پس از غلبه بر هرناندو دو سوتو ، Chickasaw چیزهای او را گرفت و دوباره ساخت

این سایت شواهد نادری از تعاملات بین دو سوتو و مردم بومی را ارائه می دهد.
در سال 1540 ، هرناندو دو سوتو ، تسخیركننده اسپانیایی ، تازه از ویران كردن امپراطوری اینكا ، با 600 نفر و صدها دام به سمت اراضی Chickasaw در شمال می سی سی پی رفت. در بهار سال 1541 ، دو سوتو Chickasaw را به شدت آزرده بود و آنها اردوگاه وی را سوزاندند و كل لشكركشی اسپانیا را از زمین های خود بیرون كردند. باستان شناسان اخیراً

این یک داستان جالب و جالب است که می توان آن را در کاغذی با عنوان "استعمار نوپا و رطوبت ناهمگن" دفن کرد ، اما این دانشگاه برای شما دانشگاه است.

غنایم جنگ

باستان شناسان در حفاری مکان های چند صد ساله Chickasaw در منطقه ای به نام مزارع استارک تعداد شگفت انگیزی از اشیا metal فلزی اروپایی را کشف کرد: یک گلوله توپ ، یک چنگ دهان ، یک لگام با یک تاج طلایی و غیره. آنها همچنین اشیایی را پیدا کردند که به ابزارهای سنتی Chickasaw شکسته یا تغییر شکل داده بودند: تکه های مس به شکل مهره و آویز ، تکه های نعل آهنی شکسته و به ابزار تراشیده شده و نوارهای بشکه خم شده ، شکسته و به ابزار برش تیز تبدیل شده اند. چارلز كاب از موزه تاریخ طبیعی فلوریدا گفت: "یكی از خیره كننده ترین چیزهایی كه ما پیدا كرده ایم كپی دقیق آهن یك سلتوی سنگی بومی آمریكا یا سر تبر است." "من قبلاً چنین چیزی را در جنوب شرقی ندیده ام."

خراش ها و سلت های اصلی اینها جز of اصلی زندگی روزمره چیکاساو بودند ، اما صنعتگران معمولاً ابزار خود را از سنگ یا استخوان درست می کردند. اما به نوعی ، افرادی که در حال حاضر در مزرعه Stark Farms زندگی می کنند انبوه قابل توجهی از اشیا metal فلزی را به دست آوردند. آنها بدون نیاز واقعی به نوارهای بشکه ای یا نعل اسب ، دوباره غنیمت اسپانیایی را به ابزار مورد نیاز خود بازسازی کردند.

کاب و همکارانش از یافتن این همه مصنوعات فلزی اروپایی در محل استقرار Chickasaw متعجب شدند دهه 1300 تا اواسط دهه 1600. در آن زمان ، استعمارگران اروپایی کالاهای فلزی ارزشمند خود را اغلب با مردم بومی تجارت نمی کردند. این موارد برای تجارت مهم یا هدایای سیاسی به رهبران مهم اختصاص داشت. استفاده از آهن برای وسایل متداول مانند سلطان یا تراشنده بسیار نادر بوده است.

"به طور معمول ممکن است تعداد انگشت شماری از اشیا European اروپایی را در ارتباط با یک فرد دارای وضعیت بالا یا برخی از موارد خاص دیگر مشاهده کنیم. زمینه ، "گفت Cob. "اما این باید بیشتر یک فصل باز باشد - نبض کالاهایی که برای مدت کوتاهی به طور گسترده در دسترس قرار گرفت."

به گفته کاب و همکارانش ، این به این دلیل است که نعل اسب ها ، گلوله های گلوله ، بشکه گروهها و سایر وسایل غنیمت جنگی بودند.

تبلیغات "بیگانگی میزبانان خود از طریق خشونت"

