خبر

 • تک بورد - چگونه می توان از گونه ها محافظت کرد و سیاره را نجات داد - همزمان

  چگونه می توان از گونه ها محافظت کرد و سیاره را نجات داد - همزمان
  15 روز و 13 ساعت قبل

  یک گزارش مهم جدید ، مقابله با تنوع زیستی و بحران های آب و هوایی را به طور همزمان پیشنهاد کرده است. اما مردم تمایل دارند هر مسئله را به تنهایی حل کنند ، به عنوان مثال با استفاده از انرژی های سبز و ماشین های کربن خور در حالی که برای حفظ آنها از اکوسیستم ها استفاده می کنند ، از بین می روند. اما در یک گزارش جدید ، 50 دانشمند از سراسر جهان استدلال می کنند که درمان هر بحران به صورت جداگانه به معنای از د

  این گزارش محصول یک کارگاه آموزشی مجازی چهار روزه است که محققان از همه راهها شرکت می کنند و همکاری بین پلت فرم سیاست بین المللی علوم بین المللی سازمان ملل در زمینه تنوع زیستی و خدمات اکوسیستم و هیئت بین دولتی تغییر اقلیم است. با توجه به توافق نامه پاریس ، هدف آن ارائه راهنمایی در مورد چگونگی کمپین هایی است که به تنوع زیستی می پردازند همچنین می توانند تغییرات آب و هوایی را برطرف کنند و بالعکس.

  گزارش زبان ساده باید تأثیرگذار باشد نه تنها در میان دولت بتسی بیمر-فاریس ، دانشمند پایداری در دانشگاه کنتاکی ، که در این گزارش دخیل نبوده است اما همکار آن را بررسی کرده است ، می گوید سیاستگذاران و گروه های حفاظت ، بلکه در میان شرکت ها. بیمر-فاریس می گوید: "برای شركت ها یا حتی كشورهای ملی سخت است كه مقالات علمی را تقطیر كنند." این گزارش هم چگونگی تغییرات اقلیمی و علوم زیستی و علوم اجتماعی را در مورد چگونگی ایجاد تغییر با کمک افرادی که در واقع برای کشاورزی و چرا به زمین متکی هستند ، بیان می کند. بیمر-فاریس می افزاید: "من قطعاً وقتی گزارش را مرور كردم بسیار هیجان زده شدم." "من فکر کردم: خوب ، این قطعاً با آنچه قبلاً دیده ام متفاوت است زیرا یک تعامل آگاهانه و جدی با یک راه عادلانه تر و عادلانه تر است."

   https://techbord.com چگونه می توان از انواع محافظت کرد و سیاره را نجات داد - خوب بنابراین این کمپین ها ممکن است چگونه باشند؟ برای مثال بگویید ، شما یک جنگل کاملاً قطع شده را به یک پارک ملی تبدیل می کنید. با رشد درختان ، آنها کربن را در بافتهای خود جدا می کنند و زیستگاهی برای بازگشت حیوانات فراهم می کنند. اجازه دادن به جنگل به طور طبیعی برگردد ، به جای کاشت یک گونه از درختان برای جبران انتشار کربن برخی از شرکت ها ، آن را مقاوم تر می کند. این به عنوان یک راه حل مبتنی بر طبیعت شناخته می شود ، کمپینی است که هم کربن را جذب می کند و هم یک مزیت اکولوژیکی یا اقتصادی اضافی را فراهم می کند.

  "شما به تنوع زیستی کمک می کنید ، و در واقع ممکن است فرصت هایی را برای مردم ایجاد کنید تا از آن استفاده کنند سیستم به طور پایدار وجود دارد. " پارتنر با همکاری کمیته علمی هدایت کارگاهی که گزارش تهیه کرده است. اما ، او ادامه می دهد ، اگر شما یک فرهنگ تک فرهنگی ایجاد کنید ، "فقط یک استفاده وجود دارد. و سپس اگر این محصول که در آنجا استفاده می کنید دچار فاجعه ای شود ، هدف آن را کاملاً از دست خواهید داد. "

  تبلیغات

  یک فرهنگ منحصر به فرد در برابر خرابی های یک فاجعه مقاومت کمتری دارد - مانند آتش سوزی - یا استرس مداوم و آرام تغییر آب و هوا. همکار گزارش آلموت آرنت ، کارشناس مدل سازی در انستیتوی فناوری کارلسروهه در آلمان می گوید: "هنگامی که درختان دچار تنش و ضعیفی می شوند ، تمایل دارند در برابر حملات حشرات و سایر بیماری ها کاملاً آسیب پذیر باشند. و اگر آن گونه کاملاً به تنهایی باشد ، و دچار استرس شود و از بین برود ، اکنون کل جنگل جدید از بین رفته است.

