خبر

 • تک بورد - کاخ سفید رئیس سیاست فضا را نام برد و فضای تجاری را در اولویت اول قرار داد

  کاخ سفید رئیس سیاست فضا را نام برد و فضای تجاری را در اولویت اول قرار داد
  17 روز و 14 ساعت قبل

  کمالا هریس ، معاون رئیس جمهور ، میزبان اولین جلسه شورای ملی فضایی در پاییز امسال است.
  صبح روز دوشنبه ، کاخ سفید ، شیراگ پاریخ را به عنوان دبیر اجرایی شورای ملی فضایی معرفی کرد. این یک موقعیت کلیدی در دفتر سیاست فضایی واشنگتن دی سی است ، زیرا پاریخ مسئولیت پیشنهاد و اجرای سیاست اجرایی فضایی در حوزه های نظامی ، مدنی و تجاری را بر عهده خواهد داشت.

  با اعلام این خبر ، کاخ سفید همچنین گفت که کامالا هریس ، معاون رئیس جمهور ، که به عنوان رئیس شورای ملی فضایی فعالیت می کند ، میزبان اولین جلسه این شورا در "پاییز" خواهد بود.

  در ادامه خواندن

  کاخ سفید می گوید که کمالا هریس ، معاون رئیس جمهور ، ریاست شورای فضایی را بر عهده خواهد داشت

  کاخ سفید در اطلاعات ارائه شده در مورد این اعلامیه ، چندین اولویت اصلی برای شورای فضایی ، از جمله تغییرات آب و هوا و پیشبرد برنامه های اکتشافی "صلح آمیز" را ذکر کرد. با متحدان و شرکا با این حال ، اولین هدف ذکر شده این بود ، "حمایت از توسعه پایدار فعالیت های فضایی تجاری." به رهبری مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، و اسکات پیس به عنوان دبیر اجرایی فعالیت می کرد. تحت رهبری آنها ، دولت ترامپ به دنبال تقویت صنعت فضایی تجاری ایالات متحده بود و آن را یک مزیت مهم نسبت به چین و تمرکز بیشتر آن بر فعالیت های فضایی می دانست.

  تبلیغات

  به عنوان مثال ، ارتش ایالات متحده تمایل به استفاده مجدد دارد پرتاب ، که توسط SpaceX پیشگام شد. نیروی فضایی با پرتاب یکی از ارزشمندترین مأموریت های خود ، ماهواره موقعیت یابی جهانی جدید ، بر روی موشک Falcon 9 که قبلاً در ماه ژوئن پرواز کرده بود ، گامی کلیدی در جهت این هدف برداشت.

  و ناسا ، تحت رهبری جیم Bridenstine ، روند ناسا را ​​با استفاده از قراردادهای "قیمت ثابت" برای خرید خدمات از شرکت های هوافضا و نه روشهای پیچیده و پرهزینه قراردادهای سنتی ، تسریع کرد. بریدنستاین مکرراً می گفت که ناسا باید یکی از مشتریان بسیاری از شرکت های بزرگ هوافضا باشد ، نه تنها مشتری. از تجربه سیاست در دوران مدیریت اوباما-بایدن از سال 2010 تا 2016 ، پاریخ به عنوان مدیر سیاست فضایی کاخ سفید در شورای امنیت ملی فعالیت می کرد. در این سمت ، او تدوین و اجرای سیاست ها و استراتژی های فضایی ملی را رهبری کرد. به رئیس جمهور و مشاور امنیت ملی در امور مدنی ، تجاری و امنیت ملی توصیه کرد. و تلاش ها را برای اصلاح نحوه پاسخگویی ایالات متحده به تهدیدهای داخل فضا رهبری کرد. او همچنین قبلاً رهبری جامعه اطلاعاتی فضایی ایالات متحده را به عنوان معاون افسر اطلاعات و علوم ملی آمریکا بر عهده داشت و اخیراً به عنوان سرپرست Microsoft Azure Space در مایکروسافت فعالیت می کرد.

  در ماه های اخیر ، کاخ سفید در نظر داشت انتصاب شخصی با سابقه سیاسی - مانند کندرا هورن ، نماینده سابق کنگره اوکلاهما - در این پست. اما در انتخاب فردی با سابقه سیاسی عمیق تر ، همانطور که دولت ترامپ با پیس انجام داد ، به نظر می رسد کاخ سفید می خواهد شورای فضایی چیزی فراتر از یک تئاتر سیاسی باشد.

خبرهای دیگر از علوم پایه