خبر

 • تک بورد - ژاپن با سرعت اینترنت 319 ترابیت در ثانیه رکورد جدید جهانی را ثبت کرد

  ژاپن با سرعت اینترنت 319 ترابیت در ثانیه رکورد جدید جهانی را ثبت کرد
  11 روز و 20 ساعت قبل

  برداشت ویراستار: تیمی از محققان موسسه ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات (NICT) در ژاپن رکورد سرعت اینترنت با سرعت 178 ترابایت در ثانیه را از آب خارج کردند. رکورد جدید؟ خستگی چشم 319 ترابیت در ثانیه. برای به کار انداختن آن به نوعی نبوغ و تدبیر نیاز بود ، اما خبر خوب این است که فیبر نوری جدید با تجهیزات موجود سازگار است ، به این معنی که ممکن است ساخت مجدد خطوط موجود خیلی دشوار نباشد.

  برای دستیابی به این موفقیت ، محققان (با هدایت بنیامین ج. پوتنام) یک سیستم انتقال ایجاد کردند که به طور کامل از فن آوری چند برابر سازی تقسیم طول موج با ترکیب فن آوری مختلف تقویت کننده استفاده می کند.

  https://techbord.com ژاپن با سرعت اینترنت 319 ترابیت در ثانیه رکورد جدید جهانی را ثبت می کند

  فیبر نوری چهار هسته ای آنها (با قطر استاندارد خارجی 0.125 میلی متر) 69.8 کیلومتر کشیده شده و 43 بار برای مسافت انتقال نهایی 3،001 کیلومتر یا تقریبا 1865 مایل حلقه شده است.

  مقاله تحقیقاتی در مورد اگر در چنین مواردی وارد شوید ، جزئیات بسیار بیشتر می شود و شامل استفاده از یون های خاکی کمیاب و لیزر است. به نظر می رسد که قطعات مساوی و پیچیده و عالی است ، البته با این فرض که می توانید همه چیز را درک کنید.

  پهنای باند انتقال 120 نانومتری با استفاده از 2 نوع تقویت کننده فیبر دوپ با هم ، اجازه می دهد 552 کانال چندگانه تقسیم طول موج داشته باشد. با تقویت توزیع شده Raman ، برای امکان چرخش مجدد سیگنال باند پهن امکان پذیر است.

  این تیم گفت که فیبر نوری مورد استفاده آنها می تواند با تجهیزات موجود کابل شود. آنها افزودند ، امید این است که دستیابی به موفقیت بتواند در آینده نزدیک انتقال عملی و با سرعت بالای داده را ممکن سازد ، شاید به عنوان گام بعدی فراتر از 5G.

خبرهای دیگر از علوم پایه