اگرچه Firefly Aerospace تنها چند هفته از اولین تلاش خود برای پرتاب فاصله دارد ، اما ">

خبر

 • تک بورد - کرم شب تاب طرح ماموریت ماه را با هدف پرتاب در سال 2023 تکمیل کرد

  کرم شب تاب طرح ماموریت ماه را با هدف پرتاب در سال 2023 تکمیل کرد
  14 روز و 20 ساعت قبل

  "ما شرکای خوبی انتخاب کرده ایم و آنها را با دقت مشاهده کرده ایم."
  اگرچه Firefly Aerospace تنها چند هفته از اولین تلاش خود برای پرتاب فاصله دارد ، اما شرکت فضایی مستقر در تگزاس در حال پیشرفت خوبی در این زمینه است. اولین مأموریت برای فرود بر روی ماه

  کرم شب تاب روز دوشنبه گفت که مرحله "بررسی طراحی بحرانی" برنامه خود را برای توسعه یک کاوشگر ماه به پایان رسانده است. این بدان معناست که این شرکت اکنون می تواند به ساخت و سفارش قطعات سفینه فضایی "شبح آبی" بپردازد و مونتاژ آن را آغاز کند. هدف Firefly این است که فضاپیما را به عنوان محموله اصلی موشک Falcon 9 در پاییز 2023 پرتاب کند. انجام آزمایشات علمی به ماه ناسا 93.3 میلیون دلار برای این مأموریت شبح آبی پرداخت می کند ، که 10 محموله را در سپتامبر 2023 به حوضه ماه Mare Crisium منتقل می کند. برای قیمتهای پایین

  ویلیام کوگان ، مهندس ارشد Blue Ghost ، به Ars گفت. "ما طی هشت ماه مراحل نقد و بررسی طراحی مهم را پشت سر گذاشتیم ، که سرعت بسیار بالایی برای ارسال چیزی به سطح ماه است.

  لندر مانند یک فرد بزرگ ، اندازه ای حدود 2 متر است و می تواند 155 کیلوگرم بار را به سطح ماه حمل کند. کوگان گفت: از زمانی که ناسا دستور ماموریت را صادر کرد ، Firefly حدود 2.5 سال زمان برای طراحی و ساخت این کاوشگر داشته است. ماه با سرعت 10 مگابیت بر ثانیه یک دوربین ، در بالای فضاپیما ، برای حرکت به سمت زمین و حرکت آن بر روی ماه و خسوف آن هنگام حرکت در افق تنظیم می شود. کوگان گفت که مشتاق است چنین دیدگاهی از سیاره سرزمین ما را با کل جهان به اشتراک بگذارد.

  تبلیغات

  تا به امروز ، ناسا شش ماموریت را به عنوان بخشی از برنامه باربری تجاری ماهانه تجاری انتخاب کرده است. دو مورد اول ، جداگانه توسط Astrobotic و Intuitive Machines ساخته شده اند ، ممکن است در سال 2022 راه اندازی شوند. اگر Blue Ghost برنامه تولید خود را حفظ کند ، باید سومین یا چهارمین ماموریت خصوصی ایالات متحده برای فرود بر روی ماه باشد.

  Firefly به عنوان یک شرکت پرتاب کننده شروع به کار کرد و اولین پرتاب موشک آلفا را در اوایل سپتامبر انجام داد. تام مارکوزیک ، مدیر عامل شرکت ، گفت که این موشک پس از خاموش شدن یکی از موتورهای مرحله اول آن تنها چند ثانیه پس از پرتاب شکست خورد ، اما این شرکت در حال حاضر در مسیر دوم خود است. این شرکت قصد دارد در ماه دسامبر سخت افزار پرواز دوم خود را به محل پرتاب در پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ تحویل دهد و ممکن است تا ژانویه 2022 اقدام به پرتاب کند. مارکشیچ گفت ، توسعه Blue Ghost یک چالش است زیرا بیشتر به شرکای خارجی متکی است. به عنوان مثال ، موتورهای فضاپیما توسط یک شرکت اوکراینی به نام Flight Control ساخته می شوند. و مسائل مربوط به زنجیره تامین که صنایع دیگر را تحت تأثیر قرار داده است ، بخش هوافضا را نیز تحت تأثیر قرار داده است. src = "https://techbord.com/picsbody/2110/6782-1.jpg" alt = "https://techbord.com کرم شب تاب طرح ماموریت ماه را با هدف پرتاب در سال 2023 تکمیل کرد"> بزرگنمایی/تیم شبح آبی در مقابل واقعی نمایش داده می شود مدل های سفینه فضایی. Firefly Aerospace

  مارکوسیچ در مورد پرتاب برنامه ریزی شده Blue Blue و فرود بر روی ماه گفت: "من می گویم زنجیره تامین بزرگترین نگرانی من است ، اما نگرانی جدی نیست." "راهی که ما آن را کاهش داده ایم این است که ما شرکای خوبی انتخاب کرده ایم و آنها را با دقت تماشا کرده ایم. در کل احساس خوبی دارم." برای مقیاس گذاری در صنعت فضایی ، یک شرکت باید بیش از راه اندازی کار انجام دهد. به عنوان مثال ، SpaceX با استفاده از فضاپیماهای Dragon و Starlink ، فراتر از پرتاب تنوع پیدا کرده است.

  بنابراین ، Firefly علاوه بر توسعه موشک بزرگتر "بتا" و کاوشگر Blue Ghost ، در حال کار بر روی وسیله نقلیه فضایی این شرکت خصوصی دور اول بودجه سری A را در اوایل سال جاری تکمیل کرد و قصد دارد تا 10000000000 دلار یا بیشتر را در سه ماهه اول سال 2023 برای تأمین بودجه فعالیتهای توسعه در حال توسعه خود جمع آوری کند.

خبرهای دیگر از علوم پایه