خبر

 • تک بورد - چالش یافتن ابزارهای جدید برای مبارزه با سرطان پروستات

  چالش یافتن ابزارهای جدید برای مبارزه با سرطان پروستات
  10 روز و 17 ساعت قبل

  چرا مطالعه سرطان پروستات بسیار سخت است - و چگونه محققان بر آن غلبه می کنند.
  سرطان پروستات یک پارادوکس است. این بیماری یکی از بالاترین میزان بقا در مراحل اولیه را در بین انواع سرطان ها دارد ، با این حال دومین علت شایع مرگ و میر ناشی از سرطان در ایالات متحده در میان افرادی است که پروستات دارند (پس از سرطان ریه). سرطان موضعی پروستات ، که فقط در خود اندام یافت می شود ، بسیار قابل درمان است. اما ه

  در ایالات متحده ، ماه سپتامبر ماه ملی آگاهی از سرطان پروستات است. این ویژگی نشان می دهد که چرا ابتلا به سرطان پروستات می تواند بسیار مهم باشد و اینکه محققان برای بهبود شانس کنترل بیماری پس از یافتن آن چه می کنند.

  این امر مطالعه آن را پیچیده می کند. چگونه می توانید چیزی را درک کنید که درمان آن آسان و غیرممکن است؟ محققانی که با پارادوکس مقابله می کنند ، از فناوری هایی مانند تصویربرداری ، تعیین توالی ژنتیکی ، داده های بزرگ و هوش مصنوعی استفاده می کنند تا بتوانند نتایج را برای بیماران در طیف وسیع شدت سرطان تغییر دهند. از درک آنچه در ابتدا سرطان را توسعه می دهد تا شناسایی داروهای جدید و روشهای جدید درمان - هر نوآوری فرصتی برای نجات جان افراد است. در اینجا نگاهی داریم به تعدادی از پروژه های بیشمار در حال اجرا در سراسر جهان که می توانند روزی چشم انداز درمان سرطان پروستات را تغییر دهند.

  تعیین پارادوکس

  زندگی 10 ساله امید به سرطان موضعی پروستات حدود 98 درصد است. قابل درمان است بسیاری از تومورهای پروستات آنقدر آهسته رشد می کنند و تهدید کننده نیستند که حتی درمان نمی شوند-آنها فقط تحت نظارت هستند تا مطمئن شوند که تهدیدی باقی نمی مانند. دکتر ایسلا گراوی ، مدیر تحقیقات گروه اورولوژی در دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس (UCLA) می گوید: "احتمال مرگ شما با سرطان پروستات بیشتر از سرطان پروستات است".

  اما وقتی سرطان متاستاتیک می شود ، پیش آگهی آن کاملاً تغییر می کند. درمان می تواند کیفیت زندگی بیمار را افزایش داده و طول عمر وی را افزایش دهد ، اما در نهایت سرطان در برابر همه درمانها مقاوم شده و کشنده می شود. به گفته دکتر یاو نیام ، پزشک معالج و استادیار اورولوژی در دانشگاه واشنگتن: "برای اکثر سرطان های [پروستات] ، هنگامی که تشخیص داده می شود زیرا علائم دارید ، اغلب نشانه این است که بیماری شما واقعا پیشرفته است. اگر درد ، خون در ادرار یا مشکل در تخلیه مثانه دارید ، احتمالاً سرطان پیشرفته دارید. " به عبارت دیگر ، این خطر با این واقعیت همراه می شود که هیچ علائمی وجود ندارد تا زمانی که برای درمان دیر نشده است. src = "https://techbord.com/picsbody/2109/5547-1.jpg" alt = "https://techbord.com چالش پیدا شد ابزارهای جدید برای مبارزه با سرطان پروستات" srcset = "https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/ 2021/09/GettyImages-1321980249.jpg 2x "> بزرگنمایی/یافتن سرطان پروستات قبل از متاستاز شدن برای مدیریت بیماری بسیار مهم است. Getty Images

  در همین حال ، شیوع این بیماری سرسام آور است. از هر 8 فرد مبتلا به پروستات (بسته به اینکه از چه کسی بخواهید) 1 نفر در طول زندگی تشخیص داده می شود. تا کنون در سال 2021 ، ایالات متحده تقریباً 248.530 مورد جدید و حدود 34.130 مورد مرگ را مشاهده کرده است.

  برآورد درصد سرطانهای متاستاتیک از 5 تا 10 درصد است ، اما تعداد زیادی از موارد کلی به این معنی است که حتی برآورد سطح پایین در نهایت به معنی سرطان زیادی است که در برابر درمان مقاومت می کند. و CDC می گوید درصد در حال افزایش است ، به این معنی که برای علم حل مشکل سرطان غیر قابل درمان متاستاتیک پروستات از اهمیت بیشتری برخوردار است.

  درک علل زمینه ای

  "برای به طور کلی محققان سرطان ، ما همیشه به دنبال ریشه ها هستیم. از کجا شروع می شود ، از چه سلول هایی شروع می شود ، چگونه با فرایندهای سلول های طبیعی فرار می کند تا از سیستم ایمنی بدن فرار کند یا به مناطقی که نباید باشد حمله می کند؟ " دکتر گاراوی از UCLA می گوید. "درست مانند دیگر سرطان ها ، کل ایده این است که زیست شناسی تومورهای پروستات را بهتر بشناسید تا بتوانید پاشنه آشیل آن تومور را پیدا کنید."

