خبر

 • تک بورد - چگونه سرشماری ایالات متحده به اولین شرکت پردازش داده در 125 سال پیش منجر شد

  چگونه سرشماری ایالات متحده به اولین شرکت پردازش داده در 125 سال پیش منجر شد


  25 روز و 23 ساعت قبل

  و صنعت محاسبات آمریکا را آغاز کرد.
  قانون اساسی ایالات متحده ایجاب می کند که در ابتدای هر دهه شمارش جمعیت انجام شود.

  این سرشماری همیشه دارای اهمیت سیاسی بوده و همچنان ادامه دارد. این از جنجال‌های پیش از سرشماری 2020 مشخص است.

  اما کمتر شناخته شده است که سرشماری تا چه حد در توسعه صنعت کامپیوتر ایالات متحده اهمیت داشته است، داستانی که من در کتاب خود به نام جمهوری نقل می‌کنم. اعداد: داستان های غیرمنتظره آمریکایی های ریاضی در طول تاریخ. این تاریخ شامل تأسیس اولین شرکت پردازش خودکار داده ها، شرکت ماشین های جدول بندی، 125 سال پیش در 3 دسامبر 1896 است.

  رشد جمعیت

  تنها استفاده از سرشماری به وضوح مشخص است. در قانون اساسی تصریح شده است برای اختصاص کرسی در مجلس نمایندگان. ایالت‌های پرجمعیت‌تر کرسی‌های بیشتری به دست می‌آورند.

  تفسیر مینیمالیستی از مأموریت سرشماری مستلزم گزارش تنها جمعیت کلی هر ایالت است. اما سرشماری هرگز خود را به این محدود نکرده است.

  یک عامل پیچیده در همان ابتدا ظاهر شد، با تمایز قانون اساسی بین "افراد آزاد" و "سه پنجم همه افراد". این سازش بدنام پدران بنیانگذار بین آن ایالت هایی بود که تعداد زیادی برده برده شده بودند و ایالت هایی که نسبتاً کمی در آنها زندگی می کردند.

  اولین سرشماری، در سال 1790، تمایزات غیرقانونی بر اساس سن را نیز مشخص کرد. و جنسیت در دهه‌های بعدی، بسیاری از ویژگی‌های شخصی دیگر نیز مورد بررسی قرار گرفت: وضعیت شغلی، وضعیت تأهل، وضعیت تحصیلی، محل تولد و غیره.

  با رشد کشور، هر سرشماری به تلاش بیشتری نسبت به گذشته نیاز داشت. ، نه تنها برای جمع آوری داده ها، بلکه برای جمع آوری آن ها به شکل قابل استفاده. پردازش سرشماری 1880 تا سال 1888 به پایان نرسید.

  این به تمرینی خسته‌کننده، خسته‌کننده، مستعد خطا و دفتری تبدیل شده بود که به ندرت دیده می‌شد.

  از زمان جمعیت. ظاهراً با سرعتی سریع به رشد خود ادامه می داد، کسانی که تخیل کافی داشتند می توانستند پیش بینی کنند که پردازش سرشماری 1890 بدون تغییر در رویه واقعاً وحشتناک خواهد بود.

  تبلیغات

  اختراع جدید

  جان شاو بیلینگز، پزشکی که به اداره سرشماری در جمع آوری آمارهای بهداشتی کمک می کند، از نزدیک تلاش های گسترده جدول بندی مورد نیاز برای مقابله با داده های خام سال 1880 را مشاهده کرده بود. یک فارغ التحصیل اخیر از مدرسه معادن کلمبیا.

  در 23 سپتامبر 1884، اداره ثبت اختراعات ایالات متحده ارسالی از هولر 24 ساله را ثبت کرد. ith، با عنوان "هنر جمع آوری آمار." src="https://techbord.com/picsbody/2201/8342-1.jpg" alt="https://techbord.com چگونه سرشماری ایالات متحده به اولین شرکت پردازش در 125 سال پیش تبدیل شد" srcset="https://cdn.arstechnica.net/ wp-content/uploads/2021/12/1902_Hollerith_electric_tabulating_machine.jpg 2x">Enlarge / ماشین جدول‌بندی برقی Hollerith در سال 1902 مورد استفاده قرار گرفت. اداره سرشماری ایالات متحده با بهبود تدریجی ایده‌های این رقابت و ارسال اولیه، بهبود تدریجی ایده‌های این رقابت را بهبود می‌بخشد. پردازش سرشماری 1890.

  راه‌حل‌های تکنولوژیکی ابداع شده توسط هولریث شامل مجموعه‌ای از دستگاه‌های مکانیکی و الکتریکی بود. اولین نوآوری مهم، ترجمه داده‌های برگه‌های سرشماری دست‌نویس به الگوهایی از سوراخ‌های سوراخ‌شده در کارت‌ها بود. همانطور که هولریث در بازنگری درخواست ثبت اختراع خود در سال 1889 بیان کرد، «به این ترتیب یک سوراخ مطابق با شخص سوراخ می شود، سپس یک سوراخ مطابق با یک فرد مرد یا زن است، دیگری ثبت شده است، خواه بومی یا خارجی متولد شده باشد، دیگری سفید یا رنگی است. و غیره."

