خبر

 • تک بورد - کارشناسان

  کارشناسان "به شدت نگران" نوع دلتا هستند زیرا تعداد کشته های ایالات متحده 600،000 نفر است
  13 روز و 5 ساعت قبل

  واکسن ها علیه این نوع م effectiveثر هستند ، اما کارشناسان نگران میزان پایین واکسیناسیون هستند.
  با توجه به بسیاری از معیارها ، ایالات متحده در حال حاضر نسبت به ویروس همه گیر کرونر نسبتاً خوب عمل می کند. موارد ملی ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر در کمترین مواردی است که از اوایل سال گذشته مشاهده نشده است. چندین ایالت هدف واکسیناسیون 70 درصد بزرگسالان با حداقل یک دوز را گرفته اند و بسیاری از

  اما این دستاوردهای سخت و دشوار امروز با یک نقطه عطف وحشتناک همراه است: تعداد کشته شدگان ملی به 600000 نفر رسیده است. این تقریباً تعداد جمعیت میلواکی یا بالتیمور است. و کارشناسان ابراز نگرانی می کنند که وضعیت شیوع همه گیر ممکن است بار دیگر در ایالات متحده بدتر شود.

  تهدید جدید

  نوع ویروس کرونا ویروس B 1.617.2 که اولین بار در هند مشاهده شد - اکنون توسط Delta نامگذاری شده است سازمان بهداشت جهانی - در حال گسترش است به سرعت در سراسر جهان ، از جمله در ایالات متحده است. تخمین زده می شود حتی از نوع نگران کننده B.1.1.7 مسری تر باشد که در انگلستان مشاهده شد. تخمین زده می شود که این نوع که اکنون آلفا نامیده می شود ، حدود 50 درصد قابل انتقال از ویروس کرونا باشد که در ابتدای سال 2020 از ووهان ، چین خارج شد. دلتا 50 تا 60 درصد مسری تر از آلفا است.

  در انگلیس ، از اوایل آوریل آلودگی با نوع Delta در سطح بسیار کمی شروع به ظهور کرد و سپس به سرعت افزایش یافت. در اوایل ماه ژوئن ، نوع Delta بیش از 60 درصد موارد را تشکیل می داد.

  در اوایل سال جاری ، آلفا نسخه های دیگر ویروس را گسترش داد تا به نژاد غالب در ایالات متحده تبدیل شود. اکنون ، کارشناسان انتظار دارند دلتا جای آن را بگیرد ، درست مانند آنچه در انگلیس انجام شد. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده روز دوشنبه به طور رسمی دلتا را "نوع نگرانی" نامیدند.

  "در حال حاضر ، در ایالات متحده ، [دلتا] حدود 10 درصد از عفونت ها را تشکیل می دهد. این هر دو برابر است. دو هفته ، "اسکات گوتلیب ، کمیسر سابق سازمان غذا و دارو ، روز یکشنبه در Face the Nation گفت. "بنابراین این احتمالاً در ایالات متحده به سویه غالب تبدیل خواهد شد. این بدان معنا نیست که ما شاهد افزایش شدید عفونت ها خواهیم بود ، اما این بدان معناست که این کشور قرار است تسخیر شود. و من فکر می کنم خطر واقعاً برای پاییز است - که این می تواند یک اپیدمی جدید را به سمت پاییز افزایش دهد. "

  تبلیغات

  اطلاعات جدیدی که نشان می دهد دلتا ممکن است باعث بیماری شدیدتر شود علاوه بر گسترش به مردم بیشتری. یافته های اولیه از اسکاتلند حاکی از آن است که عفونت با نوع دلتا تقریباً دو برابر خطر پایان یافتن در بیمارستان در مقایسه با عفونت با نوع آلفا دارد. داده ها روز دوشنبه به عنوان نامه نگاری در Lancet منتشر شد. کارشناسان می گویند برای تأیید این خطر به داده های بیشتری احتیاج دارند. در پایان ماه مه ، محققان بهداشت عمومی انگلیس داده های غیر همتا را بررسی کردند که نشان می دهد دو دوز واکسن Pfizer-BioNTech 88 درصد در جلوگیری از عفونت علامتی با نوع دلتا موثر بود ، در حالی که دو دوز واکسن Oxford-AstraZeneca 60 درصد موثر بودند. (به طور قابل توجهی ، فقط یکبار تزریق از هر دو واکسن محافظت کننده نبود و فقط 33 درصد در برابر عفونت های دلتا علامت داشت. متخصصان بر اهمیت عدم مصرف دوز دوم تأکید کردند.)

  همچنین داده های خارج از اسکاتلند دوشنبه نشان می دهد که دو دوز واکسن Pfizer-BioNTech 79 درصد در برابر نوع دلتا موثر بود ، در حالی که دو دوز واکسن Oxford-AstraZeneca باز هم 60 درصد موثر بود.

  همچنین روز دوشنبه ، PHE تجزیه و تحلیل دیگری را بررسی کرد دریافت که دو دوز واکسن Pfizer-BioNTech 96 درصد در برابر بستری شدن در بیمارستان و دو دوز واکسن Oxford-AstraZeneca 92 درصد در برابر بستری شدن در بیمارستان موثر هستند.

  "بنابراین ما ابزارهایی برای کنترل این مسئله و شکست داریم. گوتلیب خاطرنشان کرد.

  خطر خطرناک

  اما ، کارشناسان هنوز نگران هستند. سرعت واکسیناسیون به میزان قابل توجهی در ایالات متحده کاهش یافته است و بسیاری از ایالات - به ویژه در جنوب - از هدف گرفتن حداقل 70 واکسن بزرگسالان بسیار عقب هستند. جیب های کم واکسیناسیون باعث ایجاد ترس در بین متخصصان از جمله گوتلیب می شود که با ادامه شیوع دلتا ، ممکن است بار دیگر موارد افزایش یابد.

  پیتر هوتز ، مدیر مرکز تولید واکسن بیمارستان کودکان تگزاس ، نگرانی روز سه شنبه را تکرار کرد. ، به سی ان ان گفت که او "بسیار نگران" است در مورد نوع دلتا. وی تأكید كرد كه هم اكنون "زمان كرانچ" است تا كاملاً واكسن شویم - كه پنج تا شش هفته طول می كشد تا شیوع بیشتری در دلتا وجود داشته باشد. التماس ، با اشاره به گسترش سریع نوع دلتا در انگلستان. وی گفت: "ما نمی توانیم اجازه دهیم كه این اتفاق در ایالات متحده بیفتد." این "یک استدلال قدرتمند است ... برای واکسیناسیون".

خبرهای دیگر از علوم پایه