خبر

 • تک بورد - پرتاب موشک SLS تایتانیک ناسا تا تابستان 2022 می لغزد

  پرتاب موشک SLS تایتانیک ناسا تا تابستان 2022 می لغزد


  20 روز و 19 ساعت قبل

  این موشک اکنون زودتر از اواسط فوریه از آشیانه فلوریدا خارج خواهد شد.
  ناسا روز چهارشنبه گفت که اکنون "اواسط فوریه" را برای پرتاب اولیه موشک سیستم پرتاب فضایی به سکوی پرتاب هدف قرار داده است.

  آژانس فضایی تاریخ جدید را پس از اینکه مهندسان و تکنسین ها با موفقیت یک کنترلر موتور معیوب را از یکی از چهار موتور اصلی شاتل فضایی که این موشک عظیم را نیرو می دهند، حذف کردند، تعیین کرد. کنترلر موتور اساساً یک کامپیوتر پروازی است که بین موتور و موشک ارتباط برقرار می کند. این یکی در اواخر نوامبر در آزمایش‌های ارتباطی ناموفق بود.

  در حال حاضر، مهندسان ناسا، در کنار تیم‌های پیمانکاری که اجزای مختلف موشک را ساخته‌اند، در تلاش هستند تا تمام آزمایش‌های تشخیصی SLS قبل از پرواز و بسته‌های سخت‌افزاری را تکمیل کنند. قبل از پرتاب موشک کاملاً انباشته شده به سمت سکوی پرتاب در مرکز فضایی کندی.

  بعد از اینکه به سکوی برج پرتاب متحرک خود رسید، موشک و سیستم های زمینی آن تحت یک "تمرین لباس مرطوب" قرار خواهند گرفت. این عملیات یک آزمایش پویا از پرتابگر از نظر سخت افزار، سیستم های زمینی جدید در مرکز فضایی کندی و نرم افزار برای وسیله نقلیه یکپارچه ارائه می دهد. در طی این آزمایش، خودرو به طور کامل با هیدروژن مایع و اکسیژن مایع سوخت می‌شود و شمارش معکوس تا حدود T-10 ثانیه انجام می‌شود.

  واسط‌های بین موشک، فضاپیما و بهشت ​​سیستم‌های زمینی قبلاً به این روش آزمایش نشده بود. از لحاظ تاریخی، این زمانی است که مشکلاتی با وسایل نقلیه جدید رخ داده است. ناسا قصد دارد این آزمایش لباس خیس را در «اواخر فوریه» انجام دهد.

  پس از آزمایش لباس مرطوب، موشک SLS به ساختمان مونتاژ وسایل نقلیه برای نصب برخی مواد آتش‌نشان برای پرتاب واقعی قبل از عقب‌نشینی بازمی‌گردد. به سکوی پرتاب برای برخاستن.

  قبل از مشکل کنترل موتور، ناسا امیدوار بود که تمرین لباس مرطوب را در اوایل ژانویه انجام دهد، بنابراین فرصتی برای پرتاب در یک پنجره دو هفته ای در فوریه حفظ می کرد. این هرگز واقع بینانه به نظر نمی رسید، و ناسا اکنون شش تا هشت هفته از برنامه خود را قبل از رسیدن به تست لباس خیس از دست داده است.

  ناسا در به روز رسانی خود در چهارشنبه اعلام کرد که پس از موفقیت آمیز بودن خیس شدن، تاریخ پرتابی را تعیین خواهد کرد. تمرین لباس از نظر تئوری، اگر همه چیز به خوبی پیش برود، SLS ممکن است پنجره راه اندازی خود را در آوریل ایجاد کند. با این حال، واقع بینانه تر، می احتمالا اولین فرصت راه اندازی را ارائه می دهد. با توجه به احتمال بروز مشکلات در طول تمرین لباس خیس، به ویژه با تداخل بین بسیاری از سیستم‌های بزرگ و پیچیده، تاریخ پرتاب تابستان 2022 برای موشک SLS و ماموریت بدون خدمه آرتمیس I ناسا در اطراف ماه نیز ممکن است.

  این با گزارش Ars در آگوست گذشته مطابقت دارد، که بیان کرد: "بهترین سناریو برای پرتاب ماموریت Artemis I بهار سال آینده است و تابستان هدف واقعی تر برای پرواز آزمایشی هواپیمای سنگین است. - راکت و فضاپیمای اوریون را بلند کنید." در آن زمان، ناسا پرتابی را قبل از پایان سال 2021 هدف قرار داده بود.


  تگ ها:

  پرتاب , موشک , تایتانیک , ناسا , تابستان , 2022 , لغزد


  v 14
خبرهای دیگر از علوم پایه