خبر

 • تک بورد - پوتین بودجه فضایی روسیه را کاهش داده و می گوید انتظار نتایج بهتری دارد

  پوتین بودجه فضایی روسیه را کاهش داده و می گوید انتظار نتایج بهتری دارد
  13 روز و 16 ساعت قبل

  این نمی تواند موقعیت راحتی برای دیمیتری اولگوویچ روگوزین باشد.
  روسیه قصد دارد بودجه فعالیت های پروازهای فضایی را در دوره سه ساله آینده ، از سال 2022 تا 2024 ، کاهش دهد. این کاهش ها سالانه به 16 درصد می رسد. ، از جمله Finanz.ru ، گزارش. (این مقالات به زبان روسی توسط راب میچل برای Ars ترجمه شده است.)

  برای سال 2022 ، بودجه دولت برای فعالیتهای فضایی 210 میلیارد روبل (2.9 میلیارد دلار) تعیین می شود که 40.3 میلیارد روبل (557 میلیون دلار) نسبت به سال قبل کاهش یافته است. کاهش مشابهی در سالهای بعد نیز به دنبال خواهد داشت. مهمترین کاهشها در زمینه هایی مانند "فعالیتهای تولیدی-فناوری" و "توسعه کاسمودروم" خواهد بود. بودجه "تحقیق و توسعه علمی" به طور کامل خنثی شد.

  خواندن بیشتر

  روسیه می گوید گزارشگران فضایی این کشور گزارش خود را در مورد برنامه فضایی متوقف می کنند

  نشریات می گویند ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از عملکرد برنامه فضایی روسیه ناراضی است. آنها گزارش دادند که در نشست صنعت فضایی در 29 سپتامبر ، پوتین از عدم اجرای دستورالعمل های این صنعت انتقاد کرد در مورد اهداف بلند مدت در حوزه فضایی. به عنوان مثال ، در سال 2020 ، Roscosmos نتوانست 30 مورد از 83 هدف اعلام شده برنامه ملی فضایی را به ثمر برساند.

  گزارش شده است که پوتین به شرکت فضایی روسیه ، Roscosmos ، گفته است این باید قابلیت اطمینان موشک های روسی را افزایش داده و بر نسل بعدی وسایل نقلیه پرتاب کند.

  با این حال ، این کاهش بودجه تنها باعث محدودیت بیشتر رهبر Roscosmos ، دیمیتری روگوزین می شود. او در حال حاضر با فشارهای بودجه ای از دست دادن درآمد ناشی از پرواز فضانوردان ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی مواجه است-پروژه ای که سالانه حدود 400 میلیون دلار یا بیشتر ارزش دارد-و همچنین اتحاد پرتاب یونایتد دیگر موتورهای موشک RD-180 را خریداری نمی کند.

  این کاهش ها همچنین س questionsالاتی در مورد آینده Roscosmos ایجاد می کند ، که در چندین مورد در طول دهه گذشته تجدید ساختار شده است. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در اوایل دهه 1990 ، Roscosmos به روشی شبیه به ناسا عمل کرد. به عنوان یک آژانس فضایی ، تعدادی پیمانکار داشت که خدمات ارائه می دادند و موشک ، فضاپیما و ماهواره می ساختند. از جمله بزرگترین آنها می توان به RKK Energia ، The Khrunichev Center ، RCC Progress ، NPO Energomash ، TsENKI و TsNIIMash اشاره کرد. و توسط دولت اداره می شود. سه سال بعد ، آژانس فضایی ملی روسیه منحل شد و در شرکت دولتی Roscosmos ادغام شد ، که به شرکت مادر شرکت های فضایی دولتی تبدیل شد.

  روگوزین در سال 2018 رئیس Roscosmos شد و سال گذشته ، او زیرمجموعه های خود را مجدداً به واحدهای تجاری سازماندهی کرد.

  در سال های اخیر ، Roscosmos در تلاش های خود برای ساخت یک پایگاه فضایی بزرگ جدید در شرق کشور دچار فساد شده است. آلکسی ناوالنی ، رهبر مخالفان ، در سال 2019 ، قبل از زندانی شدن توسط پوتین ، ادعا کرد که فساد گسترده ای در شرکت فضایی روسیه انجام داده است و توضیح می دهد که چگونه روگوزین شخصاً خود را غنی کرده است.

  خواندن بیشتر

  حقوق بزرگ ، اتومبیلهای لوکس و یک داچ جدید-رهبر فضایی روسیه بسیار بزرگ است

  بر اساس اسناد فاش شده توسط ناوالنی ، روگوزین از بودجه Roscosmos برای خرید مرسدس بنز S560 برای خود و یک رنجروور برای همسرش استفاده کرد. در مجموع ، قیمت این خودروها حدود 300000 دلار است. سپس رئیس Roscosmos یک ویلا به مساحت 8600 فوت مربع در شمال مسکو به ارزش حدود 3 میلیون دلار خرید. ناوالنی استدلال کرد که به نظر می رسد که اسناد و مدارک حتی بیشتر از این را نیز مبهم می کند.

  روگوزین این ادعاها را رد کرده است. و صادقانه بگویم ، برای روزنامه نگاری مستقر در غرب که روسی نمی داند یا سیاست روسیه را کاملاً درک نمی کند ، تشخیص حقیقت از دروغ دشوار است. اما آنچه واضح به نظر می رسد این است که آینده برنامه فضایی روسیه مبهم است. در حالی که چین با ایستگاه فضایی برنامه های اکتشافی جدید و بلند پروازانه خود در حال افزایش است و صنعت فضایی ایالات متحده در میان رشد فعالیت های تجاری رونق می گیرد ، روسیه به دنبال حفظ وضعیت موجود خودروهای فضایی است که دهه ها پیش توسعه یافته است.

  < p> کارکنان فضایی کشور قبلاً دستمزد بسیار پایینی دریافت کرده اند. در حال حاضر ، منابع کمتری برای سرمایه گذاری در آینده وجود خواهد داشت - آینده ای که پوتین روگوزین را متهم به رهبری برنامه فضایی روسیه کرده است. این نمی تواند موقعیت راحتی برای دیمیتری اولگوویچ روگوزین خاص باشد.

خبرهای دیگر از علوم پایه