  تنوع زیستی نوعی بیمه نامه در برابر این است. یک جنگل که به طور طبیعی در حال رشد است ، گونه های بیشتری را شامل می شود و احتمال اینکه بعضی از آنها یک بار فاجعه ای را پشت سر بگذارند یا عوامل استرس زای مداوم مانند دمای بالاتر و خشکسالی شدیدتر را تحمل کنند ، بهتر است. انعطاف پذیری در اکوسیستم تعبیه شده است زیرا از هزاران یا حتی میلیون ها سال پیش در حال کار است. احتمال بیشتر زنده ماندن همچنین به این معنی است که شانس بیشتری برای نگه داشتن تمام کربن جداسازی شده دارد ، آن را از جو خارج می کند و از گرم شدن کره زمین جلوگیری می کند.

  متوقف کردن حملات بشریت به اکوسیستم ها همچنین می تواند به مبارزه کمک کند. نویسندگان این مطالعه می نویسند: تخلیه تالاب ها برای کشاورزی گونه ها را از بین می برد و روند مهمی برای جداسازی کربن را مختل می کند. كشاورزي كاهش و سوختگي در مناطق گرمسيري باعث مشتعل شدن كربن غليظ زيرزميني موسوم به ذغال سنگ نارس مي شود كه مقادير حيرت آور گازهاي گلخانه اي را آزاد مي كند. (بله ، ذغال سنگ نارس فقط یک چیز قطبی نیست.) در این گزارش اشاره شده است که حفاظت از جنگل های حرا ساحلی دارای لیست ویژه ای از مزایای مشترک است: آنها چهار برابر مقدار کربن در هر منطقه به عنوان یک جنگل بارانی توالی می کنند ، طیف گسترده ای از گونه ها ، و آنها به عنوان سدی عمل می كنند كه انرژی موج های طوفان را جذب می كند.

  حتی شهرها نیز می توانند وارد عمل شوند. مناطق شهری به "جزایر گرما" تبدیل می شوند زیرا در روز انرژی خورشید را جذب می کنند و شب را به آرامی آزاد می کنند. بنابراین بسیار گرمتر از مناطق روستایی اطراف آن هستند. کاشت درختان بیشتر باعث خنک شدن شهرها و زیستگاه پرندگان و سایه برای انسان ها می شود که با افزایش دمای کره زمین بسیار مهمتر خواهد بود. به عنوان یک جایزه اضافی ، فضای سبز برای سلامت روان افراد بسیار مناسب است.

  این همه گفته می شود: مردم باید زیستگاه های بزرگ و کوچک را بازیابی کنند. پرتونر می گوید: "وقتی ما در مورد حفاظت از تنوع زیستی صحبت می کنیم ، لزوماً به این معنا نیستیم که باید 30 تا 50 درصد مناطق بکر را کنار بگذاریم و مردم را بیرون نگه داریم." "اما بین مکانهایی که باید ذخیره گاه طبیعی باشند ، و مکانهایی که ما کاربری های مختلفی داریم و مناطقی که بین تنوع زیستی و استفاده های انسانی مشترک هستند ، یک انتقال وجود خواهد داشت. این استفاده های پایدار ممکن است در واقع فرصت هایی برای تأمین معیشت پایدار باشد. "

  تبلیغات

  جنگلداری را در نظر بگیرید ، در آن کشاورزان به جای اینکه درختان را برش دهند ، محصولات داخل جنگل را می کارند. به عنوان مثال ، در برزیل ، برخی از کشاورزان از پرورش گاو ، که نیاز به نابودی جنگل دارد ، به پرورش کاکائو روی می آورند ، که در سایه درختان بسیار خوب است. محققان نشان داده اند که این امر تنوع زیستی جنگل های بارانی را افزایش می دهد. این یک پیروزی سه گانه است: کشاورزان امرار معاش می کنند ، جنگل کربن خود را حفظ می کند و انواع مختلفی قادر به رشد هستند. در این گزارش ، بسیاری از زمینه ها برای پیشرفت وجود دارد ، زیرا سیستم غذایی جهانی بین 21 تا 37 درصد از انتشار خالص گازهای گلخانه ای بشریت را بر عهده دارد.

