چگونه 13 دلیل چرا سالها تحقیقات درباره سرایت خودکشی آغاز شد

یک سریال Netflix بحث های داغی را در مورد خطر سرایت خودکشی در داستان داستانی برانگیخته است.
هنگامی که 13 Reasons Why در Netflix در 31 مارس 2017 شروع به کار کرد ، در ابتدا با نظرات مثبت منتقدان و بینندگان روبرو شد. بینندگان از برخورد صریح و حساس نمایش با موضوعات پیچیده ای مانند خودکشی ، قلدری ، تجاوز و افسردگی استقبال کردند. با این حال ، طی چند هفته ، متخصصان بهداشت روانی اعتراضات شدیدی نسبت به

این سریال سال گذشته چهارمین و آخرین فصل خود را پخش کرد ، اما 13 دلیل برای ادامه تحقیقات الهام بخش تحقیقات احتمالی (مثبت یا منفی) داستانهای تخیلی بر سلامت روان نوجوانان است. یک مطالعه جدید که امروزه از سوی محققان وابسته به مرکز دانش پژوهان و قصه گویان UCLA در دسترس است ، به طور خاص بر روی فصل سوم نمایش تمرکز دارد و نشان می دهد که سریال هایی مانند 13 دلیل که می توانند تاثیری مثبت بر سلامت روان نوجوانان داشته باشند تا زمانی که مسائل به طور دقیق و به تصویر کشیده شوند با همدلی.

این گزارش همچنین توصیه می کند که منابع تکمیلی مناسبی در اختیار بینندگان قرار گیرد - که این یک چالش بزرگ است ، زیرا اکثر بینندگان حتی با وجود این منابع درگیر نیستند. اما چه این یک مجموعه پخش مستقیم باشد یا همراه با خواندن ، محققان مرکز محققان و قصه گوهای UCLA معتقدند که رسانه های نوجوان و نوجوان از نقش مهمی در توسعه آنها برخوردار است ، مانند سایر جوانان جمعیت شناختی.

< h3> خواندن بیشتر "مسری بودن" خودکشی پیچیده است - مطالعات بر روی 13 دلیل برای اثبات آن

"من به کار فیلم پرداختم زیرا معتقدم محتوا می تواند جهان را تغییر دهد." یلدا اوللز ، مدیر سابق فیلم گفت: که مدرک دکتری خود را در زمینه رشد کودک دریافت کرد و اکنون رهبری این مرکز تحقیقاتی سه ساله را بر عهده دارد. "ما در تلاش هستیم تا از قدرت رسانه های سرگرمی برای نوجوانان ، نوجوانان و جوانان استفاده کنیم و از یادگیری اجتماعی و عاطفی حمایت کنیم. سابقه طولانی در انجام این کار برای مخاطبان پیش دبستانی مانند خیابان کنجد و PBS Kids وجود دارد. من آنجا احساس کردم فاصله بین نوجوانی و دوران نوجوانی به اندازه دوران کودکی مهم است. "

تبلیغات

(به خاطر 13 دلیل به همین دلیل در زیر توضیح داده شده است.)

مجموعه Netflix در مرکز همه اینها بر اساس رمان YA 2007 سیزده دلیل چرا نوشته جی اشر است که در آن دانش آموز دبیرستانی به نام کلی پس از خودکشی دوستش هانا مبارزه می کند. (اشر پس از اقدام خویشاوندان نزدیک به نوشتن کتاب مجبور شد.) هانا هفت نوار کاست دو طرفه را پشت سر گذاشته است و 13 نفر را شناسایی می کند که او را متهم می کند که او را به چنین اقدام ناامید کننده سوق داده اند. این روش او برای مقابله با شکنجه گرانش از بیرون قبر است. دختری که در مورد هانا شایعاتی را پنهان می کند تا تمایلات همجنس خود را پنهان کند. دانش آموزی که به اعتماد خود خیانت می کند ؛ جوک قلدری ، برایس ، که به هانا تجاوز می کند. و مشاور راهنمایی دبیرستان که چشم خود را بر قلدری و رفتارهای تجاوزکارانه مزمن بریس می بندد ، تنها به ذکر چند مورد. (هانا تنها قربانی برایس نبود.) این نوارها پی در پی برای هر یک از افراد فهرست ارسال می شود. داستان هانا در فلاش بک ها روایت می شود و رویدادهای امروزی از دید کلی روایت می شوند.

رمان اشر با وجود نقدهای انتقادی متفاوت ، بیش از سه سال در فهرست پرفروش ترین روزنامه های نیویورک تایمز باقی ماند و در نهایت به دست آورد. تعدادی از جوایز اما این داستان به دلیل به تصویر کشیدن صریح زورگویی ، تجاوز جنسی و خودکشی ، جنجال زیادی نیز به راه انداخت. از سال 2010 تا 2019 ، این کتاب سومین کتاب ممنوعه در ایالات متحده بود. انتشار مجموعه نتفلیکس تنها توجه جدیدی را به خود جلب کرد.

