خبر

 • تک بورد - چهار شهروند خصوصی امروز پرتاب می شوند که دوره جدیدی از پروازهای فضایی را آغاز می کند

  چهار شهروند خصوصی امروز پرتاب می شوند که دوره جدیدی از پروازهای فضایی را آغاز می کند
  8 روز و 2 ساعت قبل

  اسپیس ایکس وعده داد که پروازهای فضایی را در اختیار توده ها قرار می دهد. این یک شروع خوب است.
  طی چند هفته گذشته در جامعه فضایی در مورد آنچه ماموریت Inspiration4 نامیده می شود که قرار است عصر امروز از فلوریدا با موشک Falcon 9 SpaceX پرتاب شود ، دست و پا زدن کوچکی صورت گرفته است.

  کارآفرین جارد ایزاکمن ، که هزینه و ماموریت ماموریت سه روزه را بر عهده داشت ، ترجیح داد که این "اولین پرواز فضایی تمام غیرنظامی جهان در مدار" تلقی شود. اما این در واقع دقیق نیست. به گفته جاناتان مک داول از دانشگاه هاروارد ، قبلاً 15 پرواز مداری به صورت غیرنظامی انجام شده است که با ماموریت سایوز TMA-3 در سال 2003 آغاز شد. جدیدترین پرواز غیرنظامی ، ماموریت Crew-2 SpaceX بود. تعریف "غیرنظامی" عبارت است از "شخصی که در نیروهای مسلح حضور ندارد." پرواز فضایی مداری با خدمه "همه خصوصی" - افرادی که نه نظامی هستند و نه فضانوردان حرفه ای برای یک آژانس فضایی مدنی. اما صرف نظر از معناشناسی ، این مأموریت متفاوت است.

  در واقع ، تاریخی است.

  هرگونه پرواز فضایی انسان مداری قبل ، توسط یا توسط یک نهاد دولتی انجام شده است. بله ، ممکن است یک یا دو شهروند خصوصی در هواپیما بوده باشند ، اما آنها کاملاً مسافر مسافرت بوده اند. و هدف اصلی اوقات فراغت خواهد بود. اگر قرار است فضا واقعاً به محلی برای زندگی ، کار و بازی هزاران نفر تبدیل شود ، ما به ماموریت های غیردولتی نیاز داریم. و این آغاز آن دوران است.

  ایزاکمن ، بنیانگذار شرکت پردازش پرداخت Shift4 Payments ، نمی خواست که مأموریت وی صرفاً به عنوان سرگرمی یک فرد ثروتمند تلقی شود. بنابراین او خدمه متنوعی را به همراه خود آورد: دکتر سیان پروکتور ، زمین شناس ، کارآفرین و خلبان آموزش دیده. Hayley Arceneaux ، دستیار پزشک در بیمارستان تحقیقاتی St. Jude Children's Children. و کریس سمبروسکی ، مهندس داده های هوافضا.

  تبلیغات

  از طریق فعالیت های آگاهی قبل ، حین و بعد از پرواز ، ایزاکمن هدف خود را جمع آوری 200 میلیون دلار برای بیمارستان تحقیقاتی کودکان سنت جود برای درمان سرطان کودکان تعیین کرده است. او همچنین یک استاد بازاریابی است و ماموریت را برای Netflix تبدیل به فیلم کرده و چندین جلد مجله تایم را دریافت کرده است. ایساکمن روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری گفت. "ما بسیار متمرکز هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که هر مقدار از زمانی را که در مدار قرار می دهیم برای مردم و علل مهمتر برای ما پس می دهیم."

  ماموریت قرار است در 8:02 بعد از ظهر به وقت شرق چهارشنبه (00:02 UTC پنجشنبه) از مرکز فضایی کندی در فلوریدا. پس از برخاستن ، فضاپیمای کرو دراگون از موشک فالکون 9 جدا شده و به ارتفاع 575 کیلومتری پرواز می کند که از زمان برنامه آپولو بالاتر از سیاره زمین از همه ماموریت های سفینه هابل ناسا بیشتر است. به نظر می رسد شرایط آب و هوا برای پرتاب خوب باشد. مربی دکتر سیان پروکتور. " src = "https://techbord.com/picsbody/2109/5708-1.jpg" alt = "https://techbord.com چهار شهروند خصوصی امروز پرتاب می شود که دوره ای از پروازهای فضایی را آغاز می کند"> The crew of Inspiration4، clockwise from top: Jared ایزاکمن ؛ Hayley Arceneaux ، دستیار پزشک در بیمارستان تحقیقاتی St. Jude Children's Children. کریس سمبروسکی ، مهندس داده های هوافضا ؛ و دکتر معلم دکتر Sian Proctor.SpaceX

  طی سه روز ، خدمه چهارنفره از ریز گرانش لذت خواهند برد و قادر خواهند بود از طریق یک گنبد رصد جدید "گنبد" به زمین نگاه کنند ، که جایگزین مکانیسم مورد استفاده در پرواز قبلی دراگون برای استقرار در ایستگاه فضایی بین المللی.

  یکی از جنبه های جالب این مأموریت این است که تا چه میزان 72 ساعت در فضایی نسبتاً محدود ، در بین چهار نفر ، بر روانشناسی افراد تأثیر می گذارد. خدمه آیا این مدت زمان طولانی ای برای یک مأموریت مداری خصوصی و پرواز آزاد است؟ فقط زمان کافی؟ در شرف پی بردن هستیم.

  پخش اینترنتی SpaceX برای ماموریت Inspiration4 باید حدود چهار ساعت قبل از پرتاب آغاز شود.

  راه اندازی Inspiration4.

خبرهای دیگر از علوم پایه