خبر

 • تک بورد - کاهش هزینه های تجدیدپذیرها بعید است به این زودی به ارتفاع برسد

  کاهش هزینه های تجدیدپذیرها بعید است به این زودی به ارتفاع برسد
  15 روز و 6 ساعت قبل

  بر اساس پیش بینی های اولیه قیمت ها میزان استفاده ما از انرژی سبز را دست کم گرفته اند. پیش بینی های قبلی هزینه های انرژی به طور مداوم میزان ارزان بودن انرژی تجدیدپذیر در آینده و همچنین مزایای استفاده سریع از آنها را دست کم گرفته است. گزارش جدید از موسسه تفکر اقتصادی جدید در دانشگاه آکسفورد

  این گزارش در مورد بیش از 50 فناوری مانند انرژی خورشیدی ، باد دریایی و بیشتر پیش بینی می کند و آنها را با آینده ای که هنوز از کربن استفاده می کند مقایسه می کند. "این فقط خبر خوبی برای منابع تجدیدپذیر نیست. متیو آیوز ، یکی از نویسندگان این گزارش و محقق ارشد در برنامه انتقال کربن پس از کربن آکسفورد ، به Ars گفت.

  این مقاله از روش های پیش بینی هزینه احتمالی استفاده کرده است. داده های گذشته و پیشرفت های تکنولوژیکی فعلی و جاری در زمینه تجدیدپذیر را برای یافته های آن در نظر بگیرید. همچنین از داده های زیادی از منابع مانند آژانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر (IRENA) و بلومبرگ استفاده شده است. این گزارش علاوه بر بررسی هزینه (که به ازای هر واحد تولید انرژی در طول زمان نشان داده می شود) ، یافته های خود را در سه سناریو نشان می دهد: انتقال سریع به انرژی های تجدیدپذیر ، گذار آهسته و بدون انتقال.

  در مقایسه با چسبیدن به سوخت های فسیلی ، تغییر سریع به انرژی های تجدیدپذیر می تواند میلیاردها دلار صرفه جویی داشته باشد ، حتی بدون در نظر گرفتن مواردی مانند خسارات ناشی از تغییرات آب و هوایی یا هرگونه منافع ناشی از کاهش آلودگی. حتی فراتر از صرفه جویی ، استفاده از منابع تجدیدپذیر می تواند به جهان کمک کند تا گرم شدن کره زمین را به 1.5 درجه سانتیگراد برساند. بر اساس این گزارش ، اگر خورشید ، باد و بی شمار دیگر ابزارهای انرژی سبز روندهای استقرار را دنبال می کردند که پیش بینی می شود در دهه آینده ، طی 25 سال آینده جهان به طور بالقوه می تواند یک سیستم انرژی خالص بدون صفر را مشاهده کند.

  "انتقال انرژی همچنین در هزینه ما صرفه جویی می کند. ما باید به هر حال آن را انجام دهیم. بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی (IEA) ، به عنوان مثال ، اکنون خورشیدی نسبت به ایجاد نیروگاه های جدید زغال سنگ یا گاز ارزان تر است. با این حال ، چندین گزارش در گذشته نشان می دهد که در برخی موارد ، کاهش هزینه های تجدیدپذیر شروع به افزایش می کند. به عنوان مثال ، همان گزارش IEA نشان می دهد که قیمت باد دریایی در حال حاضر کاهش می یابد.

  تبلیغات

  با این حال ، مقاله دیگری اخیر پیش بینی های آینده منابع تجدیدپذیر را مورد بررسی قرار داده و همچنین دریافت که بسیاری از تحقیقات قبلی دست کم گرفته شده است. کاهش هزینه های آینده در این زمینه. به گفته آیوز ، گزارشات گذشته پیشرفتهای تکنولوژیکی را که منجر به کاهش مداوم قیمت تجدیدپذیرها می شود ، دست کم می گیرند. مقاله Ives نشان می دهد که مدلهای مورد استفاده در این پیش بینی های دیگر دارای دو مشکل بوده اند: آنها در مورد حداکثر نرخ رشد تجدیدپذیر فرض می کنند و از "هزینه های کف" استفاده می کنند ، نقطه ای که در آن قیمت ها نمی توانند بیشتر کاهش یابد.

  گزارش آیوز عمدتا بر روند پیشرفت فناوری متمرکز است ، که بخشی از چیزی است که انرژی های تجدیدپذیر را ارزان تر کرده است. تجدیدپذیرها به طور معمول فراتر از انتظار مقالات قبلی عمل کرده اند. ایوز گفت: "آنها مدتهاست این پیش بینی ها را اشتباه می گیرند." "می بینید که ما بارها و بارها آن پیش بینی ها را نقض کرده ایم." ایوز گفت به جای آنکه فلات ناشی از پیشرفت ها وجود داشته باشد ، این احتمال بیشتر وجود دارد که با تسلط چیزهایی مانند خورشیدی و باد بر بازار ، قیمت ها کندتر کاهش یابد. در آن زمان ، پیشرفتهای تکنولوژیکی ممکن است هنوز اتفاق بیفتد ، اما ممکن است به دفعات فعلی پیشرفت نکند. ایوز گفت: "این استقرار است که سرعت آن را کاهش می دهد."

  "بیش از حد بدبین"

  به گفته مایکل تیلور ، این امر تا حد زیادی با یافته های IRENA همخوانی دارد. او تحلیلگر ارشد این گروه است که اخیراً گزارش خود را منتشر کرده است. به گفته تیلور ، گروه دریافت که محرک های کاهش هزینه-بهبود فناوری ، زنجیره تامین ، مقیاس پذیری و فرآیندهای تولید-برای خورشیدی و باد به احتمال زیاد حداقل تا 10 تا 15 سال آینده ادامه خواهد داشت. وی گفت: ممکن است پیش بینی های قبلی در برآوردهای خود محافظه کارانه باشد.

  تیلور به Ars گفت: "من انتظار دارم که آنها بیش از حد بدبین باشند.

  با این حال ، وی خاطرنشان کرد که برخی مسائل ممکن است کاهش ها کندتر شود به عنوان مثال ، همه گیری زنجیره تامین جهانی را مختل کرد و به دست آوردن برخی مواد ضروری ، مانند پلی سیلیکون مورد استفاده در صفحات خورشیدی را دشوار کرد. همچنین برخی موانع برای اجرای کامل تجدیدپذیرها مانند یارانه نفت و گاز ، افکار عمومی ، مجوزها و غیره وجود دارد. تولید برق تجدیدپذیر "، تیلور گفت. "ما سیاستگذاران را تشویق می کنیم تا با جدیت به دنبال رفع موانع موجود باشند."

خبرهای دیگر از علوم پایه