کاترین لنفورد در دو فصل اول em 13 دلیل چرا /em در نقش هانا بیکر ، نوجوانی که خودکشی می کند ، بازی کرد. بزرگنمایی/کاترین لنفورد در دو فصل اول 13 دلیل برای بازی هانا بیکر ، نوجوانی که خودکشی می کند ، بازی کرد. Netflix

به غیر از چند انحراف کوچک ، جریان این سریال بسیار نزدیک به رمان اشر است. به هر حال یک تفاوت اساسی وجود دارد. در رمان ، هانا با بلعیدن یک مشت قرص خودکشی می کند. در مقابل ، این مجموعه تلویزیونی در اصل شامل یک صحنه شدید و گرافیکی بود که در آن هانا مچ دست خود را در وان حمام می چسبانید. افشای کامل: من از طرفداران فصل اول بودم و دیدم آن صحنه به زیبایی ارائه شده و از نظر احساسی قدرتمند است ، هرچند تماشای آن بسیار دشوار است. (این دو متقابلاً منحصر به فرد نیستند.) بنابراین وقتی واکنشی شروع شد ، من صریحاً شگفت زده شدم. با نگاهی به گذشته ، من نباید بودم. پاسخ ، و بینندگان ، به اندازه کافی قوی بود تا سه فصل بعدی (که بسیار کمتر مورد استقبال قرار گرفت) ایجاد شود. کاترین لنگفورد ، بازیگر نقش هانا ، نامزد دریافت گلدن گلوب شد. این سریال حتی در سال 2018 برنده جایزه رسانه ای بهداشت روانی آمریکا شد "به دلیل بالا بردن گفتگو در سراسر کشور بین والدین ، ​​دانش آموزان و حامیان سلامت روان در مورد همه گیری خودکشی نوجوانان ، افسردگی و قلدری."

از جمله کسانی که طرفدار آن نبودند ، هنک استوور ، منتقد تلویزیون واشنگتن پست بود که این نمایش را با یکی از برنامه های ویژه پس از مدرسه ABC قدیمی مقایسه کرد. او همچنین به خط اصلی داستان اعتراض کرد. او نوشت: "[من] در درک خودکشی به طرز شگفت انگیزی ، حتی به طرز خطرناکی ساده لوحانه به نظر می رسد." با گذشت هفته ها ، صداهایی مانند صدای استوور بر گفتگو مسلط شد.

واکنش شدید بر خطر سرایت خودکشی (یا خودکشی کپی) در بین نوجوانان متمرکز بود. سرایت خودکشی پدیده ای است که در آن قرار گرفتن در معرض خودکشی در خانواده ، دوستان یا رسانه ها با افزایش رفتار خودکشی همراه است. بسیاری ابراز نگرانی کردند که نمایش خودکشی را پر زرق و برق کرد و این منتقدان معتقد بودند که صحنه حمام به ویژه دستورالعمل های روزنامه نگاری فعلی برای گزارش مسئولانه در مورد خودکشی را نقض کرده است.

در آوریل 2017 ، انجمن ملی روانشناسان مدرسه با انتشار بیانیه ای در مورد اثرات سوء احتمالی این مجموعه ، و سازمان همچنین نامه ای به متخصصان بهداشت روان مدرسه ارسال کرد - اولین بار است که چنین اقدامی را انجام داده است. انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان (SCCAP) بیانیه مشابهی را منتشر کرد و همچنین از تصویر نویسی متخصصان بهداشت روانی بی تاثیر انتقاد کرد - به ویژه ، مشاور راهنمایی دبیرستان ، کوین پورتر (درک پورتر) ، که وقتی هانا پس از تجاوز از او کمک می گیرد ، شکست می خورد. توسط بریس.

"از دیدگاه بهداشت عمومی ، تولیدکنندگان 13 دلیل که چرا (S1) علم پیشین را نادیده گرفتند و شواهدی مبنی بر رویکردی که آنها در پیش گرفتند - به تصویر کشیدن خودکشی به صورت خام و تصویری - جان آکرمن ، روانشناس متخصص در پیشگیری از خودکشی در بیمارستان کودکان در سراسر کشور در کلمبوس ، اوهایو ، می گوید که برای زیرگروه آسیب پذیر ، به ویژه افرادی که با شخصیت اصلی شخصیت شناخته شده اند ، نقشه ای تعیین می کند.

آکرمن به سرعت تاکید می کند که او ضد Netflix نیست. او به Ars گفت: "من کسی نیستم که در مورد تأثیرات رسانه ای مبالغه کند." "رسانه ها ، بازی ها و رسانه های اجتماعی اگر به خوبی انجام شوند می توانند بخشی از راه حل باشند. با این حال ، علم در آن زمان به اندازه کافی قوی بود تا بداند پتانسیل بالایی برای آسیب وجود دارد. عملاً این سریال با جلوگیری از خودکشی و محکومیت یکسان مورد محکومیت قرار گرفت. جامعه بهداشت روانی. چرا؟ زیرا آنها می دانستند تولیدکنندگان چه کاری انجام نداده اند - تمام توجه به یک مشکل به یک اندازه ایجاد نمی شود و الگوبرداری از خودکشی به عنوان راه حلی برای ناراحتی و قلدری خطرناک است. "

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.