خبر

 • تک بورد - کارآگاه تاریخ: استفاده از فیزیک برای ردیابی تقلب ارز، جعل در طول تاریخ

  کارآگاه تاریخ: استفاده از فیزیک برای ردیابی تقلب ارز، جعل در طول تاریخ
  20 روز و 5 ساعت قبل

  نرون از نظر مالی مسئول بود. بن فرانکلین راه‌های جدیدی برای کشف جعل‌ها ابداع کرد.
  بیشتر مردم فیزیک هسته‌ای را با بمب اتمی یا نیروگاه‌های هسته‌ای مرتبط می‌دانند، و این ارتباط اغلب منفی است. مایکل ویشر، فیزیکدان هسته‌ای در دانشگاه نوتردام، می‌خواهد این تصور را با استفاده از تخصص خود - و برخی از سخت‌افزار تصویربرداری پیچیده‌اش - برای تحقیقاتی که علم، تاریخ و فرهنگ را پیوند می‌دهد، تغییر دهد. کار او

  بیشتر این کار در ارتباط با دانشجویان مقطع کارشناسی در رشته های فیزیک، شیمی، مرمت هنر، تاریخ و مردم شناسی به عنوان بخشی از دوره ای که ویشر در نوتردام در مورد روش ها و تکنیک های مبتنی بر فیزیک در هنر و باستان شناسی تدریس می کند، انجام شد. در این فرآیند، دانش آموزان می توانند به عنوان اپراتور طیف گسترده ای از ابزارها و تکنیک های پیشرفته مبتنی بر فیزیک گواهینامه دریافت کنند. این دوره شامل طیف‌سنج‌های رامان، میکروسکوپ‌های الکترونی عبوری (TEM)، یک شتاب‌دهنده پشت سر هم 3MV، اسکنرهای فلورسانس اشعه ایکس دستی (XRF)، اسکنرهای micro-XRF، و پراش‌سنج‌های اشعه ایکس و غیره است.

  این دوره آموزشی است. موضوعاتی مانند تحلیل غیرمخرب نقاشی های ورمیر و پالمپسست ارشمیدس را پوشش می دهد. ردیابی مرکب هایی که کاتبان قرون وسطایی برای نسخه های خطی اشراق استفاده می کردند. آیا نقشه وینلند واقعی است یا جعلی (اخیراً به طور قطعی جعلی بودن آن نشان داده شد). استفاده از مطالعات کفن تورین برای بحث در مورد عدم قطعیت در تاریخ گذاری کربن. و مروری بر نحوه استفاده لوئیس آلوارز از پرتوهای کیهانی برای جستجوی اتاقک های پنهان در اهرام مصر در دهه 1960.

  توزیع عنصری XRF در ماکرو (A)، میلی متر- (B) و میکرومتر- (C) ) نقشه برداری مقیاس از برگ های یک نسخه خطی تذهیب شده برتونی قرن پانزدهمی.بزرگ‌نمایی / توزیع عنصری XRF در نگاشت‌های ماکرو (A)، میلی‌متری (B) و میکرومتر (C) از برگ‌های یک برتون روشن‌شده قرن پانزدهمی نسخه خطی.KV Manukyan et al., 2016

  یکی از پروژه های Wiescher تجزیه و تحلیل سال 2016 از یک دست نوشته نادر برتونی قرن پانزدهمی بود. ویشر و همکارانش نگاشت عنصری micro-XRF را با طیف‌سنجی رامان ترکیب کردند تا بینش عمیق‌تری در مورد چگونگی تهیه تصاویر نسخه خطی و رنگدانه‌های خاص مورد استفاده به دست آورند. اولین تکنیک عناصر موجود و همچنین ذرات رنگدانه فردی و نحوه توزیع آنها در مناطق مورد نظر را نشان می دهد. دومی برای تجزیه و تحلیل مناطق انتخاب شده برای آشکار کردن ترکیبات مولکولی رنگدانه ها ایده آل است. بر اساس یافته‌های خود، ویشر و نویسندگان همکارش به این نتیجه رسیدند که نسخه خطی برتون احتمالاً کار یک صنعت‌گر یا شاید تعداد کمی از صنعت‌گران است که از یک پالت کار می‌کنند.

  آگهی

  ویشر توجه خود را به این موضوع معطوف کرد. دناری رومی در سال 2019. به گفته ویشر، دناریوس نقره ای رومی، ارز اصلی امپراتوری روم بین سال های 200 قبل از میلاد تا 300 پس از میلاد بود. در طول سلطنت نرون، سکه ها باید 92.5 درصد نقره باشند تا از پول در برابر تورم و کاهش ارزش محافظت شود. ویشر گفت، علیرغم شهرت امپراطور به ظلم و فسق، "نرون یکی از مسولان مالی در میان اجداد و جانشینان خود بود و در راه ضرب سکه ها به قوانین پایبند بود."

  اما. تجزیه و تحلیل سکه ها از 250 قبل از میلاد تا 350 قبل از میلاد نشان دهنده کاهش درصد نقره بود. به گفته ویشر، ضرابخانه های رومی به تدریج دناریوس را به عمد تحقیر کردند تا سود خود را افزایش دهند و تأمین مالی جنگ های جاری در امپراتوری را آسان تر کنند. ضرابخانه ها به تکنیک های متالورژیکی خاصی برای پنهان کردن درصدهای پایین نقره برای جلوگیری از تورم متکی بودند. تا سال 295 پس از میلاد، محتوای نقره فقط حدود 5 درصد بود.

