خبر

 • تک بورد - کارآزمایی واکسن مشکلی را در کودکان در یک محدوده سنی پیدا می‌کند

  کارآزمایی واکسن مشکلی را در کودکان در یک محدوده سنی پیدا می‌کند


  1 ماه قبل

  شرکت پس از یافتن پاسخ ایمنی پایین، دوز سوم را به کارآزمایی اضافه می کند.
  روز جمعه، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که آخرین آزمایش واکسن آنها نتایج عجیبی را در کودکان در محدوده سنی خاص نشان می دهد. کودکان در گروه سنی 2 تا 5 ساله به اندازه کودکان بزرگتر و کوچکتر پاسخ آنتی بادی قوی به واکسن تولید نکردند. در نتیجه، کارآزمایی در حال اصلاح است تا دوز سوم واکسن را برای شرکت‌کنندگان در این گروه سنی شامل

  این کارآزمایی برای ثبت نام 4500 کودک طراحی شد تا ایمنی و کارایی واکسن RNA پیام رسان این شرکت ها را آزمایش کند. این شامل یک آزمایش اولیه از میزان تحمل واکسن در گروه‌های سنی مختلف بود. بر اساس این نتایج، شرکت ها با یک استراتژی دو سطحی پیش رفتند: کودکان 5 تا 11 ساله دو دوز 10 میکروگرم دریافت کردند. کودکان کوچکتر (تا شش ماه در این کارآزمایی) دو دوز 3 میکروگرم را دریافت کردند.

  این کارآزمایی ادامه دارد و هم شرکت کنندگان و هم پزشکان درگیر نسبت به وضعیت شرکت کنندگان نابینا هستند. اما نمونه‌های خون از برخی شرکت‌کنندگان یک ماه پس از دوز دوم گرفته شد و توسط گروه جداگانه‌ای از محققان که از وضعیت واکسن/دارونما شرکت‌کنندگان نابینا نبودند، آنالیز شد. تجزیه و تحلیلی که آنها انجام دادند الگوی غیرمنتظره ای را نشان داد.

  خط پایه برای یک پاسخ موفقیت آمیز معادل نتایج در سنین 16 تا 25 سال تعیین شد، جایی که قبلاً کارایی بالا نشان داده شده بود. سطح پاسخ مشابهی در سنین 6 ماهگی تا 2 سالگی مشاهده شد. اما برای افراد مسن تر از 2 سال و کمتر از 5 سال، این دوز پاسخ قوی ایجاد نکرد.

  برنامه فعلی شرکت ها، قبلاً توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده پذیرفته شده است. آژانس دارویی اروپا، باید حداقل دو ماه پس از دوز دوم صبر کند، و سپس سومین واکسن 3 میکروگرمی را به منظور تقویت بیشتر پاسخ ایمنی انجام دهد.

  شرکت ها تاکید کردند که آزمایش نشان داد که 3 دارو دوز میکروگرم در تمام گروه های سنی که در آن استفاده شده است بی خطر است. و این شرکت جزئیاتی در مورد چگونگی اندازه گیری پاسخ ایمنی ارائه نکرده است. این احتمال وجود دارد که این کار با بررسی سطوح آنتی بادی انجام شده باشد، که به شدت با محافظت در ارتباط است، اما تنها بخشی از پاسخ سیستم ایمنی است. همچنین جزئیاتی در مورد میزان تفاوت بین پاسخ در شرکت کنندگان کارآزمایی و پاسخ در جمعیت های مسن تر وجود ندارد. بنابراین، ممکن است یک پاسخ ایمنی قابل توجهی وجود داشته باشد، اما به سادگی آنقدر قوی نیست.

  در هر صورت، صرفاً تمدید آزمایش به این معنی است که داده‌ها تا زمانی که بعداً برای ارسال به FDA در دسترس نخواهد بود. سال آینده. که برای بسیاری از والدین مضطرب، بدون شک ناامیدکننده خواهد بود.


  تگ ها:

  کارآزمایی , واکسن , مشکلی , کودکان , محدوده , پیدا , می‌کند


  v 6
خبرهای دیگر از علوم پایه