خبر

 • تک بورد - پرویی‌های باستان به سختی مهمانی می‌کردند، آبجو خود را با مواد توهم‌زا می‌نوشیدند تا دوستان خود را به دست آورند

  پرویی‌های باستان به سختی مهمانی می‌کردند، آبجو خود را با مواد توهم‌زا می‌نوشیدند تا دوستان خود را به دست آورند


  10 روز و 7 ساعت قبل

  اگر در حدود سال ۸۵۰ پس از میلاد در آند مرکزی زندگی می‌کردید، قطعاً می‌خواستید با واری‌ها مهمانی کنید.
  آبجوی سرو شده در جشن‌هایشان با مواد توهم‌زا ممکن است به مردم پرو باستانی معروف به واری کمک کرده باشد تا اتحادهای سیاسی ایجاد کنند و امپراتوری خود را گسترش دهند. بر اساس مقاله جدیدی که در مجله Antiquity منتشر شده است. حفاری‌های اخیر در یک پاسگاه دورافتاده واری به نام Quilcapampa دانه‌هایی را از

  متیو بیور، یکی از نویسندگان باستان شناس در کالج دیکینسون، به Gizmodo گفت: "تا آنجا که من می دانم، این اولین کشف vilca در یک سایت Wari است که می توانیم نگاهی اجمالی به استفاده از آن داشته باشیم." «قبلاً بذر یا بقایای ویلکا در مقبره‌های تدفین یافته شده بود، اما ما فقط می‌توانستیم حدس بزنیم که چگونه از آن استفاده شده است. این یافته‌ها به درک دقیق‌تری از ضیافت و سیاست واری و چگونگی دخالت ویلا در این اعمال اشاره می‌کند.»

  امپراتوری واری از حدود ۵۰۰ پس از میلاد تا ۱۱۰۰ پس از میلاد در ارتفاعات مرکزی پرو دوام آورد. در میان محققان بحث هایی وجود دارد که آیا شبکه راه های ارتباطی شهرهای مختلف استانی یک امپراتوری با حسن نیت را در مقابل یک شبکه اقتصادی سست تشکیل می دهد یا خیر. اما ساخت واری با معماری پیچیده و متمایز و کشف مقبره سلطنتی در سال 2013 به وضعیت امپراتوری واری اعتبار می بخشد. این فرهنگ در حدود 800 پس از میلاد شروع به کاهش کرد که عمدتاً به دلیل خشکسالی بود. بسیاری از ساختمان‌های مرکزی مسدود شده‌اند و این نشان می‌دهد که مردم فکر می‌کنند ممکن است در صورت بارندگی بازگردند، و شواهد باستان‌شناسی مبنی بر وقوع جنگ و حمله احتمالی در روزهای پایانی امپراتوری وجود دارد، زیرا زیرساخت‌های محلی فرو ریخت و زنجیره‌های تامین از کار افتاد.

  با این حال، پیش از آن، واری ها از دوره ای از صلح و رفاه نسبی برخوردار بودند، با پایتختی (درست در شمال شرقی شهر امروزی Ayacucho در پرو) که به عنوان مرکز تمدن Wari عمل می کرد. استفاده از مواد توهم‌زا، به‌ویژه ماده‌ای که از دانه‌های درخت ویلکا به دست می‌آید، در این منطقه در دوره به اصطلاح افق میانی، زمانی که امپراتوری واری شکوفا شد، رایج بود.

  تبلیغات


  تگ ها:

  پرویی‌ , باستان , سختی , مهمانی , می‌کردند , آبجو , مواد , توهم‌زا , می‌نوشیدند , دوستان , آورند


  v 5
خبرهای دیگر از علوم پایه