  چالشی که گاراوی به Ars می گوید این است که به مدت طولانی زمان ، تحقیقات در مورد آنچه باعث رشد سرطان پروستات می شود بر روی نسخه های غیر فعال (یا کند حرکت) این بیماری که قابل درمان بود متمرکز شد. جراحی های بیشتر تومورهای کند رشد را حذف کرد و باعث شد محققان به این نمونه های بافتی دسترسی بیشتری داشته باشند. بیماران متاستاتیک کمتر تحت عمل جراحی قرار می گرفتند زیرا سرطان آنها به سایر قسمت های بدن آنها سرایت کرده بود ، بنابراین این نمونه ها کمتر مورد مطالعه قرار می گرفتند. حداقل نیمی از آنها هنگام تشخیص سرطان خود را گسترش داده بودند. " وی گفت: "آنها نامزد جراحی نبودند ، بنابراین ما بافت آنها را نمی گرفتیم. و به دست آوردن بافت کافی از یک ضایعه متاستاتیک چالشی است. ”

  پیشرفت های اخیر در فناوری این واقعیت را تغییر داده است. در دهه گذشته ، گارراوی می گوید فناوری تعیین توالی ژنوم ژنوم بعدی به دانشمندان اجازه داده است تا مقادیر کمی از بافت را طبقه بندی و تجزیه و تحلیل کنند. پزشکان اکنون می توانند از یک سوزن کوچک برای جمع آوری "یک تکه کوچک بسیار کوچک بافت" استفاده کنند و یک تغییر الگو در مطالعه سرطان کشنده پروستات ایجاد کنند.

  تبلیغات

  نگاهی به سلول های بنیادی پروستات

  < p> اکنون می توان س askال کرد که آیا عواملی وجود دارند که تومورهای پرخطر را زود تشخیص می دهند یا خیر. گاراوی این نمونه های کوچک از سلول های توموری متاستاتیک را با بافت غیر سرطانی پروستات مقایسه می کند ، به این امید که آنها بتوانند سرنخی را در مورد علت رفتار پرخاشگرانه قبلی ارائه دهند. در پروستات ، که می تواند هر نوع سلولی را در این بافت ایجاد کند (هرچند ، بر خلاف سلول های بنیادی جنینی ، آنها نمی توانند بافت دیگری تولید کنند). اما سلول های بنیادی در تومورهای پروستات نیز خودنمایی می کنند. گارراوی فرض می کند که این سلول های بنیادی مخصوص پروستات ممکن است دارای ویژگی هایی باشند که تومورها را خطرناک تر می کند. مقایسه ژن هایی که هم در سلول های بنیادی پروستات و هم در سرطان ها فعال هستند "به ما ایده هایی داد که چگونه این سرطان های تهاجمی تر ویژگی های سلول های بنیادی خوش خیم را انتخاب می کنند. وی می گوید: ویژگی های اولیه جنینی سلول های بنیادی می توانند هجوم و گسترش آن را تسهیل کنند. "و آنها مقاوم تر هستند. آنها می توانند از چیزهایی که سلول های متمایز نمی توانند زنده بمانند ، جان سالم به در ببرند. "Garraway می گوید. آنها در برابر اشعه و شیمی درمانی مقاوم هستند و می توانند از آسیب DNA آنها جان سالم به در ببرند. ما فکر می کنیم فعال کردن این مکانیسم های زنده ماندن از شروع تومور پشتیبانی می کند. ”

   تومور پروستات ، با برچسب های سبز و قرمز که وجود پروتئین های موجود در سلول های بنیادی را مشخص می کند. تومور پروستات ، با برچسب های سبز و قرمز مشخص کننده وجود پروتئین های موجود در سلول های بنیادی . آژانس سلولهای بنیادی کالیفرنیا

  گاراوی و همکارانش نمونه های سالم بافت پروستات را گرفته و سلولها را بر اساس پروتئینهای مختلف آنها طبقه بندی کرده و مشخص کردند که آیا سلولها دارای ویژگیهایی مانند توانایی بازسازی بافت پروستات هستند. نتایج به دست آمده با استفاده از سلول های بنیادی موجود در نمونه های توموری متاستاتیک مقایسه شد. گاراوی می گوید: "اینجاست که جالب می شود." مشخص شد که هم بافت خوش خیم و هم سلول های توموری پروتئینی به نام کراتین 13 را نشان می دهند. این پروتئین در بیشتر بافت های سالم بسیار نادر بود ، اما "ما تقریباً همیشه آن را در بیوپسی هایی که بیماری متاستاتیک داشتند مشاهده می کردیم." /p>

  پیش از این ، محققان تصور می کردند که کراتین 13 همان چیزی است که گاراوی آن را پروتئین "اجرای آسیاب" نامید و به سادگی به شکل و سفتی سلول کمک کرد. اما آنها می دانستند که برخی از کراتین ها نیز می توانند در سیگنال دهی مورد نیاز هنگام مهاجرت سلول ها نقش داشته باشند. گاراوی به Ars می گوید: "بنابراین آنچه ما روی آن تمرکز کرده ایم این است که می تواند انجام دهد." آنها با برداشتن کراتین 13 شروع کرده اند که منجر به ناتوانی سلول ها می شود. "ما غافلگیر شدیم که سلولهای کراتین 13 دیگر متاستاز نمی دهند. این نشان می دهد که نقش عملکردی در فرایند متاستاتیک دارد."

  این تحقیقات هنوز در مراحل اولیه است. در مورد نحوه انجام تحقیقات و کشف ، اما در حال حاضر نباید به عنوان یک درمان جدید احتمالی در نظر گرفته شود. " او به علم کلی سرطان پروستات کمک می کند. "او به Ars می گوید:" تمرکز بیشتر ما در درک بیولوژی تومور این سلول های مهاجم است. "سرطان پروستات که متاستاتیک است غیر قابل درمان است. ما باید بفهمیم چه کسی و چرا و چگونه. »

خبرهای دیگر از علوم پایه