چهار فضانورد آماتور آخر هفته از یک پرواز فضایی سه روزه خصوصی برگشتند و با">

خبر

 • تک بورد - پس از Inspiration4 ، SpaceX تقاضای زیادی برای ماموریت های رایگان دارد

  پس از Inspiration4 ، SpaceX تقاضای زیادی برای ماموریت های رایگان دارد
  1 روز و 15 ساعت قبل

  "ما هم برای اژدها و هم برای ستارگان علاقه داریم ، که بسیار هیجان انگیز است."
  چهار فضانورد آماتور آخر هفته از یک پرواز فضایی سه روزه خصوصی برگشتند و با شور و شوق زیادی از این تجربه سرشار شدند. دکتر سیان پروکتور ، اندکی پس از بیرون آمدن از کپسول Crew Dragon گفت: "بهترین سواری زندگی من."

  مشتریان آینده برای چنین تجربه مداری در پرواز آزاد ، منتظر بررسی های اولیه نبودند تا علاقه خود را برای رفتن به فضا ابراز کنند. حتی قبل از سقوط فضاپیمای Crew Dragon شنبه شب ، ماموریت Inspiration4 طوفان مهمی را برانگیخته بود.

  "تعداد افرادی که از طریق درگاه های فروش و بازاریابی ما به ما نزدیک می شوند در واقع به میزان قابل توجهی افزایش یافته است." پس از فرود ماموریت گردشگری فضایی ، بنیجی رید ، مدیر ارشد برنامه های فضایی بشر برای SpaceX ، گفت: "در حال حاضر علاقه های زیادی در حال افزایش است."

  خواندن بیشتر

  Crew Dragon چهار نفر دیگر - همه شهروندان خصوصی - را به فضا منتقل کرده است

  این شرکت از انتشار اطلاعات قیمت برای پرواز Inspiration4 که توسط میلیاردر Jared Isaacman خریداری شده است. با این حال ، به گفته منابع ، هزینه یک صندلی جداگانه در پروازهای مداری آینده کمتر از 40 میلیون دلار است و SpaceX به دنبال کاهش بیشتر قیمت پروازهای مداری انسان است.

  "اگر نگاه کنید در کارنامه SpaceX ، ما هزینه های پرتاب را به طور کلی کاهش داده ایم. " "وقتی به خدمات ما در سرویس ناسا یا سایر کارهایی که انجام می دهید نگاه می کنید ، ما بسیار تلاش می کنیم تا آن را از بین ببریم. و در بازکردن بازار برای این نوع چشم اندازها ، ما" در حال انجام کاری هستید که هیچکس قبلاً قادر به انجام آن نبوده است. اما باید هزینه آن را پایین بیاورید. "

  اسپیس ایکس برای اولین بار در ماه مه سال 2020 ، انسان را با سفینه نمایشی خود برای ناسا به پرواز درآورد. حمل داگ هرلی و باب بهنکن فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی. از آن زمان ، این خودرو علاوه بر اولین ماموریت خصوصی ، دو مأموریت خدمه عملیاتی دیگر را نیز برای آژانس فضایی آغاز کرده است. در حال حاضر دارای Endeavor است که در حال حاضر در ایستگاه فضایی است و دو پرواز انجام داده است. تاب آوری ، کهنه سرباز دو پرواز است ، که برای ماموریت های پرواز آزاد با یک گنبد تغییر یافته است و به مقصد خاصی نرسیده است. و سومین وسیله نقلیه بدون نام برای ماموریت های ایستگاه فضایی استفاده می شود. با استفاده از این سه وسیله نقلیه ، اسپیس ایکس احتمالاً می تواند حداقل شش پرواز خدمه در سال داشته باشد.

  رید می گوید که اسپیس ایکس می تواند تعداد بیشتری اژدهای خدمه برای ماموریت های گردشگری فضایی بسازد. وی گفت: "اگر تقاضا وجود داشته باشد ، ما می خواهیم ببینیم که برای ادامه رشد چه می توانیم انجام دهیم." "و سپس ، البته در افق ، Starship قرار دارد. Starship قادر خواهد بود افراد بیشتری را در یک زمان حمل کند. بنابراین ، می دانید ، واقعاً هر دو گزینه وجود دارد و ما برای Dragons و Starships علاقه داریم ، که بسیار هیجان انگیز است. " به نظر می رسد تقاضا برای ماموریت های گردشگری مداری SpaceX در حال افزایش است. به نظر می رسد تقاضا برای ماموریت های گردشگری مداری SpaceX در حال افزایش سرسام آور است. SpaceX

  Starship همچنان در حال توسعه است و با موشک Super Heavy به مدار زمین می رود. مشخص نیست خودرو به چه زودی می تواند برای پرتاب و فرود انسان آماده شود - با توجه به چالش نشان دادن فرود پیشرانه از مدار ، این امر حداقل چند سال دیگر به نظر می رسد. با این حال ، یک Starship به راحتی می تواند ده ها نفر را به مدار ببرد ، به جای چهار نفر که در داخل یک اژدهای خدمه بودند. شاتل فضایی ناسا رکورد اکثر افرادی را که با یک فضاپیما پرتاب شده اند و هشت فضانورد در پرواز STS-61-A در سال 1985 رکورددار هستند. فضانوردانی که با کرو دراگون پرواز کردند تا تجربیات خود را در این پرواز سه روزه ارزیابی کنند. گذشته از یک مشکل "جزئی" در مورد فن مدیریت پسماند ، به نظر می رسد هیچ ایراد فنی وجود نداشته است. ایلان ماسک ، بنیانگذار SpaceX ، گفت که قصد دارد امکانات بیشتری را به پروازهای آینده اضافه کند ، مانند وسیله ای برای گرم کردن غذا و خدمات وای فای ماهواره های Starlink که در حال دور زمین هستند.

خبرهای دیگر از علوم پایه