رهبر برنامه فضایی روسیه بسیار مایل است که ایلان ماسک بیاید و به دیدار او برود. در موارد متعددی ، دیمی">

خبر

 • تک بورد - چرا دیمیتری روگوزین اینقدر تشنه سفر ایلان ماسک به روسیه است؟

  چرا دیمیتری روگوزین اینقدر تشنه سفر ایلان ماسک به روسیه است؟
  10 روز و 4 ساعت قبل

  "من قبلاً قاشق چای خوری را روی حرارت قرار دادم."
  رهبر برنامه فضایی روسیه بسیار مایل است که ایلان ماسک بیاید و به دیدار او برود. در موارد متعددی ، دیمیتری روگوزین از بنیانگذار SpaceX دعوت کرده است تا برای پرتاب فضاپیمای سایوز MS-19 که سه روس را به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل می کرد ، در 5 اکتبر به قزاقستان بیاید.

  اخیراً ، طی مصاحبه ای با CNN ، روگوزین وقتی ماسک را دعوت کرد تا به خانه اش در روسیه بیاید ، تبلیغات زیادی کسب کرد.

  "ما به او به عنوان سازمان دهنده صنعت فضایی احترام می گذاریم. روگوزین گفت ، مخترعی که از ریسک کردن نمی ترسد. ماسک "به عنوان مهمان خانواده من" و "کاوش در جهان ، حیات فرازمینی و اینکه چگونه می توانیم از فضا برای حفظ حیات بر روی زمین استفاده کنیم" مورد استقبال قرار گرفت. وی افزود: "من قبلاً قاشق چای خوری را روی حرارت قرار دادم."

  ماسک ، در واکنش به توییتر ، متعهد نبود. تلاش برای پیش بینی اقدامات ایلان ماسک یک کار احمقانه است ، اما با توجه به نگرانی های امنیتی قابل درک وی ، دیدن میلیاردر که از روگوزین در روسیه دیدن می کند یا در مراسم راه اندازی در قزاقستان شرکت می کند ، دشوار است.

  حتی ممکن است کسی بخواند یک هدف شوم در دعوت روگوزین. این اظهارنظر "مسخره بازی" یادآور مسمومیت الکساندر لیتویننکو ، افسر سابق KGB است که در سال 2000 پس از انتقاد از به قدرت رسیدن ولادیمیر پوتین به انگلستان گریخت. شش سال پس از ترک روسیه ، لیتویننکو با نوشیدن چای آغشته به پولونیوم مسموم شد. او سه هفته بعد درگذشت و سرانجام سرویس های اطلاعاتی غربی به این نتیجه رسیدند که مسمومیت توسط عوامل روسی انجام شده است که تحت تأیید پوتین عمل می کردند.

  بنابراین ماسک احتمالاً به روسیه نمی رود. و احتمالاً او قصد ندارد با دیمیتری روگوزین چای بنوشد. اما با این وجود ، تلاش برای درک انگیزه های روگوزین در ارتباط با ماسک از این طریق بسیار ارزشمند است.

  تبلیغات

  آنچه دیمیتری می خواهد

  از زمان سرپرستی Roscosmos در سال 2018 ، روگوزین دارای منفعل بوده است. رابطه تهاجمی با ماسک روگوزین در اکثر مواقع به موفقیت SpaceX با شجاعت و شجاعت پاسخ می دهد و می گوید مهندسان شرکت بسیار ملایم هستند یا موشک ها و فضاپیماهای آنها برای سوار شدن فضانوردان روسی به اندازه کافی ایمن نیستند.

  در همان زمان روگوزین مشاهده کرده است که اسپیس ایکس تا حد زیادی جریان درآمد مهم برای صنعت فضایی روسیه را از بین می برد. از همه مهمتر ، Crew Dragon تقریباً 400 میلیون دلار ناسا را ​​که سالانه برای خدمات انتقال خدمه به ایستگاه فضایی بین المللی به Roscosmos پرداخت می کرد ، قطع کرد. علاوه بر این ، اسپیس ایکس برای لغو فرمان کنگره مانع از خرید موتورهای موشکی RD-180 از روسیه از سوی کنگره شد. سرانجام ، راکت ارزان قیمت Falcon 9 تجارت تجاری موشک پروتون روسیه را که قبلاً اسب کار بود ، خراب کرد اما اکنون تقریباً یک بار در سال پرتاب می شود. خرابی یک موشک سایوز-اف جی " src = "https://techbord.com/picsbody/2109/5628-1.jpg" alt = "https://techbord.com چرا دیمیتری روگوزین این قدرت تشنه سفر ایلان ماسک به روسیه است؟" > بزرگنمایی/سر Roscosmos ، دیمیتری روگوزین ، در اکتبر 2018 ، پس از شکست موشک سایوز-FG ، عکاسی شده است. Alexei Filippov/TASS از طریق Getty Images

  پس چرا با ماسک خوب بازی کنید؟ حداقل دو دلیل خوب وجود دارد.

