خبر

 • تک بورد - کاوشگر جونو ناسا بینش بیشتری درباره مشتری غول گازی ارائه می دهد

  کاوشگر جونو ناسا بینش بیشتری درباره مشتری غول گازی ارائه می دهد
  10 روز و 4 ساعت قبل

  بیش از پنج سال از ورود فضاپیمای جونو ناسا به مدار مشتری می گذرد. در آن زمان، جونو انبوهی از اطلاعات را در مورد غول گازی در اختیار منجمان و دانشمندان قرار داده است، که برخی از آنها اخیراً برای اولین بار از طریق مجموعه ای از مجلات منتشر شده به اطلاع عموم رسیده است.

  از زمان ورود به مدار مشتری، جونو تا به امروز 37 بار از این سیاره عبور کرده است. هر بار، این فضاپیما از مجموعه ای از ابزارهای تخصصی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بزرگترین سیاره در منظومه شمسی استفاده می کند.

  برای مثال، رادیومتر مایکروویو فضاپیما (MWR)، برای نگاه کردن به زیر ابرهای مشتری استفاده می شود. ساختار طوفان‌های متعددی را که در سراسر سیاره خشمگین هستند، مطالعه کنید. از این داده ها، دانشمندان توانستند تعیین کنند که طوفان های استاندارد در بالا گرم تر، در پایین سردتر و چگالی جوی کمتری دارند. پادسیکلون‌ها، مانند لکه قرمز بزرگ که در جهت مخالف می‌چرخند، از بالا سردتر و در پایین گرم‌تر هستند.

  داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که برخی از طوفان‌های مشتری بسیار بلندتر از حد انتظار هستند و برخی از آنها در حال گسترش هستند. 60 مایلی زیر قله ابرها. سایرین، مانند لکه قرمز بزرگ، بیش از 200 مایل امتداد دارند.

  ناسا در اوایل امسال مأموریت جونو (همراه با InSight) را تا سپتامبر 2025 یا پایان عمر آن، هر کدام که زودتر اتفاق بیفتد، تمدید کرد. ، که طی آن سیاره و حلقه ها و قمرهای آن را بیشتر مطالعه خواهد کرد.

خبرهای دیگر از علوم پایه