خبر

 • تک بورد - چین در حال برنامه ریزی برای فرود سریع بر روی ماه در سال 2030 است

  چین در حال برنامه ریزی برای فرود سریع بر روی ماه در سال 2030 است
  23 روز و 9 ساعت قبل

  ممکن است چین در بازگشت به ماه به دنبال جهش ناسا باشد.
  به نظر می رسد که چین برنامه های خود را برای فرود بر روی کره ماه تا سال 2030 تسریع می کند و برای این کار از نسخه اصلاح شده موشک موجود استفاده می کند.

  طراح ارشد خانواده موشک های Long March ، Long Lehao ​​، گفت که چین می تواند از دو راکت اصلاح شده Long March 5 برای انجام فرود در ماه در کمتر از یک دهه استفاده کند. به او اوایل این هفته در سی و پنجمین مسابقه ملی نوآوری علوم و فناوری جوانان در چین سخنرانی کرد. ویدئوی کامل را می توانید در اینجا پیدا کنید.

  در طول سخنرانی لهائو ، او گفت یکی از این موشک های بزرگ یک فرودگر ماه را به مدار ماه می فرستد و دومی خدمه را به ملاقات می فرستد. سپس خدمه به فرودگر منتقل می شوند ، به سطح ماه فرود می آیند و حدود شش ساعت روی سطح آن قدم می زنند. سپس بخشی از فرودکننده ماه برای ملاقات با فضاپیما صعود می کند و به زمین باز می گردد.

  صحبت های لهائو تأثیر رسمی سیاست فضایی چین را نشان نمی دهد - حداقل هنوز. اندرو جونز ، روزنامه نگار که برنامه فضایی چین را دنبال می کند ، گفت که او همچنان یک شخصیت تأثیرگذار در سیاست های فضایی چین است. وی به Ars گفت: "این نشانه خوبی از تلاش چین در جهت دستیابی به این طرح است." "ظاهرا در اواخر سپتامبر یا اوایل اکتبر اعلامیه ای در مورد این موشک در نمایشگاه هوایی Zhuhai وجود خواهد داشت." موشک لانگ مارس 5 ، که ظرفیتی مشابه موشک دلتا IV هوی دارد ، ارتقا می یابد و به "Long March 5-DY" تبدیل می شود. Lehao ​​قبلاً این ارتقاء را توصیف کرده است که می تواند عملکرد ماموریت های ماه را بهبود بخشد. چین همچنین به یک فرودگر ماه و فضاپیمای نسل بعدی با قابلیت انجام ماموریت های فضایی نیاز دارد.

  تبلیغات

  با این وجود ، استفاده از موشک موجود که قبلاً هفت بار پرتاب شده است ، ماموریت را برای چین ساده می کند. اگرچه مهندسان هوافضای این کشور در مراحل اولیه توسعه یک موشک آسانسور فوق سنگین به نام Long March 9 هستند ، اما احتمالاً قبل از سال 2030 برای پروازهای آزمایشی آماده نخواهد بود. با اصلاح موشک موجود ، چین می تواند سریعتر به ماه برسد.

  این تنها به این ایده می افزاید که ناسا و چین در حال رقابت با ماه هستند. ایالات متحده "برنامه آرتمیس" را برای بازگشت به ماه ایجاد کرده است. در حالی که این برنامه دارای تاریخ اسمی برای فرود انسان در سال 2024 است ، اما به دلیل عدم وجود یک فرودگر کامل ماه ، لباس فضایی و سایر مشکلات فنی غیرممکن به نظر می رسد. به نظر می رسد سال 2026 زودترین تاریخ ممکن برای فرود در ماه باشد و البته می تواند به سمت راست نیز بیاید.

  هر دو کشور همچنین به دنبال همراهی شرکای بین المللی هستند. ایالات متحده قبلاً دوازده امضا کننده به "توافقنامه آرتمیس" اضافه کرده است که شامل استرالیا ، ایتالیا ، ژاپن ، کره جنوبی و انگلستان می شود. چین با روسیه برای ساخت یک ایستگاه تحقیقاتی قمری به توافق رسیده است و همچنین با شرکای اروپایی در حال معاشرت است. > مایک گریفین ، مدیر سابق ناسا ، که در دولت جورج دبلیو بوش خدمت می کرد ، مدتهاست به سیاستگذاران آمریکایی هشدار داده است که چین می تواند برنامه های ماه خود را تسریع کرده و با استفاده از موشک بالابر سنگین ، ناسا را ​​شکست دهد.

  گریفین در نشست گروه مشورتی کاربران 2018 شورای ملی فضایی گفت: "به نظر می رسد آنها هرگز عجله ای ندارند. به نظر می رسد آنها بازی طولانی را انجام می دهند. بنابراین من نمی گویم که شش تا هشت سال دیگر روی ماه خواهند بود. اما اگر آنها بخواهند باشند ، می توانند. و بازگشت آنها به ماه در زمانی که ایالات متحده نمی تواند به ماه بازگردد ، یک فریب است. "

  در حال حاضر ، چین عجله دارد .

خبرهای دیگر از علوم پایه