  عکس‌های سکه‌های رومی از دوره جمهوری تا دوره امپراتوری مشخص شده. D – Denarii، A – Antoninianus. تاریخ‌ها تقریبی هستند.بزرگنمایی / عکس های سکه های رومی از دوره جمهوری تا دوره امپراتوری مشخص شده است. د – دناری، الف – آنتونینیانوس. تاریخ ها تقریبی هستند.K.V. Manukyan و همکاران، 2019

  Wiescher و شاگردانش مقیاس XRF را با نقشه برداری PIXE از سکه ها ترکیب کردند تا کیفیت ارز را آزمایش کنند و در مورد تکنیک های تولید بیشتر بیاموزند. آنها همچنین از طیف‌سنجی الکترونی برای اندازه‌گیری محتوای نقره هر سکه و نحوه توزیع ناخالصی‌ها استفاده کردند. تجزیه و تحلیل آنها نشان داد که بیشتر سکه‌ها از نقره و مس تشکیل شده‌اند و ناخالصی‌های گوگرد و آهن منجر به خوردگی در برخی از آنها می‌شود.

  تجار معمولاً هر سکه‌ای را که به عنوان پرداخت ارائه می‌شود با گاز گرفتن روی آنها آزمایش می‌کنند. آنها باید بتوانند طعم نقره را بچشند. این هر گونه تلاش برای بریدن گوشه ها را آشکار می کند. ویشر می گوید: «بنابراین رومی ها تعدادی فناوری جالب در متالورژی اختراع کردند تا [این تحقیر] را پنهان کنند. به عنوان مثال، انداختن یک سکه نقره/مس مخلوط در جیوه مایع باعث حل شدن نقره و جریان یافتن آن در اطراف سکه می شود. ویشر گفت: «سپس سکه را از حمام جیوه بردارید و آن را گرم کنید تا جیوه خارج شود. این به شما یک سکه نقره با هسته مسی می دهد که می تواند آزمایش گاز گرفتن را پشت سر بگذارد.

  تبلیغات

  همان ترفند جایگزینی مقداری از نقره در سکه ها با مس هزاران سال بعد دوباره در آمریکای لاتین اسپانیا ظاهر شد. مستعمرات ویشر 91 ریال نقره مربوط به قرن های 16 و 18 را از مکزیک و پوتوسی، بولیوی تجزیه و تحلیل کرد. بین 1645-1648، محتوای نقره از 92.5 درصد استرلینگ به 70-80 درصد کاهش یافت. بقیه مخلوط مس بود. هنگامی که این در قرن هفدهم کشف شد، بازار نقره در اسپانیا سقوط کرد و ارزش سکه ها کاهش یافت و اثرات مخربی بر اقتصاد استعماری اسپانیا، به گفته ویشر.

  در نهایت برخی از آن نقره از اسپانیا و مکزیک ساخته شد. راه خود را به مستعمرات اولیه آمریکا. مستعمرات در ابتدا سیستم مبادله کالایی بومیان آمریکا را پذیرفتند، خزها و رشته‌هایی از پوسته‌های تزئینی معروف به wampum، و همچنین محصولات کشاورزی و اقلام تولیدی وارداتی مانند میخ را تجارت می‌کردند. اما ضرابخانه بوستون بین سالهای 1653 و 1686 از نقره اسپانیایی برای ضرب سکه استفاده کرد و یک بار دیگر برای افزایش سود خود کمی مس یا آهن به آن اضافه کرد.

  A 20 shilling bill, date 10 اوت 1739، چاپ شده است. نوشته بنجامین فرانکلین.بزرگ کردن / یک اسکناس 20 شیلینگ، تاریخ 10 اوت 1739، چاپ شده توسط بنجامین فرانکلین. مایکل ویشر

  اولین پول کاغذی در سال 1690 ظاهر شد، زمانی که مستعمره خلیج ماساچوست برای پرداخت پول به سربازان برای مبارزه علیه فرانسوی ها در کانادا، ارز کاغذی چاپ کرد. سایر مستعمرات به زودی از این روش پیروی کردند، اگرچه سیستم ارزشی واحدی برای هیچ یک از واحدهای پولی وجود نداشت. برای مبارزه با جعل‌کنندگان اجتناب‌ناپذیر، چاپخانه‌های دولتی گاهی در برش اسکناس فرورفتگی ایجاد می‌کردند که با سوابق دولتی مطابقت می‌داد تا اسکناس‌ها را برای سکه بازخرید کنند. اما این روش ایده‌آل نبود، زیرا ارز کاغذی مستعد آسیب بود.

  با توجه به تاریخ اولیه، مناسب است که بنجامین فرانکلین روی اسکناس 50 سنتی و 100 دلاری ایالات متحده نشان داده شود. با توجه به تلاش های او برای ترویج ارز چاپی و مبارزه با جعل در آمریکای مستعمره. فرانکلین در سن 23 سالگی سردبیر و چاپگر روزنامه موفقی در فیلادلفیا بود و روزنامه پنسیلوانیا را منتشر کرد و در نهایت به عنوان نویسنده مستعار سالنامه پور ریچارد فقیر ثروتمند شد. او از همان ابتدا مدافع قوی ارز کاغذی بود.

خبرهای دیگر از علوم پایه