  این فرآیند مستلزم توسعه ماشین آلات ویژه ای بود تا اطمینان حاصل شود که سوراخ ها می توانند با دقت و کارایی سوراخ شوند.

  هولریث سپس با بررسی کارت، دستگاهی برای "خواندن" کارت ابداع کرد. کارت با پین، به طوری که فقط در جایی که سوراخ وجود دارد، پین از کارت عبور می کند تا یک اتصال الکتریکی برقرار کند، و در نتیجه شمارنده مناسب پیش می رود.

  به عنوان مثال، اگر کارتی برای یک مرد سفید پوست باشد. کشاورز که از ماشین عبور می‌کند، یک شمارنده برای هر یک از این دسته‌ها یک عدد افزایش می‌یابد. کارت به اندازه‌ای محکم ساخته شده بود که امکان عبور چندین بار از دستگاه کارت‌خوان را برای شمارش دسته‌های مختلف یا بررسی نتایج فراهم می‌کرد.

  شمارش آن‌قدر سریع پیش رفت که اعداد ایالت به ایالت مورد نیاز برای تقسیم‌بندی کنگره بود. قبل از پایان نوامبر 1890 تایید شده است.

  تبلیغات این "مجهز به کارت پانچ مکانیکی" برای <b>سرشماری</b> سال 1950 استفاده شد.بزرگنمایی / این "مرتب کننده کارت پانچ مکانیکی" برای سرشماری سال 1950 استفاده شد. اداره سرشماری ایالات متحده

  برآمدن کارت پانچ شده

  هولریث پس از موفقیت در سرشماری، وارد تجارت فروش این فناوری شد. شرکتی که او تأسیس کرد، شرکت ماشین‌های جدول‌بندی، پس از بازنشستگی، به ماشین‌های تجاری بین‌المللی - IBM تبدیل شد. IBM راه را در تکمیل فناوری کارت برای ثبت و جدول‌بندی مجموعه‌های بزرگ داده برای اهداف مختلف رهبری کرد.

  در دهه 1930، بسیاری از کسب‌وکارها از کارت‌ها برای رویه‌های ثبت سوابق مانند حقوق و دستمزد و موجودی استفاده می‌کردند. برخی از دانشمندانی که به داده‌های فشرده نیاز داشتند، به‌ویژه ستاره‌شناسان، کارت‌ها را راحت می‌دانستند. IBM در آن زمان یک کارت 80 ستونی را استاندارد کرده بود و ماشین‌های کیپانچ را توسعه داده بود که برای چندین دهه تغییر چندانی نمی‌کردند.

  پردازش کارت یکی از پایه‌های صنعت قدرتمند کامپیوتر بود که پس از جنگ جهانی دوم شکوفا شد، و IBM برای تایم سومین شرکت بزرگ جهان خواهد بود. پردازش کارت به‌عنوان داربستی برای رایانه‌های کاملاً الکترونیکی بسیار سریع‌تر و با فضا کارآمدتر عمل می‌کند که اکنون غالب هستند و شواهد کمی از رژیم قدیمی باقی مانده است. ارتباط با آنها از طریق لمس انگشت یا حتی با صدا، ممکن است با کامپیوترهای هم اندازه اتاق دهه 1950 و 1960 ناآشنا باشد، جایی که ابزار اصلی بارگیری داده ها و دستورالعمل ها با ایجاد یک دسته از کارت ها با ضربه کلید بود. دستگاه، و سپس آن عرشه را به کارتخوان تغذیه کنید. این به عنوان روال پیش‌فرض برای بسیاری از رایانه‌ها تا دهه 1980 ادامه داشت.

  همانطور که گریس موری هاپر، پیشگام رایانه، در مورد شغل اولیه خود به یاد می‌آورد، «در آن روزها، همه از کارت‌های پانچ استفاده می‌کردند، و فکر می‌کردند که برای همیشه از کارت های پانچ شده استفاده کنید.»

  هاپر یکی از اعضای مهم تیمی بود که اولین رایانه همه منظوره تجاری قابل دوام را ایجاد کرد، رایانه خودکار جهانی یا UNIVAC، یکی از غول های کارتخوان. به اندازه کافی، اولین UNIVAC تحویل داده شده، در سال 1951، به اداره سرشماری ایالات متحده بود، که هنوز تشنه بهبود قابلیت های پردازش داده های خود بود.

  خیر، کاربران رایانه برای همیشه از کارت های پانچ استفاده نمی کردند، اما از طریق آن از آنها استفاده می کردند. برنامه فرود آپولو در ماه و اوج جنگ سرد. هولریت احتمالاً تقریباً 100 سال بعد، نوادگان مستقیم دستگاه سرشماری دهه 1890 خود را می شناخت.

  این نسخه به روز شده مقاله ای است که در ابتدا در 15 اکتبر 2019 منتشر شد.


  تگ ها:

  چگونه , سرشماری , ایالات , متحده , اولین , شرکت , پردازش , داده , منجر


  v 7
خبرهای دیگر از علوم پایه