این هفته مرکز فضایی جانسون ناسا فراخوانی برای صنعت لباس های فضایی جدید صادر کرد. کت و شلوارهای">

خبر

 • تک بورد - پس از سالها بیهودگی ، ناسا برای کمک به لباس فضایی به بخش خصوصی مراجعه می کند

  پس از سالها بیهودگی ، ناسا برای کمک به لباس فضایی به بخش خصوصی مراجعه می کند
  25 روز و 13 ساعت قبل

  "کت و شلوار آماده پرواز سالها تا اتمام باقی مانده است."
  این هفته مرکز فضایی جانسون ناسا فراخوانی برای صنعت لباس های فضایی جدید صادر کرد. کت و شلوارهای موجود آژانس فضایی چند دهه قدمت دارد و لباسهای جدید هم برای ایستگاه فضایی بین المللی و هم ماموریتهای آرتمیس به سطح ماه در اواخر این دهه مورد نیاز است.

  پام ملروی ، معاون مدیر ناسا ، گفت: "فعالیتهای ما در مدار زمین کم ، در ماه و فراتر از آن تکامل یافته و خواستار فناوری نوآورانه هستند." "فضانوردان بعدی روی ماه - از جمله اولین زن - در لباس فضایی انقلابی که بهتر از قبل جا می گیرد و امکان کاوش بیشتر انسان ها را فراهم می آورد ، ایمن خواهند ماند."

  این اطلاعیه توجه زیادی را به خود جلب نکرد. ، اما به دو دلیل قابل توجه است. اول از همه ، با این "درخواست پیشنهادات" ، ناسا ممکن است سرانجام مشکل پیدا کردن لباس فضایی نسل بعدی خود را که در 14 سال گذشته آژانس را آزار داده و صدها میلیون دلار هزینه داشته است ، حل کند. علاوه بر این ، با این رویکرد جدید در خرید لباس فضایی ، ناسا قصد خود را در یک فرایند خرید تجاری بیشتر نشان می دهد. این اساساً اجاره کت و شلوارها از صنعت است ، نه ساخت آنها در خانه با هزینه بسیار بیشتر.

  تاریخچه کوتاهی از بیهودگی

  در ماه اوت بازرس کل ناسا ، پل مارتین ، یک بررسی جامع از تلاش های ناسا برای توسعه جایگزینی برای واحدهای تحرک خارج از مفصل یا EMU منتشر کرد. این هم لباس فضایی و هم سخت افزاری است که لباس را به فضاپیما متصل می کند. EMU هایی که در حال حاضر در مدار مورد استفاده قرار می گیرند 45 سال پیش برای برنامه شاتل فضایی طراحی شده اند و در حال تعمیر دائمی هستند.

  ناسا چندین برنامه مختلف را در 14 سال گذشته انجام داده است که عموماً توسط یک مرکز میدانی ناسا ، برای توسعه نسل جدید لباس فضایی. ناسا در آن مدت در مجموع 420 میلیون دلار برای تلاش های مختلف برای فضانوردی هزینه کرده است ، اما این نتایج محدودی به همراه داشته است. پس از تمام این کارها ، هیچ لباس فضایی جدیدی برای فرود در ماه 2024 آماده نمی شود.

  تبلیغات

  مارتین در گزارش خود در ماه آگوست می نویسد: "یک لباس آماده پرواز سالها به اتمام می رسد." "مقامات ناسا انتظار دارند بیش از 1 میلیارد دلار برای طراحی ، آزمایش ، صلاحیت و توسعه هزینه کنند تا دو لباس آماده پرواز برای استفاده در دسترس باشند."

  تا اوایل سال جاری ، برنامه موجود ناسا برای ساخت 6 مورد بود "xEMU" با پشتیبانی پیمانکار و فروشنده مناسب است و سپس قراردادی برای تولید کت و شلوار اضافی صادر می کند. (اینها "کت و شلوارهای آرتمیس" بودند که در یک رویداد ستوده ستاد ناسا در سال 2019 ظاهر شدند ، که در نگاه گذشته ، بیشتر سبک بود تا ماهیت). اما همه چیز در آوریل تغییر کرد ، زمانی که ناسا اعلام کرد که به دنبال خرید لباس های فضایی از صنایع خصوصی است.

  یک روش تجاری تر

  پس از بیانیه آوریل ، ناسا پیش نویس درخواست خود را صادر کرد برای پیشنهادات در ماه ژوئیه ، که سیگنال قوی تری مبنی بر اینکه دیگر نمی تواند لباس فضایی خود را بسازد ارائه داد. به دنبال خرید کت و شلوار بود تا تهیه آنها. پتی استول ، رئیس سیستم های فضایی در ILC Dover می گوید: "همانطور که در مورد فضاپیماها و موشک ها دیده ایم ، من فکر می کنم جایی که می رویم رویکرد تجاری تری به لباس فضایی است." "یک راه حل کلید از صنعت وجود خواهد داشت."

  و اکنون ، با درخواست صنعت جدید ، ناسا این کار را انجام داده است. بر اساس این سند ، پیشنهاد دهندگان می توانند از فناوری ناسا که برای xEMU توسعه داده شده استفاده کنند یا می توانند از طرح های خود استفاده کنند. این کت و شلوارها باید بتوانند نیازهای مختلفی را برآورده کنند ، از جمله حداکثر شش پیاده روی فضایی در سطح ماه در ماموریت های اولیه Artemis Moon. آنها همچنین باید از موادی ساخته شوند که کمتر از 100 گرم سنگ قبر ماه پس از هر پیاده روی فضایی روی ماه به "محیط کابین" بازگردانده می شود. ناسا قصد دارد قراردادی را تا آوریل آینده اعطا کند.

  این نشان دهنده شرط نسبتاً جسورانه ای در صنعت است. پیش از این ، ناسا از قراردادهای قیمت ثابت برای خرید خدمات بار و خدمه به ایستگاه فضایی بین المللی استفاده کرده بود. همچنین قصد دارد خدمات فرود ماه را به شیوه ای مشابه خریداری کند ، و اکنون به نظر می رسد که این رویکرد کاملاً تجاری را به لباس فضایی نیز بسط دهد.

  به نظر می رسد که آژانس واقعاً به این رویکرد تمایل دارد. ملروی گفت: "سرمایه گذاری ناسا در لباس های فضایی تجاری راه دیگری است که ما با شرکای خصوصی در حال توسعه اقتصاد جدید قمری هستیم." "شبیه به مشارکت های ما در مدار زمین کم ، این تلاش باعث ایجاد شغل و کمک به اقتصاد فعال در ماه می شود."

خبرهای دیگر از علوم پایه