سبک اشیا نشان می دهد که آنها احتمالاً توسط ارتش اسپانیا در اواسط دهه 1500 دور انداخته شده اند. اعزام قطعات نعل اسب مطابق با نوع مورد استفاده در اواخر قرون وسطی در اسپانیا است و چندین محور مطابق با نوعی است که معمولاً در سالهای 1500 استفاده می شد. بند مویی با تاج طلایی خود نیز کاملاً اسپانیایی به نظر می رسید. و کمبود وسایل داخلی مانند کتری ، انگشتان دست و قیچی به سمت گروهی تقریباً از همه مردان - احتمالاً گروهی از سربازان - است. در همین حال ، مکان اسلحه های Stark F به هر حال با حساب هایی که توسط بازماندگان لشکر کشی دو سوتو نوشته شده است ، صف کشیده شده است. این گزارش ها به چگونگی بازماندگان در سال 1543 پس از مرگ دی سوتو بر اثر تب در نزدیکی رودخانه می سی سی پی ، قایق هایی برای عقب نشینی به مستعمرات اسپانیا در مکزیک ساختند. وقتی سرانجام تسخیر کنندگان احتمالی توانستند به اسپانیا بازگردند ، چندین نفر از آنها داستانهای خود را در مورد لشکرکشی منتشر کردند که در آن زمان پرفروش ترین کتابها شدند.

این گزارش ها از چگونگی اردو زدن اسپانیایی ها در آنهایکا ، پایتخت آپالاچی ، بیش از زمستان 1539-1540 ، و سپس در سال 1540 به قلمرو چیکاساو راه یافت. در چمنزار مرتفع آنچه اکنون در شمال شرقی میسوری است ، چیکاشاو ذرت را پرورش داد و در خوشه های شهرها زندگی می کرد. در چیكاشا ، شهر اصلی چیكاشاو ، رهبر بومی چیكاشا مینگو به تازه واردان اجازه داد اردوگاهی زمستانی را در بعضی از مناطق نزدیك شهر برپا كنند.

در ابتدا اوضاع خوب پیش می رفت ، تا زمانی كه تسخیركنندگان آرام گرفتند. کوب و همکارانش نوشتند: "[دی سوتو] و افرادش به زودی به الگوی قابل پیش بینی خود مبنی بر بیگانگی میزبانان خود از طریق خشونت و تقاضای مداوم منابع رسیدند."

< در طول زمستان 1540-1541 ، سربازان دو سوتو دو مرد Chickasaw را اعدام کردند و دست یکی دیگر را که آنها را به سرقت خوک های خود متهم کردند ، قطع کردند. با نزدیک شدن بهار ، د سوتو خواستار پیوستن صدها نفر به اکتشاف خود برای حمل تجهیزات و ملزومات اسپانیایی ها شد. آن وقت بود که Chickasaw تصمیم گرفت که به اندازه کافی کافی هستند.

رزمندگان Chikasaw Mingo شبانه به اردوگاه استعمارگران حمله کردند. آنها اردوگاه را به آتش کشیدند و حداقل 12 سرباز اسپانیایی را به همراه ده ها خوک و اسب به قتل رساندند.

ظاهراً دو سوتو می توانست حداقل اشاره کند ، زیرا او با سربازان خود حدود یک مایل دورتر عقب نشینی کرد و دام باقیمانده ، سپس اردوگاهی جدید ایجاد کنید. این کافی نبود که بتواند با Chickasaw مطابقت داشته باشد ، که در این مرحله بسیار با مزخرفات اروپاییان تمام شد. نیروهای چیکاشا مینگو مجدداً حمله کردند و اگرچه سربازان دو سوتو توانستند مقداری بیشتر مبارزه کنند ، اسپانیایی ها منهای دام و اکثر وسایل خود را در عقب نشینی در شمال قرار دادند.

تدارکاتی که آنها پشت سر گذاشتند. برای مدت طولانی رها نشده بودند به نظر می رسد افرادی از جوامع نزدیک به میدان جنگ موارد مفید اردوگاه های سابق اسپانیا را جمع آوری کرده و به خانه برده اند. در آنجا ، صنعتگران دوباره ابزارهای اروپایی ها را به ابزارهای Chickasaw تبدیل کردند.

تبلیغات شما می توانید با نعل اسبی شکسته چه کاری انجام دهید؟

و این چیزی است که کوب و همکارانش ، تقریباً 500 سال بعد ، پیدا کردند. باستان شناسان می گویند آنها احتمالاً محل اردوگاه زمستانی اسپانیا یا میدان جنگ دوم را پیدا نکرده اند ، زیرا هیچ اثری از ساختارهای سوخته و هیچ استخوان از خوک ها یا اسبها وجود ندارد. در عوض ، مکانهایی که آنها در آن 83 اثر هنری فلزی اروپایی را پیدا کرده اند ، احتمالاً روستاهایی در نزدیکی شهر اصلی چیکاشا و اردوگاه اسپانیا بوده است. مردم از آن سایت ها پس از جنگ از اردوگاه سوخته دیدن کردند و سوغاتی های مفیدی را به خانه بردند.

