خبر

 • تک بورد - کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا اولین فضاپیمایی است که در جو خورشید پرواز می کند

  کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا اولین فضاپیمایی است که در جو خورشید پرواز می کند


  1 ماه قبل

  کاوشگر خورشیدی پارکر در 12 آگوست 2018 پرتاب شد. اولین سفینه ناسا که به نام یک فرد زنده نامگذاری شد، زمان کمی را برای شروع به کار تلف کرد. کمتر از سه ماه پس از پرتاب، بیش از هر جسم مصنوعی دیگری به خورشید نزدیک شد. اکنون به یک نقطه عطف دیگر دست یافته است.

  همان‌طور که ناسا اشاره می‌کند، خورشید با زمین متفاوت است زیرا سطح جامد ندارد. در عوض، یک جو فوق گرم وجود دارد که در آن مواد خورشیدی توسط نیروهای مغناطیسی و گرانش به خورشید متصل می شوند. گرما و فشار روی این مواد اثر می گذارد و آنها را از مرکز خورشید دور می کند. همانطور که آنها دورتر می شوند، میدان های مغناطیسی و گرانش تسلط خود را از دست می دهند و پایان جو خورشیدی و آغاز باد خورشیدی را نشان می دهند - منطقه ای که اخترشناسان از آن به عنوان سطح بحرانی Alfvén یاد می کنند.

  تا همین اواخر، اخترشناسان تنها یک تخمین تقریبی از جایی که دقیقاً سطح بحرانی آلفون قرار دارد بر اساس تصاویر و داده‌های گرفته شده از راه دور داشتند.

  در طول هشتمین پرواز خود با خورشید در 28 آوریل 2021، خوانش‌هایی از پارکر خورشیدی انجام شد. کاوشگر به دانشمندان تأیید کرد که واقعاً از سطح بحرانی آلفون در حدود 8.1 میلیون مایل از سطح ستاره عبور کرده و برای اولین بار وارد جو خورشید شده است. در واقع، داده‌ها نشان می‌دهند که کاوشگر چندین بار در طول عبور از تاج عبور کرده و از آن خارج شده است، که تأیید می‌کند که خط سطح صاف نیست، بلکه دارای قله‌ها و دره‌هایی است

  دانشمندان مشتاقانه منتظرند تا حتی اطلاعات بیشتر در مورد خورشید در طول پروازهای آینده، که بعدی آن برای ژانویه 2022 برنامه ریزی شده است. انتظار می رود کاوشگر در نزدیک ترین حالت خود تا 3.83 میلیون مایلی از سطح خورشید پرواز کند.

  اعتبار تصویر استیو گریبن

  p>


  تگ ها:

  کاوشگر , خورشیدی , پارکر , ناسا , اولین , فضاپیمایی , خورشید , پرواز


  v 11
خبرهای دیگر از علوم پایه