خبر

 • تک بورد - کاوشگر آرتمیس ناسا منطقه سایه دار ماه را کاوش می کند

  کاوشگر آرتمیس ناسا منطقه سایه دار ماه را کاوش می کند
  17 روز و 13 ساعت قبل

  Volatiles Investigating Polar Exploration Rover (VIPER) قرار است در سال 2023 با موشک SpaceX Falcon-Heavy به فضا برود و با فرودگر گریفین Astrobotic به ماه همراه خواهد شد. برنامه این است که در نزدیکی حاشیه غربی دهانه نوبیل در قطب جنوبی فرود بیایید و مناطق اطراف و زیرسطحی را برای آب و سایر منابع جستجو کنید.

  ناسا گفت قطب جنوبی ماه یکی از سردترین محیطهای منظومه شمسی است. هیچ مأموریت دیگری به سطح ماه در این منطقه کاوش نکرده است. تا کنون ، دانشمندان فقط با استفاده از ابزارهای متصل به مدارها و ماهواره ها قادر به مطالعه آن از راه دور بوده اند. این منطقه خاص از دهانه به دلیل دسترسی به مریخ نورد و نزدیکی آن به سایر مناطق مورد علاقه ، مانند نقاط سایه دائمی ، به عنوان محل فرود انتخاب شد. دسترسی به مناطق روشن نیز مهم بود ، زیرا مریخ نورد می تواند از پانل های خورشیدی خود برای شارژ و گرم نگه داشتن استفاده کند.

  https://techbord.com کاوشگر آرتمیس ناسا منطقه سایه دار ماه را کاوش می کند

  توماس زوربوچن ، مدیر علوم در مقر ناسا ، گفت که داده های مریخ نورد این اطلاعات را فراهم می کند بینش بیشتری در مورد منشا و تکامل ماه ، و کمک به ماموریت های آینده آرتمیس. به طور خاص ، تیم امیدوار است بتواند نحوه ی یخ زدگی و منابع دیگر را در کره ماه ، منبع آن و نحوه حفظ آنها برای میلیاردها سال و همچنین "نحوه فرار و کجا رفتن آنها"

  اگر همه چیز مطابق برنامه پیش برود ، VIPER قادر خواهد بود در طول ماموریت 100 روزه ، حداقل شش منطقه مورد علاقه علمی را مورد بازدید قرار دهد ، در صورتی که وقت خود را صرف کنید.

  ناسا میزبان Ask Me همه چیز در 21 سپتامبر ساعت 3 بعد از ظهر در Reddit به پایان می رسد شرقی.

  اعتبار تصویر ناسا

خبرهای دیگر از علوم پایه