كاب و همكارانش می گویند كه احتمالاً در زمستان قبل از جنگ چند مورد از اشیا metal فلزی نیز به دستان چكیزاو رسیده است. تجارت زیر میز بین سربازان و مردم محلی غیرمعمول نبود. در هر صورت ، ده ها مصنوعات اروپایی که دوباره در ابزار بومی ساخته شده اند ، داستان جالبی را درباره آنچه اتفاق افتاده هنگام تعامل فرهنگ های اروپایی و بومی رخ می دهد ، بیان می کنند.

در سایت هایی که مربوط به قرون اولیه استعمار است ، باستان شناسان اغلب شواهدی از بومی بودن می بینند. افراد با اشیا foreign خارجی بداهه سازی کرده و اصلاح شده اند. افرادی مانند Chickasaw قبلاً فرهنگ مادی خود را داشتند: مجموعه ای از ابزارها برای کارهایی که زندگی روزمره آنها را تشکیل می داد ، طراحی شده بود که برای افرادی که از آنها استفاده می کردند آشنا بود. مردم با استفاده از وسایل خارج از این مجموعه ، مانند نعل اسب ، سعی در تبدیل این ابزارها به چیزی که از نظر آنها مفید واقع شده است مانند خراش ها یا سلت ها.

پس از چند قرن ، افراد بومی شروع به کار برخی از عناصر فرهنگ مادی اروپا کردند همانطور که استعمارگران اروپایی برخی فرهنگ مادی را از مردم بومی وام گرفتند ، به زندگی خودشان ادامه دادند. کاب گفت: "در 1500s ، انگشت ممکن است به یک زنجیر تبدیل شود." "در اواخر دهه 1700 ، انگشت انگشت یک انگشت است. شما به مرور زمان شاهد تصویب منظم تری از کالاها هستید. "

" تسخیر نشده و غیرقابل تسخیر "

یکی از قدرتمندترین نمونه های این فرآیند تعداد انگشت شماری از حلقه های زنجیره ای است که صنعتگران Chickasaw آن را جدا کرده و در آن تیزتر کردند. لبه ها برای ساختن ابزاری. اگر می دانید که به چه چیزی نگاه می کنید ، آن اشیا little کوچک بی ادعا خلاصه کل ماجرای مسیریابی سال 1541 de Soto را بیان می کنند و اینکه چرا امروزه برای مردم بومی مهم است.

"اسپانیایی ها زنجیره ای به ارمغان آوردند با آنها برای بستن بومیان آمریکایی به عنوان اسیر و باربر ، "گفت: کاب. "این گواه برخی از اولین نمونه های بردگی مردم اروپا در کشورهای کنونی ایالات متحده است." این احتمالاً سرنوشتی است که در انتظار صدها باربر د سوتو بود که از چیکاشا مینگو خواستار شدند ، سرنوشتی که چیکاشاو با قاطعانه رانندگان تسلیحاتی از سرزمینهایشان خنثی کرد.

و با این کار ، Chickasaw حدود 150 سال خود را به دست آورد. صلح و خودمختاری نسبی ، عاری از استعمارگران اروپایی.

"براد لیب ، باستان شناس از بخش حفاظت میراث از ، گفت:" این تحقیق نشان می دهد که چگونه Chickasaws با حمله متجاوزان بیگانه سازگار شد و شهرت آنها را به عنوان تسخیر نشده و غیرقابل تسخیر تضمین کرد. " گروه فرهنگ و علوم انسانی ، ملت Chickasaw ، یکی از نویسندگان مطالعه. وی این نبرد را "یک واقعه اساسی در تاریخ فرهنگی چیکاساو" توصیف می کند.

اگرچه وزارت جنگ ایالات متحده در سال 1837 قورباغه چیکاساو را به زور به اوکلاهما برد ، اما ملت Chickasaw امروز با 49000 عضو زنده و زنده است. . این کار به عنوان بخشی از تلاش برای مطالعه و حفظ سایت های مهم Chickasaw ، از کار Cobb و همکارانش در سایت های Stark Farms حمایت مالی کرد. به عنوان بخشی از این پروژه ، برنامه Chickasaw Explorers به ​​دانشجویان دانشگاه Chickasaw این فرصت را داد تا در کارهای میدانی باستان شرکت کنند.

American Antiquity، 2021 DOI: 10.1017 / aaq.2021.17 (About DOI).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.