خبر

 • تک بورد - کشتی‌هایی از 1581 بندر ممکن است به قطب جنوب بروند و مهمانان ناخواسته را به همراه داشته باشند

  کشتی‌هایی از 1581 بندر ممکن است به قطب جنوب بروند و مهمانان ناخواسته را به همراه داشته باشند


  11 روز و 19 ساعت قبل

  قطب جنوب بیشتر از آنچه فکر می کردیم به هم متصل است و به امنیت زیستی بهتری نیاز دارد.
  در حال حاضر، قطب جنوب و آب های اطراف آن به طور شگفت انگیزی عاری از گونه های مهاجم هستند. با این حال، طبق تحقیقات جدید، این وضعیت ممکن است در آینده ای نه چندان دور به لطف سطح تکان دهنده اتصال با بنادر در سراسر جهان تغییر کند. کشتی‌ها به‌طور تصادفی می‌توانند مجموعه‌ای از حیات دریایی را حمل کنند، که به نوبه خود می

  طبق گفته آرلی مک کارتی، محققی در بخش جانورشناسی دانشگاه کمبریج و بررسی قطب جنوب بریتانیا، همه این کشتی‌های آبی خطر بازدیدکنندگان ناخواسته را به همراه دارند. و بازدیدکنندگان ممکن است شانس بیشتری برای جابجایی نسبت به آنچه قبلاً فکر می‌کردیم داشته باشند.

  "ما از سایر مناطق سرد جهان، از جمله قطب شمال، می‌دانیم که چیزهایی که روی بدنه کشتی‌ها رشد می‌کنند، کاملاً از جایی منتقل می‌شوند. مک کارتی به Ars گفت. ما همچنین می‌دانیم که کشتی‌هایی که به قطب جنوب می‌روند چیزهایی در حال رشد دارند. چیزی که ما تا این لحظه نمی‌دانستیم جزئیات دقیقی بود که آن کشتی‌ها به کجا می‌روند.»

  تبلیغات

  در حال سقوط

  تحقیق مک کارتی نشان می‌دهد که 1581 بندر در سراسر جهان با اتصال به قطب جنوب. اینها بنادری هستند که حداقل یک کشتی از آنها به منطقه سفر کرده است، که طبق معاهده قطب جنوب به عنوان جنوب عرض جغرافیایی -60 درجه تعریف شده است. برای تعیین این موضوع، او و تیمش به داده‌های حمل و نقل از Lloyd’s List Intelligence، یک منبع قدیمی و قابل اعتماد از داده‌های دریایی، داده‌های تماس بندری، و داده‌های خام ماهواره‌ای نگاه کردند. مک کارتی با اشاره به بنادر گفت: "آنها به نوعی به قطب جنوب متصل هستند." این بدان معنی است که گونه های بی شماری مانند خرچنگ ها، خرچنگ ها و جلبک ها از تعداد زیادی از مکان ها می توانند در این منطقه قرار گیرند. با افزایش کشتیرانی جهانی - و همچنان که محققان و گردشگران به سمت این آب‌ها ادامه می‌دهند - احتمال وجود گونه‌های مهاجم نیز افزایش می‌یابد. همچنین نگرانی در مورد حرکت برخی از گونه ها از شمال به قطب جنوب، به طور بالقوه در کشتی های توریستی یا تحقیقاتی وجود دارد. گونه‌هایی از قطب شمال احتمالاً با سرما سازگار هستند و می‌توانند در قطب جنوب سرد بهتر از گونه‌هایی که از جایی در جنوب استوا وارد می‌شوند رشد کنند.

  آب‌های قطب جنوب عمدتاً عاری از گونه‌های دریایی مهاجم هستند - تعدادی مهاجم نیز وجود دارد. علف ها و حشرات - و اقیانوس از بسیاری از اقیانوس های دیگر منزوی تر است. دلیل این امر عمدتاً اقیانوس جنوبی همسایه است که جریان هایی در اطراف قطب جنوب دارد. آنها به ویژه قوی هستند و نوعی مانع را تشکیل می دهند. مک کارتی گفت: «هر چیزی که از طریق جریان‌های اقیانوسی از اقیانوس‌های دورتر به شمال می‌آید، می‌تواند به جای عبور از اقیانوس جنوبی از قطب جنوب منحرف شود... «[آنها] بسیاری از چیزهایی را که از طریق جریان‌های آبی وارد می‌شوند متوقف می‌کنند.» و افزود که فوک‌ها و نهنگ‌ها می‌توانند از این جریان‌ها عبور کنند، حتی اگر صدف‌ها، ماهی‌ها و جلبک‌ها اغلب مسدود می‌شوند.


  تگ ها:

  کشتی‌ی , 1581 , بندر , ممکن , جنوب , بروند , مهمانان , ناخواسته , همراه , داشته , باشند


  v 6
خبرهای دیگر از علوم پایه