  دانیلا میتوا ، اقتصاددان محیط زیست از دانشگاه ایالتی اوهایو ، که در این گزارش دخیل نبوده است ، فقط در یک منطقه بخار ندهید و به ساکنان بگویید که چگونه می خواهند زمین های خود را حفظ کنند. مردم محلی گیاهان و جانوران منطقه را بهتر از هر کس می دانند - و روش های زیادی برای زندگی در زمین و بدون آسیب رساندن به آن وجود دارد.

  "با توجه به تجربیات من ، زمین های کار نباید دست کم گرفته شوند ، "می گوید Miteva. "جوامع محلی با این سرزمین ها بسیار آشنا هستند. حداقل به نظر من ، راهی که باید طی شود این است که در واقع با آنها کار کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که انگیزه ای برای محافظت از جنگل دارند. " به عنوان مثال ، روش هایی برای ثبت پایدار یک جنگل وجود دارد که به عنوان کاهش اثر ضربه شناخته می شود. به جای قطع صاف ، چوب بران برای جلوگیری از خرد كردن پوشش گیاهی اطراف ، درختان را به دقت می افتادند.

  این بدان معناست كه راه حل به آسانی این نیست كه گفته شود: "مردم را از زمین بیرون كنید و اجازه دهید طبیعت مسیر خود را طی كند " و این همان چیزی نیست که گزارش بحث می کند. نویسندگان نتیجه می گیرند که باید تعادل بین رفاه مردم و محافظت از سرزمینی که به آن اعتماد می کنند وجود داشته باشد. ریچ کانانت ، زیست شیمی دان ، که راه حل های مبتنی بر طبیعت را در دانشگاه ایالتی کلرادو مطالعه می کند ، اما در این گزارش دخیل نبود ، می گوید: "در پایان روز ، این تصمیمات محلی است." "و ادامه ارزیابی مجدد این تعادل با تغییر اولویت های ما بسیار چالش برانگیز خواهد بود."

  مهمترین نکته ، نویسندگان تأکید می کنند که راه حل های مبتنی بر طبیعت به تنهایی نمی توانند جلوی آب و هوا را بگیرند. تغییر دادن. اکوسیستم ها فقط بسیار مقاوم هستند: با افزایش دما و شدت خشکسالی ، زنده ماندن برای جنگل ها ، تالاب ها و گیاهان حرا حتی با کمک ما دشوارتر خواهد بود. اول و مهمترین ، بشریت باید انتشار گازهای گلخانه ای خود را به طرز چشمگیری کاهش دهد. آرنت می گوید: "طبیعت قرار نیست ما را نجات دهد." "من فکر می کنم این چیزی است که در آن گزارش به وضوح مشخص خواهد شد. ما فقط می توانیم از طبیعت برای حمایت از تلاش ها استفاده كنیم. "

  با این وجود ، دولت ها و شرکت ها نسبت به اهمیت حفظ تنوع زیستی و همچنین مبارزه با تغییرات آب و هوا آگاهی بیشتری پیدا می کنند ، می گوید: بیمر-فاریس ، از دانشگاه کنتاکی. انحصار درختان برای جبران انتشار گازهای گلخانه ای تمام شده است و راه حل های دقیق تر و م increasinglyثرتری به طور فزاینده ای در این کشور وجود دارد. این گزارش جدید می تواند روند را تسریع کند. وی می گوید: "مردم ممكن است از وضعیت از دست دادن تنوع زیستی در حال حاضر ناامید شوند." "اما من خودم ، به عنوان استادی که 20 سال در این زمینه کار می کنم ، امید زیادی می بینم ، زیرا تغییرات زیادی را در افق مشاهده می کنم."

  این داستان در ابتدا با سیم پخش شد .com.

خبرهای دیگر از علوم پایه