خبر

 • تک بورد - کاشت مغز افسردگی شدید بیمار را در مطالعه

  کاشت مغز افسردگی شدید بیمار را در مطالعه "برجسته" ایالات متحده تسکین می دهد
  16 روز و 13 ساعت قبل

  این دستگاه هنگامی که فعالیت عصبی مرتبط با افکار غیر منطقی را تشخیص می دهد ، مغز را از بین می برد.
  محققان آمریکایی با استفاده از ایمپلنت الکترونیکی که مانند یک ضربان ساز عصبی عمل می کند ، افسردگی شدید و طولانی مدت بیمار را برطرف کرده و مدارهای مغزی مرتبط با احساسات منفی را بازنشانی می کند.

  تیم دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو (UCSF) گفتند که این مطالعه "موفقیت مهمی" در تلاش علمی برای درمان اختلالات روانپزشکی از طریق وسایل الکترونیکی عصبی با دقت هدفمند بود. این مطالعه در مجله Nature Nature منتشر شده است. اندرو کریستال ، استاد روانپزشکی UCSF گفت.

  در یک کنفرانس تلویزیونی مطبوعاتی قبل از انتشار این مطالعه ، بیمار 36 ساله ، که فقط خواستار نامش سارا شود ، گفت که ایمپلنت تغییر شکل داده است. زندگی او پس از پنج سال افسردگی شدید که به هیچ ترکیبی از داروها یا درمان های تشنجی پاسخ نمی داد. او می گوید: "من هر روز با افکار خودکشی شکنجه می شدم." "من در انتهای خط بودم."

  تقریباً بلافاصله پس از اینکه در اعماق مغز او قرار داده شد ، این دستگاه کمک کرد ، که تا کنون به مدت یک سال ادامه داشته است. هنگامی که فعالیت عصبی مرتبط با افکار غیرمنطقی را تشخیص می دهد ، که قبلاً وسواس های افسردگی را به دنبال داشت ، الکترودهای آن یک پالس الکتریکی کوتاه و اصلاح کننده را ارائه می دهند و به گفته سارا "چرخه متوقف می شود".

  مغز عمیق تحریک (DBS) اخیراً به یک درمان معمول برای صرع و بیماری پارکینسون تبدیل شده است ، اما موفقیت محدودی در برابر افسردگی داشته است ، که به گفته سازمان بهداشت جهانی 280 میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. حدود 30 درصد از بیماران افسرده به درمانهای موجود پاسخ مناسبی نمی دهند.

  تبلیغات

  مشکل استفاده از وسایل الکترونیکی عصبی در افسردگی این بود که دانشمندان اطلاعات نسبتاً کمی در مورد مدارهای مغزی مرتبط با این بیماری داشتند. کشف کلیدی تیم UCSF یک "نشانگر زیستی" بود که علائم علائم افسردگی را نشان می داد ، الگوی خاصی از فعالیت عصبی در قسمتی از مغز به نام آمیگدال که با واکنش به تهدیدها سروکار دارد.

  دستگاه DBS مورد استفاده در این مطالعه از مطالعه مورد استفاده برای درمان صرع اقتباس شده است. هنگامی که نشانگر زیستی موجود در آمیگدال را تشخیص می دهد ، پالس های الکتریکی کوچکی را به ناحیه دیگر ، مخطط شکمی می فرستد ، که بخشی از سیستم پاداش و لذت مغز است. این بلافاصله علائم خلقی ناخواسته را برطرف می کند.

  سمیر شث ، جراح مغز و اعصاب در کالج پزشکی بیلور در هوستون که در تحقیقات UCSF مشارکت نداشت ، در حال انجام آزمایش دیگری از ایمپلنت های شخصی برای درمان افسردگی است. برای انتشار نتایج مثبت او گفت که این دو پروژه نشان دهنده روند تحقیق در جهت توسعه "رویکردی شخصی تر برای درمان های روانپزشکی" بر اساس تحریک مدارهای خاص مغزی است.

  اگرچه این روش امیدوار کننده بود ، اما سارا اولین بیمار در اولین مورد بود کاترین اسکانگوس ، استادیار روانپزشکی UCSF ، محاکمه منتشر شده را هشدار داد. Scangos دو فرد دیگر مبتلا به افسردگی شدید را برای شرکت در این تحقیق ثبت نام کرده است و برای 12 بیمار به طور کلی هدف گذاری کرده است.

  "ما باید نحوه تغییر این مدارها در بیماران را بررسی کنیم و این کار را چندین بار تکرار کنیم." گفت: "و ما باید ببینیم که آیا نشانگر زیستی یا مدار مغزی فرد در طول زمان با ادامه درمان تغییر می کند یا خیر." و روش بالقوه خطرناک وقتی اسکنگوس جزئیات مدارهای مغزی زیر افسردگی را بهتر درک کرد ، "ما امیدواریم که نشانگرهای زیستی غیرتهاجمی را پیدا کنیم که می تواند در درمان های غیر تهاجمی مورد استفاده قرار گیرد."

  © 2021 The Financial Times Ltd. همه حقوق محفوظ است به هیچ وجه توزیع ، کپی یا اصلاح نشود.

خبرهای دیگر از علوم پایه