عفونت ممکن است مطلوب نبوده باشد". علاوه بر این ، قربانیان بدون رعایت پروتکل های دفن ایمن و با وقار برای جلوگیری از انتشار ویروس از طریق مایعات بدن آلوده به خاک سپرده شدند. در حال پیگیری توسط تیم پاسخگویی است.

  اگرچه جمهوری خلق جمهوری متحده ظرفیت قابل ملاحظه ای برای تشخیص و پاسخگویی به شیوع ابولا ایجاد کرده است ، اما WHO ابراز نگرانی کرد که این کشور با چالش های قابل توجهی در واکنش های م ،ثر ، از جمله فقر ، جامعه مواجه است. بی اعتمادی ، سیستم های بهداشتی ضعیف و بی ثباتی سیاسی ، که همه آنها سرعت ظهور ابولا در جمهوری خلق کنونی را تسریع می کند. WHO همچنین خاطرنشان کرد که این کشور با شیوع بیماری کووید -19 ، وبا ، مننژیت و سرخک روبروست که می تواند "توانایی کشور در تشخیص سریع و واکنش به ظهور مجدد موارد [ابولا] را به خطر بیندازد.

خبرهای دیگر از علوم پایه