خبر

 • تک بورد - چگونه انقراض جمعی منجر به ظهور مارها شد

  چگونه انقراض جمعی منجر به ظهور مارها شد
  7 روز و 19 ساعت قبل

  انقراض جمعی کرتاسه-پالئوژن باعث انفجار مار از تنوع زیستی شد.
  عذاب دایناسورها خبر خوبی برای مارها بود. بر اساس تحقیقات جدید ، تنوع زیستی مارها مدت کوتاهی پس از انقراض توده کرتاسه - پالئوژن شروع به افزایش کرد - همانطور که می دانید ، سیاره ای که 66 میلیون سال پیش در اثر برخورد بزرگ سیارک بوجود آمد. این سیارک باعث شد حدود 75 درصد از همه گونه ها و همه دایناسورهای غیر پرنده منقرض شوند.

  اما این ضربه به گونه های اولیه مار فرصت و فضا برای شکوفایی داد ، و این گونه شد. در حال حاضر ، حدود 4000 گونه از خزندگان کشیده و بدون پا وجود دارد. برای مطالعه این تغییر تکاملی ، گروهی از محققان رژیم غذایی گونه های مار موجود را بررسی کردند تا نگاهی گذرا به گذشته داشته باشند. مایکل گراندلر ، یکی از نویسندگان این مقاله و محقق فوق تخصص در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس ، به Ars گفت: "پس از انقراض K-Pg ، [مارها] فقط دچار این انفجار بزرگ زیست محیطی شدند.

  فسیل های نادر

  همانطور که پیداست ، فسیل مار به سختی به دست می آید. به ندرت می توان مار بزرگی پیدا کرد زیرا بدن آنها شل شده و می تواند به سرعت تکه تکه شود. "آنها در پرونده های فسیلی واقعاً نادر هستند. و وقتی ما آنها را در پرونده های فسیلی می بینیم ، معمولاً فقط یک مهره ، اغلب واقعاً جمجمه نیست ، بنابراین نمی توانیم از محیط زیست آنها آگاهی داشته باشیم. " "این چیزی شبیه یک پستاندار بزرگ یا یک دایناسور بزرگ نیست که چهار اندام داشته باشد و استخوان های آن بسیار محکم باشد. با مارها ، شما همه این مهره های شکننده را دارید ... جمجمه آنها نیز به طور شل شده بیان شده است. "

  به همین دلیل ، تیم پشت تحقیقات جدید به مقایسه بین گونه های موجود روی آورد. محققان اطلاعات رژیم غذایی 882 گونه مار زنده را که اغلب در مجموعه های موزه نگهداری می شوند ، بررسی کردند و از یک مدل ریاضی برای بازسازی رژیم غذایی اجداد خود استفاده کردند. شاید یادگیری چیزی درباره اجداد مار میلیون ها سال پیش از این امر دشوار به نظر برسد ، اما گروندلر می گوید ، تا زمانی که اطلاعات خوبی در مورد گونه های زنده و روابط تکاملی آنها داشته باشیم ، می توان خطوط نژاد آنها را دنبال کرد.

  تبلیغات

  با توجه به مدل محققان ، محتمل ترین جد مشترک همه گونه های مار موجود ، حشره خوار بود. قبل از انقراض جمعی ، احتمالاً مارهایی وجود داشته اند که از جوندگان و دیگر حیوانات تغذیه می کرده اند. گراندلر گفت ، با این حال ، پس از برخورد سیارک ، این جانوران به احتمال زیاد از بین رفتند ، اگرچه این هنوز نامشخص است. وی گفت: "آنچه از مدل بدست می آوریم بهترین حدس است." او گفت هنوز رفتار می شود.)

  داستان قدیمی

  پس از انقراض ، مارهای باقی مانده شکوفا شده و به گونه های مختلف متنوع شدند. این به احتمال زیاد به این دلیل است که در پی ضربه ، طاقچه های زیادی باز ماندند. به طور مشابه ، تعداد بیشتری از حیوانات کوچک مهره دار مانند پرندگان برای شکار وجود داشت. اما با تنوع مارها تنوع رو به رشدی در رژیم غذایی ایجاد شد - گاهی اوقات آنها غذاهای بزرگ دیوانه واری مانند آنتلوپ می خورند. گروندلر می گوید: "مارهای مدرن دارای رژیم غذایی بسیار متنوع و شگفت انگیزی هستند." "همه آنها این تنوع را از یک جد واحد تکامل داده اند."

  این تحقیق همچنین نشان می دهد که افزایش تنوع زیستی مارها برای اکثر گونه های مار با استقرار در زیستگاههای جدیدشان کندتر شده است. با این حال ، گونه هایی که به مناطق جدید رسیده اند به شیوه های مختلف تطبیق خود را ادامه داده اند.

  به گفته گروندلر ، این تحقیق می تواند به ما در درک نحوه واکنش نسب به فرصت های زیست محیطی کمک کند. همچنین به مجموعه تحقیقات پیرامون تاریخ بوم شناسی مارها می افزاید. مقاله دیگری که در ماه سپتامبر منتشر شد یافته های مشابهی را نشان می دهد. او گفت: "این همچنین بیانگر اهمیت موزه های تاریخ طبیعی ما و جمع آوری داده ها در مورد حیوانات در طبیعت است." /p>

خبرهای دیگر از علوم پایه