فضاپیمای لوسی ناسا صبح شنبه با خیال راحت از فلوریدا به فضا پرتاب شد ، اما پس از استقرار ">

خبر

 • تک بورد - پنل خورشیدی لوسی قفل نشده است - مشکلی برای مأموریتی که از خورشید استفاده می کند

  پنل خورشیدی لوسی قفل نشده است - مشکلی برای مأموریتی که از خورشید استفاده می کند
  8 روز و 19 ساعت قبل

  "تیم در حال تجزیه و تحلیل داده ها برای تعیین مراحل بعدی است."
  فضاپیمای لوسی ناسا صبح شنبه با خیال راحت از فلوریدا به فضا پرتاب شد ، اما پس از استقرار دو آرایه بزرگ خورشیدی آن ، یکی از آنها به درستی محکم نشد.

  در مجموع ، دو آرایه خورشیدی دارای منطقه جمع آوری 51 متر مربع هستند. چنین آرایه های بزرگی ضروری هستند زیرا فضاپیما بیشتر سفر 12 ساله خود را تقریباً پنج برابر فاصله زمین از خورشید به عنوان زمین قرار می دهد. صفحات خورشیدی لوسی تنها می توانند حدود 3 درصد انرژی را در فاصله جوویان نسبت به مدار زمین در اطراف خورشید تولید کنند.

  خواندن بیشتر

  ماموریت لوسی ناسا به زودی در آسمان ، با راه اندازی روز شنبه

  صفحات خورشیدی بسیار مهم هستند. دانشمندان ماموریت می گویند لوسی از خورشید دورتر از هر سفینه فضایی قبلی استفاده می کند.

  به گفته ناسا ، از آخر هفته ، هر دو آرایه به لوسی و شارژ باتری در فضاپیما آژانس در پست وبلاگ خود می گوید: "در نگرش فعلی فضاپیما ، لوسی می تواند بدون هیچ تهدیدی برای سلامتی و ایمنی به فعالیت خود ادامه دهد." اما هنوز مشخص نیست که موضوع چفت و بست چگونه بر عملیات درازمدت و مانور فضاپیمای 1.5 تنی تأثیر می گذارد. به توماس زوربوچن ، رئیس اکتشافات علمی آژانس ، یکشنبه در توییتر گفت: تبلیغات

  "ماموریت لوسی ناسا امن و پایدار است." "دو آرایه خورشیدی مستقر شده اند ، اما ممکن است یکی کاملاً بسته نشده باشد. تیم در حال تجزیه و تحلیل داده ها برای تعیین مراحل بعدی است. این تیم در حال حاضر بر بسیاری از چالش ها غلبه کرده است ، و من اطمینان دارم که آنها در اینجا نیز پیروز خواهند شد."

  یک مقام ارشد در ناسا گفت "نگرانی" در مورد فضاپیما وجود دارد اما رهبران این مأموریت نسبت به توانایی حل این مسئله "بسیار خوش بین" هستند. آنها انتظار دارند در این هفته اطلاعات بیشتری در مورد این مشکل کسب کنند و راه حل های احتمالی را شناسایی کنند. src = "https://techbord.com/picsbody/2110/6599-1.jpg" alt = "https://techbord.com پنل خورشیدی لوسی قفل نشده است-مشکلی برای مأموریتی که از خورشید استفاده می کند"> Enlarge/Underexposed engine shot of the dual-nozzle RD -180 نیروگاه اطلس V.Trevor Mahlmann

  لوسی ، که به کمربند اصلی سیارک ها و سپس سیارک های تروا در مدار مشتری می پیوندد ، در مدار گریز از زمین و فراتر از هر گونه امید به تعمیر توسط یک فضاپیما قرار دارد.

  این مأموریت 981 میلیون دلاری برنامه ریزی شده است تا طی ده ها سال یک مسیر بسیار پیچیده را طی کند. فضاپیما در هنگام بازدید از سیارک کمربند اصلی ، 52246 دونالد جوهانسون ، مجموعاً سه بار برای کمک گرانشی به دور زمین می چرخد ​​و متعاقباً توسط هشت سیارک تروایی که در مدار مشتری به دور خورشید مشترک هستند پرواز می کند.

خبرهای دیگر از علوم پایه