  اول از همه ، اگر روگوزین بخواهد ماسک را واقعاً با وی در روسیه ملاقات کند ، او و برنامه فضایی این کشور می توانند از جلوه بازتابی او لذت ببرند. ماسک قدردان عمیق موشکی شوروی است - او اخیراً یک ساعت با نوه سرگئی کورولف در مقر SpaceX دیدار کرد. بدون شک ماسک در مورد چنین سفری در مورد برنامه فضایی روسیه چیزهای خوبی می گوید. با ملاقات با ماسک ، روگوزین می تواند خود را برابر معرفی کند. این تبلیغات مهمی برای او و برنامه برجسته فضایی روسیه خواهد بود.

  احتمالاً برای روگوزین به همان اندازه مهم است که ماسک را در پرتاب سایوز آینده جذب کند. این امر به این دلیل است که روگوزین و روسکاسموس در این پرواز نقش مهمی ایفا کرده اند ، که توسط آنتون شکاپلروف ، فضانورد فرماندهی می شود و دو مسافر دیگر را حمل می کند: یولیا پرسیلد و کارگردان فیلم کلیم شیپنکو. این بازیگر و کارگردان حدود 10 روز را در ایستگاه فضایی بین المللی برای فیلمبرداری فیلمی به نام The Challenge صرف خواهند کرد.

  تبلیغات

  یک فیلم فضایی

  این پروژه سینمایی انتقاداتی را در لشکر فضانوردان در برانگیخته است. روسیه ، به دلیل تغییر سریع برنامه پروازها ، و بودجه فیلم از بودجه شرکت فضایی خارج شده است. با این حال ، فیلم برای روگوزین از اولویت بالایی برخوردار است ، زیرا او بسیار مایل است چیزی را برای نمایش در شصتمین سال پس از اولین پرواز فضایی تاریخی یوری گاگارین در آوریل 1961 نشان دهد.

  "این پروژه برای نشان دادن زبان روسی مورد نیاز است فئودور یورچیکین ، فضانورد کهنه کار در مصاحبه ای که اوایل امسال با Novaya Gazeta داشت ، گفت: "فن آوری ها و جلب توجه جوامع جهان به سالگرد پرواز یوری گاگارین." "بنابراین باید تا 12 آوریل 2022 انجام شود."

  از نظر روگوزین ، ساخت اولین "فیلم بلند" در فضا ، "اولین" تاریخی دیگر برای روسیه در فضا ، در کنار خطوط پرواز گاگارین است. ، والنتینا ترشکووا در سال 1963 ، و دیگر سوء استفاده های شوروی در دهه 1960. اما این باعث رضایت برخی از مردم نمی شود ، مانند یورچیکین ، که کشوری را متکی به فناوری چند دهه ای برای پروازهای فضایی انسان می دانند و نه پروژه های واقعی برای آینده.

  "ما باید به طور سیستماتیک با فضای خود برخورد کنیم برنامه های تحقیقاتی و آموزش خدمه بدون تغییر فیلمنامه در وسط نمایش. "یورچیکین با اشاره به رهبری روگوزین گفت:" "اگر قول می دهید و به آن عمل نمی کنید ، جرات داشته باشید که برای شخص شایسته تری کنار بگذارید و از او بی نصیب نمانید. نشان دادن برتری مستلزم دستاوردها و پیروزی های واقعی است - در سکوت انجام می شود. تنها در این صورت ما به جامعه خود مبنایی خواهیم داد در آینده برای اعلام جسورانه در مقابل جهان ، فضا متعلق به ماست! "

  داشتن ایلان ماسک در راه اندازی پروژه فیلم The Challenge باعث جلب توجه و جلب توجه روگوزین می شود که او به شدت به دنبال ایجاد یک تصویر است. برنامه فضایی روسیه که هالیوود است و نه دهکده پوتمکین.

خبرهای دیگر از علوم پایه