خبر

 • تک بورد - پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب به روز کریسمس منتقل شد

  پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب به روز کریسمس منتقل شد
  27 روز و 4 ساعت قبل

  ناسا در به روز رسانی اخیر خود اعلام کرد که شرایط نامساعد جوی در فرودگاه فضایی اروپا در گویان فرانسه باعث شده است تا پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب را به تعویق بیندازند. بزرگترین تلسکوپ فضایی جهان که در ابتدا قرار بود در 24 دسامبر پرواز کند، اکنون برای پرتاب روز کریسمس عکسبرداری خواهد کرد. وقتی چندین سال از برنامه زمان‌بندی عقب افتاده‌اید و میلیاردها دلار بیش از بودجه دارید، یک روز اضافی چه آسیبی را به

  اگر در ایالت‌ها هستید و می‌خواهید پخش زنده را تماشا کنید، احتمالاً باید زنگ هشدار تنظیم کنید. پنجره پرتاب هدف جدید بین ساعت 12:20 بعد از ظهر است. و ساعت 12:52 بعد از ظهر یونیورسال (UTC)، که تا ساعت 7:20 صبح شرقی / 4:20 صبح اقیانوس آرام کار می‌کند.

  ناسا و آریاناسپیس گفتند که بازبینی آمادگی پرتاب تلسکوپ را با موفقیت تکمیل کرده‌اند و به آریان مجوز داده‌اند. 5 تا عرضه و شروع توالی راه اندازی. پیش‌بینی آب‌وهوای دیگری امروز عصر منتشر می‌شود تا مشخص شود آیا ۲۵ دسامبر امکان‌پذیر به نظر می‌رسد یا تاخیر دیگری لازم است.

  https://techbord.com پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب به روز کریسمس منتقل شد

  ناسا، آژانس فضایی اروپا (ESA) و آژانس فضایی کانادا (CSA) اوایل امسال انتخاب تلسکوپ فضایی را اعلام کردند. برنامه‌های ناظر عمومی برای اولین سال بهره‌برداری از محدوده، که به عنوان چرخه 1 شناخته می‌شود. تقریباً 6000 ساعت زمان مشاهده در دسترس بود، با دانشمندانی از 44 کشور برای دریافت زمان.

  برای کسانی که کنجکاو هستند، فهرست کاملی از برنامه های ناظر عمومی انتخاب شده برای بررسی بیشتر به صورت آنلاین در دسترس است. اهداف اولیه شامل چندین اجرام در منظومه شمسی خودمان و همچنین سیارات فراخورشیدی و نگاه هایی به کهکشان های دوردست است.

خبرهای دیگر از علوم پایه